mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 10:15:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?  (Prebrano 26356 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
epona
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 864


« : četrtek, 04.03.2010 : 09:05:37 »

Lovci pripravljajo predlog spremembe ZZZiv (26. člen), da bi spet lahko streljali potepuške pse.

Vprašanje Lovske zveze postavljene Vladi RS (službi za zakonodajo) na njihovi internetni strani: http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=2&EventID=26


Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 04.03.2010 : 09:31:37 »

Sad nova športna lovska disciplina-streljanje psov?
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 04.03.2010 : 09:32:06 »

Lovska zveza Slovenije meni, da so na osnovi četrte in pete alineje 26. člena ZZZiv-UPB2, v primeru ko psi trgajo in preganjajo divjad, izpolnjeni pogoji za usmrtitvev živali v skladu z zakonom.

Zakon o zaščiti živali (uradno prečiščeno besedilo, Uradni list RS št. 43/2007; v
nadaljevanju: ZZZiv-UPB2) v 26. členu določa pogoje za usmrtitvev živali, v prvem
odstavku pa našteva primere, ko je to dovoljeno. Tako je v četrti in peti alineji
določeno, da je usmrtitev živali dovoljena, če je
· to potrebno zaradi ohranjanja naravnega ravnotežja
· žival nevarna za okolico oziroma povzroča občutno škodo in tega ni mogoče
drugače preprečiti.


Moram reci, da se deloma kar strinjam z njimi.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #3 : četrtek, 04.03.2010 : 09:35:49 »

Tega ne bi smeli dovoliti! Kaj se vračamo nazaj na divji zahod? Naj država poskrbi, da bodo vsi psi označeni in naj lastnik plača škodo (in kazen za prekršek), ki jo povzroči njegov pes. Saj če psa ustrelijo, škoda ne bo plačana, itak.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #4 : četrtek, 04.03.2010 : 09:37:58 »

Lovska zveza Slovenije meni, da so na osnovi četrte in pete alineje 26. člena ZZZiv-UPB2, v primeru ko psi trgajo in preganjajo divjad, izpolnjeni pogoji za usmrtitvev živali v skladu z zakonom.

Moram reci, da se deloma kar strinjam z njimi.

Samo kaj, ko lovcem nihče ne zaupa. V svojih vrstah imajo vsakršne patrone...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : četrtek, 04.03.2010 : 09:40:00 »

In kako bos odcitala cip psu, ki ravnokar trga srno ali pa jo preganja po polju? Laufala za njim in ga za rep zagrabila al nesejo citalci tako dalec?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : četrtek, 04.03.2010 : 09:43:19 »

In kako bos odcitala cip psu, ki ravnokar trga srno ali pa jo preganja po polju? Laufala za njim in ga za rep zagrabila al nesejo citalci tako dalec?

Naj imajo v puški uspavala. super
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #7 : četrtek, 04.03.2010 : 09:46:40 »

Lovci pripravljajo predlog spremembe ZZZiv (26. člen), da bi spet lahko streljali potepuške pse.

Vprašanje Lovske zveze postavljene Vladi RS (službi za zakonodajo) na njihovi internetni strani: http://www.lovska-zveza.si/default.aspx?MenuID=2&EventID=26

Ta zadeva je še iz avgusta 2009 - sem nanjo opozorila že v eni drugi sorodni temi na tem forumu - http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,34456.0.html. Nisem pa nikjer zasledila odgovora službe za zakonodajo...
Sicer pa, roko na srce, to tako in tako nekateri že (še vedno bi bil primernejši izraz) počnejo brez zakonske podlage, tako da nažalost ne gre za nikakršno novotarijo, iščejo samo zakonsko potuho.
In kako bos odcitala cip psu, ki ravnokar trga srno ali pa jo preganja po polju? Laufala za njim in ga za rep zagrabila al nesejo citalci tako dalec?
A je v redu ko srno preganja "uraden" lovski pes?
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #8 : četrtek, 04.03.2010 : 09:53:27 »

Tak zakon bo večinoma le potuha za likvidacije psov, ki bodo celo zakonsko dovoljene. Le kdo bo v resnici kontroliral, zakaj je bil pes v resnici ustreljen?? Če niso sposobni iti s čitalcem čipov na teren, je kontrola česa takega znanstvena fantastika.
Lovci pa bodo uživali v novi športni disciplini.... bruham
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 04.03.2010 : 10:01:54 »

Sem popolnoma proti temu..

Predvsem zato, ker bo marsikdo ta zakon izkoriščal in kdo bo dokazal, da pes ni lovil divjadi???
Beseda proti psu, ki bo tako mrtev.. ŽAL JE PAČ TAKO..

Če že, se tudi sama strinjam, da ga uspavajo, potem pa poiščejo lastnike oz. odgovorne za pobeg psa in se to sankcionira..

Pes pač ima nagon.. za to je lahko odgovoren le neskrben lastnik, ki se zaveda pasjega nagona oz. njegovega obnašanja v okolici, obdani z divjadjo ali pa na splošno brez povodca..

Kaj bo še sledilo.. namesto kazni za nepripetega psa še njegova usmrtitev?? Prosim vas lepo.. zresnite se, folk!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 04.03.2010 : 10:07:15 »

vis in nox, to zna biti enako kot metek, rezultat namrec mrtev pes. Lovec na uc oceni priblizno kilazo, nastima primerno uspavalo, ustreli psa (ki je ze dalec dalec), ga izsledi in ugotovi, da se je mal zmotil in je pesjan mrtev. Ups...

moksa, ce gre za uraden lov, je v redu, seveda.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #11 : četrtek, 04.03.2010 : 10:16:58 »

Tak zakon bo večinoma le potuha za likvidacije psov, ki bodo celo zakonsko dovoljene. Le kdo bo v resnici kontroliral, zakaj je bil pes v resnici ustreljen?? Če niso sposobni iti s čitalcem čipov na teren, je kontrola česa takega znanstvena fantastika.
Lovci pa bodo uživali v novi športni disciplini.... bruham
Ne bi se mogla bolj strinjati s tabo.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #12 : četrtek, 04.03.2010 : 10:26:32 »


moksa, ce gre za uraden lov, je v redu, seveda.
No, jaz tega nisem nikoli razumela. Pa če mi lahko kdo lepo in nazorno obrazloži, v čem je tista bistvena razlika, ker jaz je ne vidim. Patetično morda, ampak se poskušam postaviti v srnino kožo - blazno ji je pomembno, če jo preganja lovski pes z izpitom ali pa moj pes, ki mi je ušel z nadzora zaradi moje malomarnosti. Ali pa smo ponovno pri načinu smrti (najbrž): ker navaden pes poškoduje srno, ta pravi lovski jo pa ustrezno prežene, da jo lovec laže ustreli. In po možnosti je ne ubije na prvi strel in je ranjene niti ne izsledi.
Ali pa smo ponovno pri vzpostavljanju naravanega ravnovesja? Kdo pa odloča pri "naravnem" ravnovesju? Človek, ki je v štartu vse skupaj fino zaj****. Kaj zdaj?
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #13 : četrtek, 04.03.2010 : 10:39:18 »

Jap.. popolnoma ista figa.. Ampak veš.. lovcem je važno, da ohranijo svojo lovoriko menda.. bogve.. :/

V vsakem primeru.. morda iščejo nov Texas sredi Slovenije! ... Gremo se streljat!.. Na bruhanje mi gre..
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #14 : četrtek, 04.03.2010 : 10:52:12 »

Mene zanima, kaj se bo pa zgodilo v primeru, če bo šolan lovski pes preganjal divjad v času,ko je lov zaprt?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Bodo lovci lahko spet streljali pse?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines