mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 00:37:20

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc brez dlake
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc brez dlake  (Prebrano 13419 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« : torek, 16.03.2010 : 10:18:27 »

Ima morda kdo kakšno mnenje, kaj bi bilo lahko to. Danes zjutraj sem videla enega od prostoživečih mucev (že K) in bila čisto preč, ker je po spodnji polovici telesa ter po tačkah brez dlake. Dlake sicer še nekja je vendar je videti, kot da je populjena. Mislim, da ga srbi. Ali ima kdo kakšno idejo. V Gmajnice ga ne bi peljala, ker bi ga takoj evtanizirali. Mogoče se pa da pomagati. Alergija, mogoče? Kakšna ideja?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : torek, 16.03.2010 : 10:25:35 »

Garje? Se pusti prijet? Ce se pusti prijet bi ga jaz peljala do veta, da ga pogleda in predpise terapijo. Vcasih,c e ni prehudo, je dovolj le stronghold. Ce so garje seveda.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #2 : torek, 16.03.2010 : 10:33:47 »

Lahko ga primem. Bova šal jutri zjutraj k veterinarju, zdaj ga ne bo več na hranišču. Me zanima, če kdo meni, da so to znaki kakšne nalezljive bolezni, ker je tam kar nekaj muc?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : torek, 16.03.2010 : 10:37:26 »

Primi ga z rokavicami in potem razkuzi roke. Garje so nalezljive med mackami, ja. P akaksna mikrosporija tudi, pa se ti lahko kaj fases. Res bo najbolje, da vet pove kaj tocno je. Jaz taksne cimprej peljem do veta, pa k sreci do sedaj se ni bilo nic hujsega, ponavadi so kar garje. lp
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #4 : torek, 16.03.2010 : 10:44:21 »

Jutri zjutraj greva. Upam, da ni mikrosporija Sad
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #5 : četrtek, 18.03.2010 : 15:28:29 »

Kako ste?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #6 : četrtek, 18.03.2010 : 15:32:36 »

pri mikrosporiji bi bilo bolj verjetno, da bi mu dlaka manjkala tudi po glavi okrog ušes.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #7 : četrtek, 18.03.2010 : 15:54:54 »

Ne najdem ga. Vsak dan hodim večkrat gledati na lokacijo in ga ni. Sem pa ujela enega še nekastriranega muca in ga odpeljala na kastracijo. Ga bom že ujela.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #8 : četrtek, 18.03.2010 : 15:57:16 »

Ja, po glavi je dlaka v redu. Brez dlake je po spodnjem delu telesa in okončinah. Sem razmišljala tudi o hormonskih motnjah. Držite pesti, da se čimprej spet pojavi.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #9 : petek, 19.03.2010 : 19:33:08 »

Je danes zvečer prišel mimo, ko sva šli s psičko iz parka. Brez boksa, seveda. Ok, živ je. Vsaj to. Zoprno, ker je vikend.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #10 : nedelja, 28.03.2010 : 10:43:13 »

Ne morem ga ujeti ne na živolovko ne prosto - enkrat sem ga že držala in boks sem imela s sabo vendar se mi je izpulil. Ampak vsaj nekaj - danes sem mu uspela dati Stroghold (po nasvetu veterinarke). Ga bom še naprej lovila, dokler ga ne ujamem.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #11 : četrtek, 15.04.2010 : 11:56:26 »

danes sem mu uspela dati Stroghold (po nasvetu veterinarke). Ga bom še naprej lovila, dokler ga ne ujamem.

super. Bi bilo fajn, ce ga dobi se vsaj 2x (ce se ga ze ne da ujeti). Se bolje pa bi bilo, ce das 1 mesec Stronghold, nato drugic Frontline (izmenicno) - Frontline je morda malce bolj ucinkovit proti dolgotrajni bolhavosti. Cetudi obstaja moznost mikrosporije doticno pri tem mucu, je zdravljenje skoraj da nemogoce, macka pa mikrosporija ne bo ubila. Drugace pa je potrebno paziti na preventivo pri vseh tujih zivali, seveda tudi pri mackah, ki jih ne poznamo - umivanje rok, rokavice, ce je mozno in morda se kaksno razkuzilo za obleke, ce primemo zival.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : četrtek, 15.04.2010 : 12:01:58 »

tole za ampulami sem mislila, da je vsak nekaj, dokler se muca ne ujame - vsekakor bi bil najboljsi vet. pregled, da se postavi ustrezna diagnoza. Ampak ampule ne bodo do ulova naredile nobene skode - prej obratno.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #13 : četrtek, 15.04.2010 : 12:16:36 »

Imam sicer še eno ampulo Strongholda pripravljeno - bom pa raje dala Frontline. Drugi teden ga grem pa intenzivno loviti. Držite pesti za ulov.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 15.04.2010 : 12:22:03 »

Lahko ga poskusiš ujeti tudi na zvon - če maček pride dovolj blizu, prijeti pa se ne pusti, je zvon idealen Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc brez dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines