mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 06:43:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?  (Prebrano 17414 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #30 : četrtek, 25.02.2010 : 10:02:44 »

Jaz se tudi strinjam, da obiskovalci morajo biti, ampak razumem pa tudi sesso kaj želi povedati. Mene sicer še noben ni motil. Ampak prav smilijo se mi dojenčki in mali otročki, ki jih starši peljejo na izlet na razstavo, samo malo gledat pse. In je otrok cel nervozen v tisti gužvi in se mama dere nanj da naj bo tiho, da pse nervira. To sem doživela v Lj in bi najrajš... bom raje tiho. Naj drugič pelje otroka na sprehod in ne dela ona njega nervoznega v gužvi.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : četrtek, 25.02.2010 : 17:19:45 »

Sem očitno spregledala tole temo Smiley
Jaz sem se l.2008 udeležila prve in do danes edine razstave, ker naj bi se na razstavi srečala z vzrediteljico, čigar pasma me je izredno zanimala (no, me še vedno) in sem jo zaradi tega nekajkrat pred tem tudi kontaktirala. Toplo svetujem vsem ostalim outsiderjem, da se udeležijo čim več razstav, kjer bodo imeli priložnost spoznati v živo pse in pa tudi in predvsem razne vzreditelje v interakciji s svojimi psi - jaz po tisti razstavi zelo dobro vem, koga zagotovo ne bom kontaktirala, ko se bom odločala za nakup mojega prvega rodovniškega psa.
Nekako po defaultu sicer nimam pozitivnega mnenja o razstavah kakršnihkoli živih bitij, ampak priložnost spoznati pravega vzreditelja je vsekakor tam večja kot preko interneta.
Logiran
Lissa
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #32 : četrtek, 25.02.2010 : 22:35:44 »

Ok, na Celjsko sicer nisem šla, si pa predstavljam da je situacija precej podobna kot na Ljubljanski razstavi.
Sem ena tistih radovednih obiskovalk, ki grejo nekaterim tukaj tako zelo na živce. Mislim pa da se na razstavah obnašam kar spodobno  Sad
In ko ste že ravno pri ringih in prostorom okoli... na Ljubljanski razstavi sicer nisem rinila spredaj, vendar ko je bila v ringu "naša" vzrediteljica, sem pač želela videti. In sem stopila do ograje, kjer je en meter in pol  stran razkošno "kempirala" neka gospa z tremi yorkiji. In zraven mene je povsem mirno sedel moj  kavalirček in opazoval dogajanje v ringu.
In tisti yorkiji v kletki so popolnoma znoreli, čeprav jih nihče niti pogledal ni, skratka celo histerijo so zagnali in ženska potem mene nadere, da je to njen prostor in da tam ni prostor za buljenje cuckov... Pa je mogoče pomislila, da ima nevzgojene pse? In da se ona vede do mene prav tako kot se njeni psi?  ???No, saj kakršen lastnik, takšen pes. Mi je pa potem postalo jasno zakaj so se o pa ljudje na drugi strani ringa gnetli, tu je bilo pa še ogromno prostora., Dejstvo je pač, da dandanes razstave niso nek prijeten kulturni dogodek, kjer lahko spoznaš različne pasme psov, pač pa le grebatorsvo za zveneče naslove.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #33 : petek, 26.02.2010 : 12:48:04 »

ika, tole je sicer popolnoma druga tema, ampak vlačenje majcenih otrok v zaprte nagužvane prostore, npr. v nakupovalne centre, na pasje razstave itd. je itak mimo. Ampak predstavitev razstavljanja, pasem itd. otroku je pa pač najboljše v živo, ne?

moksa, tole o negativnem mnenju razstavljanja živih bitij sicer sodi v drugo temo, pa vseeno - če to tebe in psa zabava, je samo še en način, da se povežeta oz. da počneš nekaj skupaj s svojim psom. Moj vem, da je neskončno užival (ima rad ljudi, druge pse, gužvo).

Z obnašanjem folka (obisovalcev in razstavljalcev) na razstavi je pa enako, kot povsod drugje - eni se znajo obnašat, drugi ne. Pa nima veze, ali imajo s sabo otroke, pse, invalidne babice... Kultura je kultura - ali jo imaš ali je pa nimaš. Wink
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #34 : petek, 26.02.2010 : 13:10:40 »


moksa, tole o negativnem mnenju razstavljanja živih bitij sicer sodi v drugo temo, pa vseeno - če to tebe in psa zabava, je samo še en način, da se povežeta oz. da počneš nekaj skupaj s svojim psom. Moj vem, da je neskončno užival (ima rad ljudi, druge pse, gužvo).

Vixen, se strinjam, da je ok, če tebe in predvsem psa zabava in sama proti takemu načinu razstavljanja ne bi imela popolnoma nič, mi je pa totalni bullshit da pri iskanju prvega mesta vztrajaš s psi, ki pri tem vse prej kot uživajo. Priznam pa tudi, da sem sama bila pod vtisom odnosa, ki ga je omenjena vzrediteljica imela do svojih psov, kateri se nikakor ni ujemal z mojim videnjem odnosa pes-človek, žal.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #35 : petek, 26.02.2010 : 13:33:53 »

Vsekakor. Ampak s psi lastniki počnejo marsikaj, kar je psom daleč od zabave, samo ne tako javno. Niso krive razstave, da folk počne neumnosti. Wink
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #36 : petek, 26.02.2010 : 13:43:53 »

Mogoče pa bi se lahko odrekli pobiranju vstopnine in bi tako privabili še večje število ljubiteljev psov. Posledično temu bi velika večina lažje spoznala različne pasme in morebiti tudi druge zvrsti pasje scene.
Vsi smo tam zaradi napredka celotne kinologije.

Ukinitev ali uvedba vstopnine se nikoli ni vplivala na stevilo obiskovalcev. Stevilo obiskovalcev je vedno odvisno od vsebine in ne vstopnine.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #37 : petek, 26.02.2010 : 15:02:49 »

Itak bo obiskov vedno manj. Kaj pa imajo tam za videti? Psi so tako skoz v kletkah, ljudje so nervozni, hoditi nimaš kje...čisto zgrešeno je. Tudi nam razstavljalcem ne paše marsikaj. Ampak se mi pa zdi fer, da se prvo za nas in predvsem za naše pse porihtajo zadeve tako kot treba. Komaj takrat bodo vzreditelji in psi pri volji, da bodo na svoj račun prišli še obiskovalci.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #38 : sreda, 03.03.2010 : 07:52:51 »

Strinjam se, da je organizacija npr. v Celju bila obupna, tudi prostori so definitivno premajhni.  Undecided
Gledalci so po mojem mnenju vedno dobrodošli, je pa res, da na takšnih in podobnih razstavah ni prostora niti za nas razstavljalce, kaj šele za obiskovalce.

Ampak za to nismo krivi ne eni, ne drugi. Bodo se pač organizacije morale malo spremeniti, ne bi popolnoma nič škodilo.  Wink
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #39 : sreda, 03.03.2010 : 10:02:48 »

Jaz grem vsako leto pogledati v Ljubljano, ker mi je blizu in po navadi grem navijati za določenega psa ali se pogovoriti s kakim vzrediteljem. Nisem pa zelo dolgo tam.
Vsekakor se mi zdi, da bi bilo potrebno drugače organizirati prostor okoli krogov, ker težko prideš zraven, sploh da bi kaj videl.
Zelo me na tej razstavi moti svinjarija po tleh (pasji urin bi še preživela, dreka pa pač ne), posledično tudi vonj.
Morda bi morali imeti posebno halo, kjer bi bili razstavljalci, ki bi v miru pripravili svoje pse.

Všeč mi je razstava na hrušici in jo bom letos pogrešala.

Aja otroka, vsaj v vozičku, pa jaz ne bi vozila s sabo. Čeprav če ga nimaš kam dati, niti nimaš izbire.
Logiran
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« Odgovor #40 : ponedeljek, 08.03.2010 : 16:21:26 »

Citat
ika, tole je sicer popolnoma druga tema, ampak vlačenje majcenih otrok v zaprte nagužvane prostore, npr. v nakupovalne centre, na pasje razstave itd. je itak mimo. Ampak predstavitev razstavljanja, pasem itd. otroku je pa pač najboljše v živo, ne?
To se strinjam, samo nekateri vlačijo tako majhne, da sploh ne vejo kje so in jih matrajo tam, da gledajo peseke.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o prireditvah  |  svet razstav  |  Tema: CAC Celje, ali gre tako naprej?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines