mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 10:33:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Strani: [1] 2 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zadnje tačke odpovedujejo  (Prebrano 17074 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« : sreda, 03.03.2010 : 00:29:26 »

Nazadnje smo bili na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35236.0.html temi. Muca je ozdravela, je, pije, je kar živahna. Par dni jo opazujem bolj pozorno, ker se opazila, da ji zadnjo konec pri hoji zanaša, ali se pa tudi prebrne. Če je kakšnem višjem objektu, tudi pade dol. Zgleda, kot da ji na momente zadnjo konec ohromi. Danes po večerji se je zvrnila v posodico z vodo. Ko jo hočem pretipat po zadnjih tačkah praska, piha in renči, drugače se pa zelo rada crta. Najprej sem to njeno opotekanje pripisovala prestani hudi bolezni, ko več kot teden ni jedla skoraj ničesar, pa že preden je zbolela, je bila suha. Ampak sedaj bi se pa že morala popraviti, ker veliko je in je živahna.
Ali mogoče kdo ve, kaj bi to bilo?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : sreda, 03.03.2010 : 09:06:48 »

Ste šli k veterinarju ?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 03.03.2010 : 09:38:50 »

Verjetno ste preboleli mačjo kugo ali kakšno drugo virusno obolenje in so to posledice, ki bodo zelo verjetno trajne. Upam, da se motim.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 03.03.2010 : 09:45:22 »

Za mačjo kugo ne vem, če jo je imela, vsaj ne v zadnjem času (saj to pomeni hudo drisko in podobno, ali se da to zgrešit?), sem pa klicala veterinarko in je rekla, da je možno nadaljevanje prejšnje bolezni (uremija) in da jo bolijo ledvice. Tako da bo treba zopet k veterinarju. Čeprav se mi zdi tako na pogled zdrava Sad
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 03.03.2010 : 09:59:44 »

To niso znaki uremije, stoposto ne. Ni potrebno, da je huda driska pri kugi, lahko je skoraj brez kliničnih znakov in je muca le apatična in neješča.
Glede na to, da so se znaki pojavili po tej preboleli hudi bolezni, je zelo verjetno, da je to posledica, pa karkoli je bilo.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #5 : petek, 05.03.2010 : 00:07:03 »

Ali je možno, da je kugo dobila pri veterinarju, kajti 9 dni preden je zbolela, sem jo odpeljala k vet., na sterilizacijo, vendar so mi rekla, daa je še premala. Ker smo bili dogovorjeni, da jo pripeljem pred službo in jo odpeljem po službi, sem jih prosila, če lahko ostane tam akšnih 5 ur. Potem so ji pregledali še ušesa in dobila je injekcijo prti zajedalcem zaradi ušesnih garij. To je bil njen edini izhod iz stanovanja... Ali ta majava hoja takšna ostane, ali se stanje izboljša? No jutri greva k veterinarju, pa bomo videli. Upam, da mi ne bojo zamerili, ko jih bom vprašala, če je možno, da je bolezen staknila pri njih Sad
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #6 : petek, 05.03.2010 : 00:32:37 »

seveda je možno.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #7 : petek, 05.03.2010 : 06:34:10 »

Vse je možno, hoja se bo verjetno delno popravila, ker bodo mišice opravile, lahko bi temu rekli kompenzacija, žival lahko živi drugače popolnoma normalno življenje (tak primer je Ursssin Migi iz Srečnih zgodb iz MH).
Iskat viruse z zdravo živaljo, ki še ni več mesecev po cepljenu RCP ali sploh ni cepljena ni ravno priporočljivo, sploh da jo puščaš tam, ker ne veš kaj bodo počeli z njo in če obvladajo razkuževanje tako, kot je treba. Sama grem z mačkami le na redke veterine.
Večina vetov ni ravno stručkotov, kar se diagnostike in zdravljenja mačk tiče, žal.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : petek, 05.03.2010 : 06:37:42 »

In 9 dni je ravno idealna inkubacijska doba za kugo. Na veterini ti bodo seveda rekli, da tam ni dobila nič in da je ziher uremija vsega kriva.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 06.03.2010 : 16:10:54 »

Evo, veterinarka pravi, da po klinični sliki sodeč lahko z zelo veliko gotovostjo reče, da je naš Pikec prebolel mačjo kugo, le da se takrat ni nihče spomnil, da bi lahko bilo to. Nesigurna hoja je posledica. Dopušča tudi možnost, da se je okužila pri njih. In to je to.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 06.03.2010 : 20:52:16 »

Ja, mi imamo dva z nestabilnimi ritami in lahko te pomirim, da mački zaradi tega prav nič ne trpijo. Edino danes je Jakob malo trpel, ko mu je rit odneslo v kup prahu od žaganja ploščic in sem ga morala tuširat, reveža Smiley Ni hujše kazni od vode.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 07.03.2010 : 01:22:36 »

Videti je res, da ne trpi, ker drugače ne bibila tako živa, ampak so pa npr. takšne situacije: danes je hotela skočit na omarico zraven TV, ki je visoka 60 cm. Prej je bil to mačji kašelj, danes se je pa odgnala, s prvimi tačkami dosegla omarico, takrat so pa zadnje odpovedale in se je zvrnila na hrbet. Tudi ko skače s pralnega stroja jo vrže po tleh, kot je dolga in široka.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 07.03.2010 : 09:33:22 »

Se bo navadila, mišice bodo prevzele dodatno funkcijo in to bo to. Nič dramatiziranja ni potrebnega.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #13 : nedelja, 07.03.2010 : 09:37:24 »

Dodatno funkcijo česa bodo prevzele mišice?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 07.03.2010 : 09:41:13 »

Mišice se pri migijih v določenem času okrepijo in mucki boljše hodijo (imajo boljše ravnotežje v zadnji del). Vsaj pri mojih je bilo tako. Kompenzacija, al kako bi temu lahko rekli. Ti si biolog, ti povej. Wink
Logiran
Strani: [1] 2 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines