mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 17:29:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zadnje tačke odpovedujejo  (Prebrano 17068 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #15 : nedelja, 07.03.2010 : 09:42:21 »

Vitamin B12 menda tudi pomaga.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #16 : nedelja, 07.03.2010 : 09:46:17 »

A se ti je zdelo retorično vprašanje? Resno me zanima, kaj naj bi pri kugi izginilo, da bi mišice lahko prevzele funkcijo. A nimaš ti neke veterine narejene (če je že ravno pomembno kakšen naslov ima kdo)? To, da se mišice okrepijo nima veze s kompenzacijo/prevzemanjm funkcije (govovrim za konkreten primer).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #17 : nedelja, 07.03.2010 : 09:49:26 »

Nimam neke veterine narejene, ne, pridna. Meni je vetka tako razložila lani, ko sem imela dva takšna. Tebi pa naj tvoj vet razloži.
A si spet  z levo vstala?? Smiley Pa tudi zaključila bom tule s tabo, ker se mi res ne ljubi tvoje zoprnosti prenašat. 
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #18 : nedelja, 07.03.2010 : 09:54:57 »

Dej, prosim, ne predvidevej, da veš, kako se jst počutim. In malo prosim se zadrži, no, ni ti treba za vsako stvar skakat.  Smiley

Sem predvidevala, da veš, ker si večkrat napisala, zato sem vprašala. A ti je bilo težko napisat, da ne veš? A boli?  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #19 : nedelja, 07.03.2010 : 09:59:05 »

Mene tudi zanima, funkcijo česa naj bi prevzele/nadomestile mišice? Saj ni govora o kakšnih problemih z okostjem, sklepi...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #20 : nedelja, 07.03.2010 : 10:07:26 »

Bom jst ob priliki vprašala "mojega veta" in bom napisala sem, kaj mi je povedal.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #21 : nedelja, 07.03.2010 : 10:23:09 »

Jaz si predstavljam, da se mišice prvih nog bolj okrepijo, če so zadnje slabotnejše. In ena od mojih, ki je tudi prebolela mačjo kugo je bila nekaj časa nestabilna v zadnji del telesa, potem pa se je počasi in vztrajno izboljševalo. Po nekaj mesecih ni bilo nobene nestabilnosti več.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #22 : nedelja, 07.03.2010 : 10:26:33 »

Jst sem razumela, da se okrepijo mišice zadnjih nog (kar bi bilo logično), verjetno pa druge mišice kot bi jih običajno uporabljala žival - recimo, ne vem. Bom vprašala, ker takole na pamet si jst lahko zamislim več različnih hipotez  Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #23 : nedelja, 07.03.2010 : 15:18:29 »

Simptomi slabega ravnotežja se pojavijo ponavadi nekaj dni po končanih kliničnih znakih mačje kuge. Nekaj dni je potem z ravnotežjem in koordinacijo vsak dan slabše. Mi smo pri vseh primerih začeli potem dajati kortizon in vitamin B12. Malo se je izboljšalo, največ pa je potem naredil čas, ko se okrepijo mišice in je zadnji del potem veliko bolj stabilen in mucek boljše hodi, pri tem, ko teče, pa se velikokrat sploh ne pozna, da je karkoli narobe. Meni je bilo razloženo, da mišice ojačajo in je ravnotežje s časom ponavadi veliko boljše kot takrat, ko se znaki pojavijo. Urssin Migi je tak, pa Lucky(Filip)je tak, tudi moja mami ima enega mojega dudarčka s takimi simptomi. Tudi po hudi reakciji po cepljenju proti kužnim boleznim je možno, da so posledice prav takšne.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #24 : nedelja, 07.03.2010 : 20:17:14 »

Ne se stepst ...  Tongue Roll Eyes

Virus macje kuge ima tropizem do hitro delecih se celic, to so predvsem celice prebavnega trakta, kostnega mozga in pri mladicih celice z. sistema, ki se takrat zelo intenzivno razvijajo. Obicajna je sicer entericna oblika, ki je kombinirana s panleukopenijo (mocnim znizanjem stevila belih krvnick), obcasno pa se (glej prvi stavek) pojavi oblika, ki prizadane zivcni sistem in spominja na encefalitis.
Ker se pri cepljenju uporablja ziva (sicer modificirana) vakcina, lahko ta pri manjsem odstotku zivali, predvsem pri mladicih ali pri cepljenih brejih samicah, povzroci znake, ki so podobni/enaki kot pri "pravem" obolenju z macjo kugo. Enako velja tudi za zive pasje vakcine in pasjo kugo.

Pri "wobbly" mladickih ni primarni problem v misicni oslabelosti, ampak v prizadetosti zivcnega sistema (posledica katerega je tudi misicna oslabelost, poleg ostalega). Scasoma, ko muc vec in vec hodi, se propriocepcija in percepcija za prostor izboljsa, posledicno je boljsa tudi koordinacija. Ali se stanje povsem popravi, ali samo do dolocene stopnje, je odvisno kateri del zivcenga sistema je okvarjen in do kaksne stopnje. Vsakrsna aktivnost in fizioterapija (obstjajo prav posebne vaje), seveda pomaga, tako pri ponovnem ucenju pravilne koordinacije, kot pri izboljsanju propriocepcije, s stimulacijo se tudi prepreci atrofijo misic, oz. se jih krepi.

Sicer je pa vzrokov za ataksijo in/ali parezo zadnjih nog veliko. Med njimi je tudi akutna odpoved ledvic in posledicno huda uremija (ta je spet lahko posledica vecih stvari), pomanjkanje vitamina B12 (eden od vzrokov je lahko malabsorpcija zaradi poskodbe crevesne sluznice - ki jo lahko povzroci virus macje kuge), itd., ...

Pri vecini terapij  pri nevroloskih vkljuci tudi B kompleks, tudi ce ni neke jasne indikacije za primankljaj, saj naj bi vitamini iz tega kompleksa pomagali pri hitrejsi regeneraciji zivcnega sistema.
m.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #25 : nedelja, 07.03.2010 : 20:23:20 »

Hvala, maja01  Kiss za obsirno razlago. Ker vem, da bolezen prizadene zivcni sistem, mi ni sla skupaj nadomestna funkcija misic - ampak, ker nisem veterinar, pac vprasam  Wink
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #26 : nedelja, 07.03.2010 : 20:24:16 »

Hvala, Maja.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #27 : nedelja, 07.03.2010 : 22:21:08 »

Hvala vsem za razlago. Torej vitamin B12 oz. B kompleks. Ali je to eno in isto? Ali ga dobi dovolj, če ji dajem vsak dan 2 cm Gimpetove paste Multi vitamin? In katere vaje so, ki izboljšujejo stanje? Ali pomeni, da se mišice vse bolj in bolj slabšajo, glede na omenjeno atrofijo?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #28 : nedelja, 07.03.2010 : 22:35:16 »

Vit. B12 se da dobiti tudi v samostojni obliki, tudi v obliki tekočine, če ti bo lažje (vendar se ga da naročiti preko spleta v tujini):
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 07.03.2010 : 22:41:05 »

Hvala vsem za razlago. Torej vitamin B12 oz. B kompleks. Ali je to eno in isto? Ali ga dobi dovolj, če ji dajem vsak dan 2 cm Gimpetove paste Multi vitamin? In katere vaje so, ki izboljšujejo stanje? Ali pomeni, da se mišice vse bolj in bolj slabšajo, glede na omenjeno atrofijo?

Ponavadi je s časom boljše, vsaj pri mojih je bilo tako. Mi smo jemali B kompleks. Mel, kateri B12 je to?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines