mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:03:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Strani: 1 2 [3] 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zadnje tačke odpovedujejo  (Prebrano 17077 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #30 : nedelja, 07.03.2010 : 22:47:50 »

Mel, kateri B12 je to?

V bistvu vseeno kateri proizvajalec, lahko se vtipka v google B12 liquid in se naroči. Če potrebujete le B12, glejte le, da nima še vseh drugih b-kompleksov zraven.

Evo, tule je eden, naprimer, ki se ga da pomoje naročit: http://shop.vitaminwelten.de/methylcobalamine-liquid--b-12--30-ml-dl-p-3083.html
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : ponedeljek, 08.03.2010 : 00:14:41 »

Na blagodejne ucinke pripravkov kot je gimpetova multivitaminska pasta se jaz ne bi ravno zanasala ... Ce ze dajes multivitaminski pripravek, naj bo ta kvaliteten (VMP, ...).

Lahko dajes B12 kot samostojni pripravek, ampak prav nobene skode ne bo (prej kaksna korist), ce dajes B kompleks. Morda bi bilo za zacetek najboljse (lahko natnko doziras), ce dobi eno ali dve dozi v injekcijski obliki (pri veterinarju), ampak naj opozorim, da je precej zoprno zdravilo, saj je potreben velik volumen in pece ... Kasneje lahko nadaljujes s peroralno obliko (jaz uporabljam kar humane nutrilabove kapsule B kompleksa). Vsebino vmesam v nekaj kar ima zival rada, obicajno uporabljam hillsov a/d. Ne vem kako bi se obneslo pri mackih (verjetno je odvisno tudi od posamezne macke), ker ima tudi vsebina kapsule precej znacilen "b kompleksovski" vonj. Ce dobis pripravek v tekoci obliki je morda lazje za dozirati in tudi za aplikacijo.

Vaje zavisijo od tezav in njihove stopnje - ali gre "samo" za zanasanje, ali je potrebno povsem na novo nauciti hoje ... In ti jih zelo tezko opisem. Eno je masaza, drugo so krozni gibi s taco (zival lezi na boku) pri katerih posnemas gibanje pri hoji. Potem je krcenje noge kot pri hoji (zival stoji, noga s katero delas je pa razbrememnjena) pri cemer ob vsakem krogu podrsas s podplatom po tleh in vzpodbudis propriceptorski refleks pri katerem zival avtomaticno pokrci taco. Potem je hoja po razlicnih podlagah, predvsem takih na katerih mora loviti ravnotezje (razlicne velikosti zog, nagubana povrsina, razne prepreke, ...). Saj pravi, tezko ti opisem, pa tudi nisem nek blazen strokovnjak za to. Imam samo izkusnje z nekaj zivalmi, ki so imele gibalne probleme zaradi nevroloskih tezav, ampak mi je pri vseh svetovala fizioterapevtka (veterinarka). Vaje so bile podobne za vse, dolgotrajnsot terapije, stopnjevanje in ostale aktivnosti (masaza, ..) so biel odvisne od poskodbe oz. od tega kako mocno je bilo ovirano normalno gibanje.

Stanje se naceloma pocasi izboljsuje (tudi, ce ne delas nic posebnega), saj zival ze sama - ce se giblje in ni hroma vpliva na koordinacijo in vse, sploh pri mackah, ki so precej aktivne in imajo razlicne vrste gibanja - ne samo hodijo in tecejo, temvec tudi plezajo in skacejo. Gre pa hitreje in verjetnost, da bo bolj ok, je vecja, ce pri vsem se malo pomagas.
m.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #32 : ponedeljek, 08.03.2010 : 00:34:55 »

Zdaj vidim, da se da b12 v obliki tablet dobit tudi v naših lekarnah: http://www.lekarnar.com/izdelki/dr-ritter-vitamin-b12
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #33 : ponedeljek, 08.03.2010 : 06:08:17 »

Če daješ B kompleks je aplikacija tbl čisto običajno v gobček za jezik kot vse ostale tbl. Če jo boš vmešavala v hrano, muca ne bo pojedla verjetno ničesar.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #34 : torek, 09.03.2010 : 08:49:05 »

A to se lahko daje B kompleks ali B12, ki je drugače za ljudi? In kakšno je potem doziranje, če je za odraslo osebo 1 tableta?
Pika hodi, dirka, teče, skače, praska, brca (vse tud z zadnjimi nogami), če ji med tekom zmanjka, jo zabriše po tleh, ampak se vstane in teče naprej, tako da bo sama poskrbela za razgibavanje, mene bi itak zgrizla, če bi jo hotela kaj v tem smislu komandirat. Sploh se mi pa zdi, da se stanje rahlo izboljšuje, je tudi iz dneva v dan bolj divja, tako kot je bila pred boleznijo.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #35 : torek, 09.03.2010 : 08:55:33 »

 Smiley  Ti sporočim dozo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #36 : torek, 09.03.2010 : 11:36:42 »

Hmmm, sem na enem fejst predavanju slisala in kasneje prebrala tudi v drugih virih, da se vitamin B12 ne"nabira" v telesu - telo odvecno kolicino samo izloci, tako da ne bi smelo biti tezav z doziranjem. To je sicer veljalo za ljudi, ampak mogoce je pri mackonih enako?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #37 : torek, 09.03.2010 : 15:31:06 »

terapevtska doza vit. B12 je 50-500 mcg/macko/dan - pri peroralnem vnosu je nizja, kot ce se aplicira pod kozo (v tem primeru se ne terapira vsak dan, ampak na par dni, oz. 1x tedenesko - zavisi od tezav). B komleks, ki se uporablja za subkutano ali intramuskularno aplikacijo je obicajno pripravljen v enakih razmerjih in se dozira priblizno 0,25- 1ml/kg. Treba je preveriti se ostale komponente, ki so v pripravku, ampak obicajno je to to.
btw, poleg B12 ima terapevtski ucinek na zivcni sistem tudi (ali pa morda se bolj) tuid tiamin (B1). Doza je 5-30 mg/macko.

In ja, vitamini iz b kompleksa sodijo med vodotopne vitamine, kar pomeni, da se visek izloci. Vseeno pa predoziranje nekako ni prevec priporocljivo, ima lahko stranske ucinke (slabost, bruhanje, znizan krvni tlak, odpoved ledvic, motnje v metabolizmu proteinov, povecano izlocanje Ca, bolecine v sklepih, hipersenzitivnost, agitacija, glavobol, povisa/znizan krvni sladkor - odvisno s cim predoziramo, nespecnost, anemija in se cela vrsta drugih), tako da se je  okvirov nekih priporocenih doz ze fino drzat.
m.
Logiran
Ursssa
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 162


WWW
« Odgovor #38 : torek, 09.03.2010 : 15:51:46 »

Super tema!
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #39 : torek, 09.03.2010 : 18:10:11 »

mcg/macko/dan- a je to mogoče mg/macko/dan
B12 ima terapevtski ucinek na zivcni sistem tudi (ali pa morda se bolj) tuid tiamin (B1). Doza je 5-30 mg/macko.
Potem je bolje dajat ji B complex.
Super tema!
Mene je blo pa že strah, da bo padel kak komentar, da nej neham utrujat že enkrat, ko kar naprej sprašujem Cheesy
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #40 : torek, 09.03.2010 : 19:55:32 »

Ja, s tem, da bi bilo res fino, ce za zacetek dobi odmerek pri veterinarju.
m.
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #41 : torek, 09.03.2010 : 20:01:23 »

Mi dajemo vedno Bkomplex, čisto navadna, humana zdravila.
Logiran
dEana
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #42 : sreda, 10.03.2010 : 08:50:37 »

Kje ga pa nabavljate?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #43 : sreda, 10.03.2010 : 10:16:11 »

V lekarni.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #44 : sreda, 10.03.2010 : 11:59:27 »

Če daješ B kompleks je aplikacija tbl čisto običajno v gobček za jezik kot vse ostale tbl. Če jo boš vmešavala v hrano, muca ne bo pojedla verjetno ničesar.

Pri nas meso z vmešanim B-kompleksom jedo vsi razen Borčija. Borči pa raje strada v nedogled.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 2 [3] 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Zadnje tačke odpovedujejo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines