mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:52:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dominanca ali agresija?
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Dominanca ali agresija?  (Prebrano 36876 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #75 : sobota, 06.03.2010 : 18:40:55 »

Basenji?
huh...tut sanja se mi ne za njih.
Ok, en namig...ko nekdo ni všeč psu pristopi k lastniku ga zlahka brez opozorila prime netrenirana Fila. Trenirana pa itak.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #76 : sobota, 06.03.2010 : 18:44:18 »

Pri dogi opis pravi, da spustijo lopova v hišo.....samo iz nje pa ne. Torej gre spet za ta "klik". Moja izkušnja je pa z dogosom. En moment je frendly, naslednji je pa krvoločna zver. Sicer gre za osamljen primer psihopata (sem pa par takih dogosov spoznal. Pri enem nisem v gosteh zjutraj smel odpret okna ker je bil takrat spuščen in so me opozorili, da bo skočil not in naredil pizdarijo) in dobra knjigica dogose tudi sem not uvršča.

več se mi pa ne da tipkat
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #77 : sobota, 06.03.2010 : 18:46:03 »

Za tisto, ki ima bedastega lastnika, prav zagotovo velja, saj lastnik kuzka uzge vsakic, ko ta pokaze, da mu kaj ni vsec. Torej na koncu ne pokaze vec, ampak samo se pajsne. K sreci ima vsako pasmo vec lastnikov, torej se ravno zelo posplosevati ne da.
So pa v vsaki pasmi disidenti, ki kazejo vedenjske abnormalnosti.

So pa tudi doloceni deli oz.  "motoricni vzorci" pri razlicnih pasmah/psih razlicno poudarjeni, tako glede plenilskega vedenja, kot tudi socialnega in izogibanje nevarnostim.

Primitivne pasme (vsaj moje tri) imajo po mojih izkusnjih in opazanjih sirok spekter opozoril (in niso ozko "specializirane" za neko zadevo), ki pa jih nekdo, ki se ukvarja s povsem drugacno skupino psov, ne bo nujno prepoznal, pa ceprav bi ga po buc kresnile.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #78 : sobota, 06.03.2010 : 18:46:19 »

Torej: "Pes vedno kaže znake, da bo agresiven".....ni res. nekateri napadejo brez opozorila, nekateri pa opozorijo in takoj zatem napadejo. Nekateri pa opozorijo in to stopnjujejo...od grebena do renčanja do laježa in če drugače ne gre, potem napadejo.

yo: Happy? Smiley

Yo ni nič happy.
Še vedno trdim, da pes vedno pokaže, da mu nekaj ni prav, opozori in če smo totalni butlji in tega ne dojamemo, napade. Ja, vsak se ne zaganja z laježem, ne renči ipd., pokaže pa. Samo odvisno, koliko smo pozorni in koliko psa poznamo. In če, lahko napad preprečiš. Če si butelj, ga pač ne, ker niti ne opaziš...
In zdaj provociraš, ker se mi zdi, da tole pač obvladaš.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #79 : sobota, 06.03.2010 : 18:48:19 »

Jezes, kaksna tipkarska napaka se mi je pripetila, se opravicujem. Misljeno je "devianti", ne disidenti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #80 : sobota, 06.03.2010 : 18:49:57 »

Primitivne pasme (vsaj moje tri) imajo po mojih izkusnjih in opazanjih sirok spekter opozoril (in niso ozko "specializirane" za neko zadevo), ki pa jih nekdo, ki se ukvarja s povsem drugacno skupino psov, ne bo nujno prepoznal, pa ceprav bi ga po buc kresnile.

Če se lahko štejem v grupo ljudi, ki je živela s predstavniki primitivne pasme, moraš biti dobesedno cepec, da ne prepoznaš opozoril... In ja, še bolj jasno nakažejo, kdaj je nekaj narobe... Samo vedet moraš, kako, a ne?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #81 : sobota, 06.03.2010 : 19:01:03 »

To sem napisala jaz, ne alti. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #82 : sobota, 06.03.2010 : 19:16:06 »

ok...posplošujem pač glede na pooznavanje opozoril enega povprečnega človeka, pa jasno tudi nekoga ki ima izkušnje s psi.

Konc koncev tudi jaz pokažem kdaj bom pošizil, samo zgodi se pa kr naenkrat in je folk šokiran.

Tko da...ne se glih obešat na vsako vejico, ker pol lahko celo teorijo razvijemo
Moj komentar gre na to splošno oznako: Vsi psi opozorijo. In ta oznaka navaja ljudi na misel ok....če ni dvignil grebena, al pa ustnic, če ma rep zavihan....itd...pol ne bo napadel.
sej pravim včas sem mal tečka, pa se na take fore obesim.

še vedno pa generalno stojim za tem, da VSI pač ne pokažejo. lol...ok, dobr ste me v ofenzivo dale, haha
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #83 : sobota, 06.03.2010 : 19:18:15 »

aja...na primer...mamo plahega psa
ta bo kazal očitno, da bo napadel. Dominanten bo pa magar skoz igro znal probat zdominirat in ob uporu dominirajočega bo sam pajsnil brez znakov agresije. Pa to komentirajte.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #84 : sobota, 06.03.2010 : 19:19:06 »

A gresta vidva, prosim, v ustreznejso temo.
Hvala.
Logiran

altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #85 : sobota, 06.03.2010 : 19:24:25 »


So pa tudi doloceni deli oz.  "motoricni vzorci" pri razlicnih pasmah/psih razlicno poudarjeni, tako glede plenilskega vedenja, kot tudi socialnega in izogibanje nevarnostim.

no na splošno so plenilci zlo tricky glede opozoril, ker samo startajo iz plenskega nagona. in tle nimajo kej opozarjat, ker itak plen al ne gleda al pa že beži. In včas tudi človeka znajo tako resenetit. najbolj so pa na udaru otroci, ker so sploh najbolj clueless. sploh če vemo da je 80 procentov odraslih enako clueless. dokler ne vidi zob al pa renčanja al pa laježa, jim je šecko jedno.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #86 : sobota, 06.03.2010 : 19:50:18 »

aja...na primer...mamo plahega psa
ta bo kazal očitno, da bo napadel. Dominanten bo pa magar skoz igro znal probat zdominirat in ob uporu dominirajočega bo sam pajsnil brez znakov agresije. Pa to komentirajte.

Dominanca je bolj ali manj mit, vsaj v taksni obliki kot se nam prikazuje v kinologiji (kt se Marija prkaze). To so povedali Mech, Coppinger, hm, Boitani, Eaton, pa sigurno se kdo, ki se ga to sekundo ne spomnim. Mech Coppinger in Boitani so dr. znanosti, niso pa glih kinologi, so etologi, ekologi, ampak mislim, da kljub temu, da niso kinologi, kompetentni razlagati vedenje psov (Coppinger) in volkov (Mech). Ali bi morali morda vsak s svojim psom prej opraviti nekaj IPOtov. Evil

Prav tako je vprasljivo vse tole besedicenje okrog krdela. Krdelno vedenje baje se pri volkovih ni "genetsko" (bom sla po studije), kaj sele pri psih. Aja, saj res, tega ni rekel kinolog, torej ne steje. butnglavc

no na splošno so plenilci zlo tricky glede opozoril, ker samo startajo iz plenskega nagona. in tle nimajo kej opozarjat, ker itak plen al ne gleda al pa že beži. In včas tudi človeka znajo tako resenetit. najbolj so pa na udaru otroci, ker so sploh najbolj clueless. sploh če vemo da je 80 procentov odraslih enako clueless. dokler ne vidi zob al pa renčanja al pa laježa, jim je šecko jedno.

Vsi psi so plenilci in vsi imajo tist orienteyestalkchasegrabitekillbitedissect zadevo v sebi, samo doloceni deli so bolj izrazeni, doloceni manj oz. so "latentni".

A ves zakaj volk nogo dvigne?  Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #87 : sobota, 06.03.2010 : 19:50:51 »

Pardon, misljeno je zdruzevanje v krdela. Bom res probala izbrskat kaksne clanke.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #88 : sobota, 06.03.2010 : 19:50:54 »

aja...na primer...mamo plahega psa
ta bo kazal očitno, da bo napadel. Dominanten bo pa magar skoz igro znal probat zdominirat in ob uporu dominirajočega bo sam pajsnil brez znakov agresije. Pa to komentirajte.

Pokaže prej. Še vedno vztrajam pri tem.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #89 : sobota, 06.03.2010 : 19:54:04 »

Alti, tu sem ti odgovorila: http://www.mojpes.net/forum/index.php?topic=2334.new#new
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Dominanca ali agresija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines