mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:52:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dominanca ali agresija?
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dominanca ali agresija?  (Prebrano 36627 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #165 : ponedeljek, 05.04.2010 : 18:57:28 »

Lahko (mogoče) pomaga ob hkratni prevzgoji lastnika psa. Brez tega je brez moči t6ako uradna veterina kot tudi alternativa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #166 : sreda, 04.05.2011 : 21:59:08 »

Ravno brskam po arhivu pa sem nasla tole.

"Dominance is an attribute of the pattern of the repeated, agonistic interactions between two individuals characterized by a consistent outcome in favour of the same dyad member and a default yielding response of its oponent rather than escalation. The status of the consisent winner is dominant and that of the loser subordinate. Dominance status refers to dyads while dominance rank, high or low, refers to the position in a hierarchy and, thus, depends on group composition. Dominance is a relative measure and not an absolute property of individuals." (Drews, C. (1993): The concept and definition of dominance behavior. Behaviour, Vol. 125, No. 3/4 (Jun., 1993), pp. 283-313)

Ena od definicij. V clanku jih je vsega skp 13, se mi zdi. Lustno branje, priporocam.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dominanca ali agresija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines