mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 11:07:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Obnašanje po sterilizaciji  (Prebrano 23156 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #45 : ponedeljek, 13.11.2006 : 13:24:03 »

Tnx..ja sva že končali šolo za mladičke Smiley in nama gre kar dobro.Spomladi pa bova začeli obiskovati agility Wink,če bo vse ok.Me pa to predvsem zanima,ker sem prejšnjič slišala po TV,da naj bi imele psice,ki so bile sterilizirane pred prvo gonitvijo kostnega raka in podobno(ne vse!-izjeme)A je takšna psička manjša kot sicer?
Hvala že v naprej
lp
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #46 : ponedeljek, 13.11.2006 : 14:24:09 »

Ne. Manjša? Upam, da te dobro razumem! Moja psičke je še rasla po sterilizaciji! To, da pa pes lahko zboli pa ni odvisno od sterilizacije!
Logiran
evi_
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #47 : ponedeljek, 01.02.2010 : 02:13:28 »

Prosim za pomoč!!!
Moja 6mesecev stara (labradoka x nemški ovčar) psička je bila v četrtek sterilizirana (torej 3 dni nazaj). obnaša se kot da bi ze povsem okrevala, živahna, je normalno...
Ravnokar pa se mi je ''na polno'' polulala v posteljo (dozivela sem sok, ker se je stiskala ob mene... kar naenkrat vse toplo in mokro). Bla je v budnem stanju, pred tem je malo zacvilila in se tresla... jaz sem jo samo malo pocohala ker sem predvidevala, da jo boli rana. je pa res, da je zvečer spila skoraj liter vode, ker ji je mami nalila v posodo vodko, ki je ostala od kuhanja piščanca (za pasji zajterk jutri) in ji je le ta tako dišala da je popila vse... pred spanjem (ob 23.00) je šla se normalno na stranišče. in ponavadi vedno zdrzi do jutra... Ali je to že prvi znak nezmoznosti zadrzevanja urina zaradi sterilizacije ali pa je mozno da je le spila prevec...
prosim pomagajte ker sem panična ko nevem kaj!!

Sad Sad

hvala,
E.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #48 : ponedeljek, 01.02.2010 : 07:50:52 »

prej je verjetno, da jo se vedno boli in da zato ni mogla "tiscat misic skupaj" (spila je kar veliko), mozna je tudi infekcija secil (pobrit trebuh + nizke zunanje temperature), pri inkontinenci zaradi hormonskega ravnovesja namrec pes ne cvili in se ne trese.
Logiran
evi_
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #49 : ponedeljek, 01.02.2010 : 09:56:03 »

Hvala, ravno govorila z veterinarjem, ki se tudi strinja z vami.

ohh odleglo....

Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #50 : ponedeljek, 01.02.2010 : 18:33:29 »

Mislim, ... saj ti mene ne vikas  Huh upam.
Kakorkoli, zelim vam cimhitrejse okrevanje.
Logiran
evi_
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #51 : torek, 02.02.2010 : 15:32:51 »

hehe...mogoce sem pa res vikala, ker sem bila se vsa uradna od pogovora z vetom Smiley
se pardoniram hehe
hvala ti Smiley
epilog: danasno noc prezivela brez luze... yes! res je bila moja krivda, ker sem jo nalokala z vodo...
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #52 : petek, 26.02.2010 : 20:12:15 »

 Danes smo prišli od veterinarja. Psica je operirana, šivov polno. Trenutno na pol spi, zanima pa me kdaj jo lahko dam lulat, oz. kako naj jo dam lulat, da je ne bo bolelo?

Še kakšen poseben nasvet? Pozanimali smo se precej o tem, pa še vedno ne vemo vsega kako in kaj?!

 Roll Eyes
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #53 : petek, 26.02.2010 : 20:15:40 »

( To temo sem napačno poslala še na drug forum). Ravnokar prišli od veterinarja, polno šivov, psica na pol spi trenutno. Zanima me, kdaj jo lahko dam lulat in kako, da je ne bo bolelo?

Pozanimali smo se precej o tem, vsega pa še ne vemo... Roll Eyes
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #54 : petek, 26.02.2010 : 20:44:17 »

Kakšna navodila za okrevanje po operaciji ste dobili od veterinarja, ki jo je operiral?
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #55 : petek, 26.02.2010 : 20:51:59 »

Nič posebnega...počivat, ne noret okrog. Dal mi je tablete proti bolečinam, kremo za namazat trebuh.
Čez 10 do 14 dni šive pobrat. Je pa istočasno opreriral še kilo, tako, da ima kakšen šiv več.

Trenutno je v svoji košari (sama se je premaknila z brisače na tleh), jamra kot kakšen hud bolnik... no saj je!  sram

Nameravam spat z njo v dnevni sobi, da jo bom imela na očeh...
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #56 : petek, 26.02.2010 : 20:56:01 »

Morda bi bilo smiselno, če ji pripraviš plenično podlogo za prvo noč.
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #57 : petek, 26.02.2010 : 21:07:13 »

Ja, morda pa res. Čeprav mi ne bo odveč pobrisati po tleh...sem brisala več kot en mesec, preden sem jo navadila lulat tam, kjer lahko (ne po hiši).
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #58 : petek, 26.02.2010 : 22:25:09 »

No, da jo pohvalim. Ravnokar je vstala...majavo...ter odšla proti vratom. Spustila sem jo ven, da se je polulala. Teklo je kar dolgo, tako da jo je res tiščalo. Potem sem jo nesla nazaj v košaro, malo je še gledala okrog in se je končno zleknila. Upam, da bo spala.
Kaj naredit, če se hoče lizat po rani? Tistega ovratnika nismo dobili... Shocked
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #59 : petek, 26.02.2010 : 22:29:34 »

Prepreci ji. Ce bos spala zraven, to ne bi smel biti problem.
Veliko zivali je lahko brez ovratnika, ko si z njimi, je pa priporocljivo, da ga nataknes (dobi se na vsaki kliniki), ko kam gres. Bolje nekaj uzaljenosti kot komplikacije zaradi lizanja.
Hitro okrevanje zelim.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Obnašanje po sterilizaciji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines