mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 08:03:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc brez dlake
Strani: 1 2 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Muc brez dlake  (Prebrano 13414 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« : torek, 16.03.2010 : 10:18:27 »

Ima morda kdo kakšno mnenje, kaj bi bilo lahko to. Danes zjutraj sem videla enega od prostoživečih mucev (že K) in bila čisto preč, ker je po spodnji polovici telesa ter po tačkah brez dlake. Dlake sicer še nekja je vendar je videti, kot da je populjena. Mislim, da ga srbi. Ali ima kdo kakšno idejo. V Gmajnice ga ne bi peljala, ker bi ga takoj evtanizirali. Mogoče se pa da pomagati. Alergija, mogoče? Kakšna ideja?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : torek, 16.03.2010 : 10:25:35 »

Garje? Se pusti prijet? Ce se pusti prijet bi ga jaz peljala do veta, da ga pogleda in predpise terapijo. Vcasih,c e ni prehudo, je dovolj le stronghold. Ce so garje seveda.
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #2 : torek, 16.03.2010 : 10:33:47 »

Lahko ga primem. Bova šal jutri zjutraj k veterinarju, zdaj ga ne bo več na hranišču. Me zanima, če kdo meni, da so to znaki kakšne nalezljive bolezni, ker je tam kar nekaj muc?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3 : torek, 16.03.2010 : 10:37:26 »

Primi ga z rokavicami in potem razkuzi roke. Garje so nalezljive med mackami, ja. P akaksna mikrosporija tudi, pa se ti lahko kaj fases. Res bo najbolje, da vet pove kaj tocno je. Jaz taksne cimprej peljem do veta, pa k sreci do sedaj se ni bilo nic hujsega, ponavadi so kar garje. lp
Logiran

cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #4 : torek, 16.03.2010 : 10:44:21 »

Jutri zjutraj greva. Upam, da ni mikrosporija Sad
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #5 : četrtek, 18.03.2010 : 15:28:29 »

Kako ste?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #6 : četrtek, 18.03.2010 : 15:32:36 »

pri mikrosporiji bi bilo bolj verjetno, da bi mu dlaka manjkala tudi po glavi okrog ušes.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #7 : četrtek, 18.03.2010 : 15:54:54 »

Ne najdem ga. Vsak dan hodim večkrat gledati na lokacijo in ga ni. Sem pa ujela enega še nekastriranega muca in ga odpeljala na kastracijo. Ga bom že ujela.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #8 : četrtek, 18.03.2010 : 15:57:16 »

Ja, po glavi je dlaka v redu. Brez dlake je po spodnjem delu telesa in okončinah. Sem razmišljala tudi o hormonskih motnjah. Držite pesti, da se čimprej spet pojavi.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #9 : petek, 19.03.2010 : 19:33:08 »

Je danes zvečer prišel mimo, ko sva šli s psičko iz parka. Brez boksa, seveda. Ok, živ je. Vsaj to. Zoprno, ker je vikend.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #10 : nedelja, 28.03.2010 : 10:43:13 »

Ne morem ga ujeti ne na živolovko ne prosto - enkrat sem ga že držala in boks sem imela s sabo vendar se mi je izpulil. Ampak vsaj nekaj - danes sem mu uspela dati Stroghold (po nasvetu veterinarke). Ga bom še naprej lovila, dokler ga ne ujamem.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #11 : četrtek, 15.04.2010 : 11:56:26 »

danes sem mu uspela dati Stroghold (po nasvetu veterinarke). Ga bom še naprej lovila, dokler ga ne ujamem.

super. Bi bilo fajn, ce ga dobi se vsaj 2x (ce se ga ze ne da ujeti). Se bolje pa bi bilo, ce das 1 mesec Stronghold, nato drugic Frontline (izmenicno) - Frontline je morda malce bolj ucinkovit proti dolgotrajni bolhavosti. Cetudi obstaja moznost mikrosporije doticno pri tem mucu, je zdravljenje skoraj da nemogoce, macka pa mikrosporija ne bo ubila. Drugace pa je potrebno paziti na preventivo pri vseh tujih zivali, seveda tudi pri mackah, ki jih ne poznamo - umivanje rok, rokavice, ce je mozno in morda se kaksno razkuzilo za obleke, ce primemo zival.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #12 : četrtek, 15.04.2010 : 12:01:58 »

tole za ampulami sem mislila, da je vsak nekaj, dokler se muca ne ujame - vsekakor bi bil najboljsi vet. pregled, da se postavi ustrezna diagnoza. Ampak ampule ne bodo do ulova naredile nobene skode - prej obratno.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #13 : četrtek, 15.04.2010 : 12:16:36 »

Imam sicer še eno ampulo Strongholda pripravljeno - bom pa raje dala Frontline. Drugi teden ga grem pa intenzivno loviti. Držite pesti za ulov.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #14 : četrtek, 15.04.2010 : 12:22:03 »

Lahko ga poskusiš ujeti tudi na zvon - če maček pride dovolj blizu, prijeti pa se ne pusti, je zvon idealen Smiley
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #15 : četrtek, 15.04.2010 : 12:43:03 »

No ta zvon me matra že nekaj časa..
Imamo prostoživečo muco ki jo že nekaj časa lovimo brez uspeha (enkrat je že ušla iz stare živolovke, novo seveda še manj "šmirgla", potem ko je videla nekaj sotrpinov kako so se ujeli).
Kako izgleda ta zvon in kje se ga dobi ? Sposodi morda ? lp
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #16 : četrtek, 15.04.2010 : 13:08:31 »

Jaz sem tudi pomislila na zvon ampak ga tudi nikoli še videla nisem. Ali ga ima katera za posoditi? To bi bilo idealno.
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #17 : četrtek, 15.04.2010 : 15:16:33 »

Zvon je mrežasta kletka v velikosti transporterja, kjer odstraniš dno. Idealen je za mačke, ki hranitelju dovolj zaupajo, da pridejo blizu, ne pustijo pa se prijeti. Mačka privabiš s hrano in v trenutku, ko gleda hrano, pokriješ z zvonom, nato pa vstaviš še dno. Rabiš samo dobre reflekse.

Če si iz Lj, si ga lahko (proti plačilu kavcije) sposodiš v Gmajnicah. Jaz ga imam trenutno posojenega, drug teden (predvidoma) pa ga dobim nazaj (če se ne mudi).

Lu lu, če mi pošlješ mail na matejc(aafna)yahoo(pika)com, ti pošljem link na stran proizvajalca, na javnem delu foruma pa rajši ne bi objavljala, ker se nikoli ne ve, kdo vse to bere. Wink Tebi cicibesika pošljem kar na zs.
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #18 : petek, 16.04.2010 : 07:26:13 »

Thanks šogunka! Smiley Hvala za link,res bi rada ogledala to napravo..Takoj pošljem mail...
Logiran
šogunka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 222


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 17.04.2010 : 09:18:41 »

Lu lu, žal sem narobe postavila oklepaj. Pravi mail je matejca(afna)yahoo(pika)com
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #20 : sobota, 17.04.2010 : 19:10:51 »

Dlake sicer še nekja je vendar je videti, kot da je populjena.
Tak primer sem videla dvakrat. Enkrat je bil kriv dlakožer (ki ponavadi napade bolj drobnico, zdi se mi, da tudi govedo), muca pa sem morala evtanazirati zaradi druge hude bolezni. V drugem primeru veti niso znali diagnosticirati (ker je bilo na eni drugi veterini), pomagal pa je stronghold, tako da je bil najbrz tudi kriv dlakozer oz. kaksen podoben zajedavec.
V vsakem primeru bi bilo najbrz dobro, da mu date stronghold.
Logiran
Lu Lu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 19.04.2010 : 14:09:45 »

Šele danes sem pri računalniku, pišem takoj..Sorry da smetim temo..,thanks!
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #22 : sobota, 01.05.2010 : 14:10:32 »

Dala drugo dozo Strongholda. Z ulovom nič, ker je postal še bolj previden.
Logiran
Pola
rad pišem
****
Sporočil: 460


« Odgovor #23 : sobota, 01.05.2010 : 19:08:50 »

Dala drugo dozo Strongholda. Z ulovom nič, ker je postal še bolj previden.

Kako mu pa potem Stronghold daš?
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #24 : sobota, 01.05.2010 : 19:44:04 »

Občasno, ko ga hranim, priteče k meni, se podrgne in se pusti pobožati. Včeraj je bil dober dan. Je pa že kastriran - ujet je bil z živolovko, ko je bil še zdrav. Odkar ga pa ga spet skušam ujeti, je postal zelo nezaupljiv.
Logiran
cici
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 106


« Odgovor #25 : petek, 07.05.2010 : 11:03:26 »

Raste dlaka, raste dlaka Cheesy Cheesy Cheesy. Hvala vsem za nasvete. Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #26 : petek, 07.05.2010 : 11:05:07 »

Super!  Smiley
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #27 : petek, 07.05.2010 : 18:19:10 »

Raste dlaka, raste dlaka Cheesy Cheesy Cheesy. Hvala vsem za nasvete. Smiley


 Cheesy Cheesy Cheesy
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #28 : nedelja, 08.08.2010 : 08:38:08 »

Bom iz naše teme še sem kopirala, ker me res stiska...
Glede na moje dosedanje izpade panike si namreč sploh ne zaupam več. V preteklih letih sem že ene stokrat vodila mačke na veterino z namišljenimi boleznimi, raznimi 'mikrosporijami', 'garjami' in podobnim, da se mi potem lahko smejijo tam Sad. Samo letos sem bila že kar nekajkrat pri vetu - v glavnem zaradi moje pretirane panike, potem pa se je izkazalo, da ni vse skupaj nič. Se že skoraj počutim, kot da hodim tja vsake toliko, ko dobim napad, da mi pomirijo živce Sad.
No, danes sem Milenci našla tole:


Koža spodaj je normalna, ni nič pordela, zadebeljena ali ranjena, samo dlaka manjka. Ker se je pred mesecem dni uspela namočit v naftno lužico v kurilnici (nekaj zaštekala cisterna) in vonja ne moreš odstranit v enem dnevu, si je ob lizanju od travme spulila kar nekaj dlak nad repom. Na nogi nisem opazila nič posebnega, lahko pa, da je tudi tam kaj pulila, ali pa da ji je dlaka odpadla, ker noga je bila sigurno še najbolj namočena. Je bila pa od takrat že parkrat skopana (lahko tudi posledica tega). Skratka, ful me skrbi, da ima kako zoprno kožno reč, po drugi strani je pa najbrž 99%, da imam (spet) napad panike. Skratka, preden jutri odbrzim do veta, a je kdo že videl kaj takega?  Undecided Undecided

Aja, pred mesecem dni pa je Pici dejansko imela garje - čisto malo, komaj vidno (prvič da nisem brez veze letala tja, v bistvu). Dobila je ampulo, Milenca pa tudi - preventivno. Po Strongholdu ji je malo močneje izpadala dlaka, to pa je tudi vse, kar sem opazila. Pici so se ušesa popravila, tako da naj bi to načeloma bilo ok.
Logiran
Strani: 1 2 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Muc brez dlake
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines