mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 11:31:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Obnašanje po sterilizaciji  (Prebrano 23158 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #30 : sobota, 11.02.2006 : 18:44:39 »

majchi, sej tam kjer nima mrežice jo lahko pošečeš, sej tam kjer je ima itak pobrito.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #31 : sobota, 11.02.2006 : 18:50:25 »

Bilo pa je nekaj kar me je presenetilo takoj ko se je zbudila smo jo se pol ure pustili pol smo jo pa hoteli odnesti v avto vendar ko smo jo nesli ji je začelo uhajati urin in to ne malo kar veliko pol je pa to doma se ponovilo se enkrat! mogoče ve kdo zakaj??? Huh
Po moje ni panike. Vsekakor to ni ( še ) znak inkontinence, ker je definitivno prekmalu. Se pa to zgodi, ko je pes/psica še omamljena od narkoze in ni kontrole nad puščanjem vode .
Popolnoma enako se je zgodilo, ko je bila naša frajla v narkozi za slikanje hrbtenice in kolkov, pa ji je ena lužica ušla takoj, ko je zaspala, druga pa po operaciji, predno so jo prebudili iz narkoze. Tko, da mi je po eni strani kar prav prišlo, ker je rabil veterinar urin tudi za labaratorijske analize, smo hitro podstavili "ledvičko" in mu ni bilo treba izstiskati urina iz mehurja. Tongue
Tako, da piki_ca, pomoje ni panike, pa itak je veterinar to opazil.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #32 : nedelja, 12.02.2006 : 10:04:33 »

aja aska2005 zdaj sem razumela kaj si hotla povedat  Grin mrežico ima čez vse telo...zataknjena je na prvih in zadnjih tačkah.tako si je vsaj ne more dat dol.rane si niti ne poskuša lizat,grist,ali kakorkoli drugače dotikat  Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #33 : nedelja, 12.02.2006 : 10:45:28 »

majchi nisem vedela , da ima tvoja čez celo telo, moja je imela samo čez rano  in ni imela ravno mreže in kot so vetiji rekl, da tisto odstanimo naslednji dan, če že samo ni padlo prej proč, da se lepo celi. Zato pa, da se ni lizala, pa je imela un šilt čez glavo, ja no sej je bila prav smešna s tem Grin
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #34 : nedelja, 12.02.2006 : 11:48:36 »

sej se mi je zdelo da nisi vedela da ima čez celo telo...je majhna tako da se tudi meni zdi najboljše da ima kar čez celo telo.rajši kot tisti šilt.po mojem je bilo treba malo več prerezat,ker so vzeli ven tudi tumorček (čeprav je bil čisto majhen).verjetno ji bojo dali dol mrežico jutri,ko greva po zadnjo injekcijo.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #35 : nedelja, 12.02.2006 : 11:53:54 »

Ja to je to, verjetno so tud zarad tumorčka kej več prerezali, pri moji , ker je večja ni blo tako huda zareza. Moji če bi dali sam tako mrežo, bi si jo koj dol zgrizla, zato je šilt bil kar ok, sej se ga je hitr navadila, sem mislila,d bo večji problem.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #36 : torek, 21.02.2006 : 10:40:06 »

danes je 11 dni od sterilizacije in Srečka se počuti zelo v redu.ne preganja več mačk (samo včasih se spravi na kakšno).imam eno težavo...ko jo peljem ven večkrat počepne da bi lulala,pa nič ne priteče.polula se samo prvič ko počepne.to se prej ni dogajalo.doma zdrži brez lulat tolko časa kot prej in ni problemov.mogoče kdo ve kaj bi lahko bilo?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #37 : torek, 21.02.2006 : 10:58:08 »

majchi: vnetje mehurja Huh Jaz bi ujela nekaj urina in ga peljala na pregled. Ker moja psica se tudi ravno sedaj zdravi zaradi vnetega mehurja. Dobila je antibiotike in ursi čaj. In že po dveh dozah antibiotika je bilo bolje. Ker sem jo takoj peljala k vetu. Ne odlašaj! Saj pregled ni drag!
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #38 : torek, 21.02.2006 : 17:04:21 »

jo bom peljala jutri ker grem po šampone ki sem jih naročila pri vetu.kako ji lahko danes pomagam?zdaj je že zaprta ambulanta ker dela danes do štirih.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #39 : torek, 21.02.2006 : 19:03:07 »

Ce je res vnet mehur, pomaga tudi URSI ČAJ. Dobis ga v lekarni. Drugace pa samo veterinar lahko potrdi, kaj je narobe z njo.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #40 : torek, 21.02.2006 : 22:05:46 »

deluje ta čaj tudi na splošno dobro počutje?mislim tako...sej tudi mi pijemo nekatere čaje samo za "dober okus".upam da razumeš kaj hočem povedat ker sem se kar precej čudno izrazla  Huh danes se mi zdi da je že manjkrat počepnila kot včeraj v istem času  Undecided po mojem se bo samo uredilo,bom pa vseeno omenla jutri.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #41 : sreda, 22.02.2006 : 08:23:10 »

Ne, menda je ta čaj zelo grenak, zato ni ravno dober za pit Undecided Jaz ga psici naredim, potem pa kar polijem čez brikete. In sploh ne ve, da ga je dobila Grin Grin

Piše pa na škatli, da ni za dolgo jemanje (če sem si prav zapomnila...)
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #42 : sreda, 22.02.2006 : 12:20:05 »

ursi caj definitivno ni za dober okus. Je nagnusen ... :x
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #43 : sobota, 11.11.2006 : 18:03:28 »

Živjo!
Upam,da sem v dobri temi,če ne me naj Jana prestavi.
Hm...doma imam psičko,ki sem jo dala sterilizirati pri 6 mescih,se pravi pred prvo gonitvijo.Psička je postala malce bolj divja,ko zagleda kakega psa je bolj agresivna in se hoče na vsak način igrati.Mene pa zanima,ker sem brala o tem,da naj bi psičke,ki so bile sterilizirane pred prvo gonitvijo še nezrele in podobno.Ali je to res?Kakšne težave pa se lahko pojavijo?
A ima kdo podobne izkušnje s psičko?
Hvala že v naprej
LP
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #44 : ponedeljek, 13.11.2006 : 08:00:44 »

Tudi jaz sem svojo psičko sterilizirala pri 6 mesecih in se njen karakter ni nič spremenil. Nezrele pomeni spolno. To, da se psička igra pa je čist normalno. Moja je zdaj stara 1 leto in 3 mesece pa se igra kot zmešana. Do drugih psov ni bila agresivna niti pred operacijo niti zdaj. Divja še ne pomeni, da je pes tudi agresiven! Moja je hiperaktivna in vsakega psa vabi h igri z tihim laježem, skakanjem okrog... Jaz v tem ne vidim probel. Priporočat ti pa obisk šole! To ti bo 100% pomagalo pri izboljšanju odnosa med tabo in psičko.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines