mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 21:09:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Winnie  (Prebrano 60646 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #60 : sreda, 07.04.2010 : 12:18:06 »

Hehe, ravno v nedeljo sem gledala, kako je en model peljal na sprehod (čisto zares!) enega kozla plemenjaka, kozo in mladička Cheesy. So šli pogledat od zimske (hleva) do poletne (pašnika) rezidence in so mu vsi sledili brez da bi se oddaljevali...
Sori za OT, ampak, ko sem videla vaše, sem se spomnila Wink.
Winnie pa zares uživa na polno, ji je skirca v med padla Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #61 : sreda, 07.04.2010 : 12:25:30 »

Joj, super slikce  Cheesy Winnie je pa takooo lepa  Kiss uživa na polno!  Smiley Najboljša fotka je, ko beži pred čredo koz  Grin Cool
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #62 : sreda, 07.04.2010 : 12:46:32 »

Ma ja, tele koze od Winnie so ravno take, kot jih ima tisti model Cheesy. Jim vedno nosimo suh kruh Kiss.
Kozel je pa tako velik, da kar električnega pastirja preskoči Shocked, pa ni ravno nizek.
In potem gre malo na sprehod, kako pride pa nazaj noter, pa ne vem Huh

Mislim, res Winnie lepa srečnica si Kiss.
Kaj pa lama počne pri vas?
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #63 : sreda, 07.04.2010 : 14:18:01 »

Kaj pa lama počne pri vas?
Matrvola, jaz pa prebrala "Kaj pa Dalaj Lama počne pri vas" in lihkar hočem napisat, kaj vas je res prišel obiskat, pol pa ukapiram  butnglavc pevka predaja

Sori, Winnie, malo ti smetim - saj taka lepotica ne bo zamerila, a ne da ne? Kiss
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 07.04.2010 : 15:39:35 »

Mi ne rabimo Dalajlame, imamo Pravelame  Cool
Delata pa približno isto kot vse živali pri nas, in sicer enostavno sta. Nodi (ta na fotografijah)deli lupčke in preganja vsiljivce, Inka (ki žal ni bila deležna foto session-a) pa je njegova desna noga. Težko življenje imata  Grin

Kozice so pa meni najbolj zabavne živali  Grin Najbolj smešno je, ko se s fotorm sprehajajo okoli in m vse tri sledijo. Potem pa začnejo sledit še lame in oba osla, pa imamo celo povorko  Cheesy
Sicer so pa koze eksperti za pobege. Naše so imele mrežasto ograjo za drobnico pa gradbeno mrežo, ampak jih ni nič zadržalo. Smo naredili potem kar vgrajeno mrežasto ograjo, z ozkimi luknjami, ker so barabini še skozi luknje lezli  Angry So pa naše mini kozice in itak vsepovsod lahko splezajo.
Da o izletih lam (in posledično oslov) ne govorimo. Ali je pastir vklopljen ali izklopljen je čisto vseeno, skozi svojo volno itak ne čutijo elektrike. In si elegantno dvigne pastirja ter se družno odpravijo na izlet. Sicer ni panike, ker imamo okoli in okoli zagrajeno z mrežo, ampak je smešno, ko se pripelješ po temi na dvorišče in se ti pred avtom ležerno sprehajata dve lami in osel.  Shocked

Winnie ne izgleda preveč jezna za OT, pravzaprav spi spanje pravičnega in se ne pusti motit.  Tongue
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #65 : sreda, 07.04.2010 : 21:19:36 »

Bom kar tukaj vprašala  Tongue
Navajam jo na kletko, pa je prvi teden izgledalo vredu (komot prespala celo noč not), naslednji teden pa so se začele težave. Ko sem šla na faks (dve uri) sem jo dala v boks (po sprehodu, igračke, žvake,...) in se ji je popolnoma zmešalo. Polulala, pokakala in razgrajala. Zato sem jo pustila zunaj in spet začela postopoma navajat na boks. Danes je že sama šla dopoldan spat not, zdaj zvečer se je pa šla noter spet polulat. Na svojo posteljo. Hrano dobiva konstantno v boksu, tudi posladke ji ves čas nastavljam not. Edino tega lulanja res ne razumem, že dvakrat se je zgodilo isto. Kakšen nasvet? (zaradi lulanja po tepihih smo tepihe že itak ukinili iz stanovanja, da lula po svoji posteljici mi pa res ne gre v glavo).
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #66 : sreda, 07.04.2010 : 22:49:05 »

Meni se je Ronča tudi na začetku parkrat polulala ali pokakala not, ko je bila sama, pa je bila pred tem vedno ornk sprehojena in na začetku nikoli ni bila sama več kot dve, tri ure. Je pa kmalu to minilo, ker je očitno zgruntala, da ni luštno v lastnih iztrebkih se sam sebi smilit. Tongue Nismo zaradi tega nikoli ''začasno'' ukinili kletke in sem imela ves čas enako proceduro; ''Ko me ni, si not, če ti je prav ali ne.'' In sva bili hitro 'zmenjeni'. Wink
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #67 : četrtek, 08.04.2010 : 11:02:15 »

ewa,

drzi se sistema/rutine, pa bo ze minilo. Ce ti plenicne cufa, daj notri brisaco ali kaj podobnega, kar vpije in se komot pere.
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #68 : četrtek, 08.04.2010 : 21:20:08 »

Torej jo naj dajem v boks ko me ni doma? Ker prejšnji teden je bila dva dni res kriza, zdaj je panika že samo ko me ni in ne le ko je v boksu. Vedno bolj se mi zdi, da izsiljuje  Roll Eyes Ker v Mariboru je bila v moji sobi brez piskanja sama tudi uro in pol. En dan je sicer naglodala nekaj posteljnine in eno blazino ampak ni lajala/tulila. V Ljubljani pa se ji popolnoma zmeša. Grem samo v drugo sobo, ona pa ostane v kuhinji in začne zavijat. Ko pa grem iz stanovanja je pa itak panika. Pa je bila dobro razmigana, z igračkami, bikovko, vklopljenim radiem, v moji sobi (kjer ponoči spi in se ji vidi, da se dobro počuti) pa se mi zdi, da je lajala, ko je bila manj kot 2 uri sama.
Res se mi vedno bolj zdi, da izsiljuje, ker mi ni logično, zakaj je v Ljubljani v stanovanju (kjer je bila do sedaj več kot pa v Mariboru) takšna panika, v Mariboru pa ni nobenega problema.

Kaj je torej predlog, da jo na boks naajam postopoma ali naj bo notri vedno ko me ni, brez pardona? Malo se mi zaradi njenega zavijanja smilijo sosedi  Tongue
Logiran
frigga
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.577


« Odgovor #69 : četrtek, 08.04.2010 : 21:29:18 »

Mi smo Sisi navajali, Ronjo smo pa kar ''pahnili'' notri že drugi dan po posvojitvi - po sili razmer. Najbrž je boljše navajanje, če imaš čas, ampak bi rekla, da ji prav za umret hudo ne bo, tudi če gre kar takoj not. Wink Samo sosedom povej, da jo navajaš na kletko in da zna priti do kakšnega protestiranja z njene strani. Tongue Pa plenično ji dajaj not vsaj na začetku, če se bo slučajno odločila lulat ali kakat. Aja, pa nobene hrane ali vode notri puščat, ko te ni, samo kakšno igračko.
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #70 : petek, 09.04.2010 : 08:11:16 »

Na sosednjem forumu je bila enkrat tema o tem, kako psa navajat na boks. Večina jih je opisovala, kako so svojga kužka zelo počasi, previdno in kar najbolj obzirno spravljali v boks, da ja ne bi doživel kake travm(ic)e in najmanjšega pretres(k)a, kako so najprej boks razstavili, da se je kuža navadil samo na dno boksa, nato so poooočasiiii "zidali" ograjico okoli njega, potem dodali še "streho", nato za sekundo zapirali vratca....(malo pretiravam, ampak res so opisovali, kako je dobro čimbolj postopno in obzirno navajanje-in se mi zdi, da je verjetno to res najbolj prijazno do psa). No, potem pa je v temo uletela ena zelo izkušena in sposobna pasjeljubka in napisala, kako je ona navadila psa na boks: porinila ga je noter, zaprla vratca in ... odšla! Grin Grin Grin Seveda ga je v boksu pustila, kolikor je bilo pač treba, dretje in protestiranje gor al dol. Po par urah je bil mir za vedno! Sem se smejala, da so mi solze tekle Wink ko sem to brala!
Zdaj, kateri način je bolj primeren za tvojo malo pošast, moraš seveda presoditi sama, meni se zdi važna logika, da se zavedaš, da si ti šef in da če si se odločila, da bo pes v boksu, tam tudi bo! In če si se odločila, da mora kdaj pa kdaj počakat sama doma, to tudi bo! V glavnem, psu se godi bolje kot kdajkoli prej, nema da mrdne in se pritožuje  Sad Grin, šef si ti! Saj ne počneš nič hudega z njo! Določenih pravil se mora držat in pika, tako kot se ti držiš "njenih" pravil, da rabi gibanje, družbo, hrano, vodo, veterinarja...
No, kolikor te jaz poznam, mislim, da ni toliko problem, da bi se ti pes preveč smilil (res so bolj ubogi tvoji sosedje Angry Wink), moje zgornje pisanje je bolj namenjeno "moralni podpori", ko smo v dilemi, če psa ne bo prizadelo, ker ga bomo en dan peljali na 3 minute krajši sprehod Grin.
Skratka, ti si šef, in če oz. ko bo enkrat Winnie to resnično začutila in ugotovila, da tako kot boš ti rekla (ne ona) tako bo, potem bo vse skupaj lažje.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #71 : petek, 09.04.2010 : 09:09:40 »

Hm, jaz pa mislim, da ni receptov za vse pse, kakor jih ni tudi za vse ljudi. Smo si tako različni, da je kaj. Sploh recimo zavetiščarji, ki imajo že nekaj za sabo, imajo pogosto malo specifične knofe, na katere je treba pritisnit.

Recimo, moja je imela v kurilnici svoj proostor, dekico itd. (vse pojedla...) in sem jo porinila not tako, kot sem prvo psico, ki je bila nestravmirana in mladič in dojemljiva - zmatraš pozno zvečer do konca, rukneš not in brez težav prideš navsezgodaj iskat. Kaj se je zgodilo? Prvi dan še kar ok (ni upala pisnit, ker jo je blo tako strah v bistvu), drugi dan tudi, potem en mali cvil, nato dva in vsak dan huje. Napak nisem delala, nisem je hodila kontrolirat, razen enkrat, ko sem se zdrla nanjo, da je dovolj, ona se je tresla in rjula celo noč, kakih 14 dni, vedno huje in brez prestanka. Zjutraj je bila tako fertig, da je bilo čez dan komaj kaj od nje. Enkrat je imel moj zadost in jo je sredi noči premaknil na varno mesto, ki si ga je izbrala (kuhinja) in od takrat ponoči niti pisne ne. Je sicer dosegla svoje, je pa tudi imela dober razlog za to.

Pri navajanju na kletko sem se odločila, da ta taktika pač ni zanjo. Po parih dneh porivanja noter in odhajanja bi pridelali tako fobijo, da bi jo nadaljnjih 15 let lahko lovili po hiši in s fizično silo trpali not vsakič preden bi odšli. Da ne omenjam, če bi se slučajno selili kam v blok ali bolj urbano, verjetno bi nas soseska soglasno izselila. Zdaj klikava 'pejt v kletko', naštimana je tako, da ji sonce sije not in ji je zabavno noter drnjohat dopoldne, mojo pisalno mizo sem odnesla zraven... pa se je še zgodilo, da mi je otrok zaprl vrata v prvih dneh (nje ni blo not, je pa čisto šokirana opazila, da obstajajo) in ni hotela več sodelovat naslednje tri dni. Potem sva popravili zadevo s klikerjem in mojim občasnim sedenjem v njej (ne povem, da sem zraven še 'kao' njen poln kong žvečila Grin). No, zdaj hodi večkrat dnevno sama not počivat, zaprli sva se do zdaj samo v dvoje, ko sem bila not še jaz in se je čohala in cartala. Lahko se sliši skrajno bedasto, ampak sem prepričana, da je za mojega psa ta pot prava. Tako kot je pravi način dela samo tak, da sama misli, da se je za nekaj odločila (kliker, pozitivna motivacija itd.), pri prejšnji je pa čist isto delalo, če si jo dvakrat grdo pogledal in je že vedela, da ga spet lomi.

Ewa, kaj pa če se nehaš sekirat (ker to pa ona opazi) - hodi domov dobre volje, ne čisto panična, naredi ji en prostor/odložišče, kamor se mora spakirat ko prideš (recimo en mini tepih na hodniku) in izvest sedi - prej se ji ne posvetiš, sploh ne, če bezlja (to je pri nas ful palilo in bistveno zmanjšalo skakanje, tuljenje in razlaganje, kako booo-aaauuuuu-ga je bila). Ko se usede, jo pa brez pretiravanja čisto nežno pobožaš in ji potihem kaj poveš (umirjanje, to pri meni tudi dela). Pobegni ji kdaj na kratko, kadar spi in pridi takoj nazaj... ne sili je v kletko, ampak se daj ti kdaj not (če se ti rata zbasat Wink), sedi čisto zraven na povštru in kaj beri, skratka, naj bo to način, kako je čisto blizu tebe. Pa itak vsake toliko kak priboljšek tja (če je treba ga magari zavežeš not, da ti ga ne vlači okrog). In potem počaaasi (mi smo tu nekje) zapiraš, se ne sekiraš in verjameš, da enkrat bo. In bo Wink.

Aja, če imaš pa samo prebrisanko, ki jo je 'straaah', ker je potem boga in doseže svoje, je pa tale metoda čisto mim Undecided...
Logiran
Ewa
rad pišem
****
Sporočil: 462


WWW
« Odgovor #72 : petek, 09.04.2010 : 12:06:30 »

Se trudim, da se ne bi sekirala, ampak je malo neprijetno it na sprehod in gledat kje te bo kak sosed počakal  Roll Eyes
Drugače pa terapijo odhajanje/prihajanje delava ves čas in včasiih sploh ni panike. Včeraj zjutraj recimo sva prišli s sprehoda, sem jo pustila  v kuhinji in šla v trgovino. Dobrih 15 min popolnoma sama, brez težav. Pol ure zatem sem šla na faks po isti proceduri (brez poslavljanja, brez kakršnekoli pretirane pozornosti) in je v trenutku ko sem stopila iz kuhinje (kar pomeni, da me je še vedno slišala na hodnik) začela tulit. Sem jo preselila v mojo sobo, kamor je sama rinilia, in šla ven. Ko sem odhajala ni cvilila, se mi pa zdi, da sem jo slišala lajat, ko sem prišla domov. Ampak preden sem prilezla do 5. nadstropja je bila že tišina, uničeno/umazano ni bilo pa popolnoma nič. Bodo sosedi povedali  Grin

Včeraj popoldan je bila cel dan na morju (uživala na soncu, vodi in mivki.....party  Cheesy) in je bila zvečer zato zelo utrujena. Ker sem tokrat spala v dnevni sobi, sem jo dala v boks, pokrila boks s kocami in šla v sosednjo sobo. Na začetku je cvilila, ampak sem jo ignorirala, potem pa je začela zavijat. Enkrat sem se zadrla: tišina! in je bil mir do jutra. Očitno jo je takrat res bilo strah in je morala samo vedet, da ni sama.
Tudi danes zjutraj sem jo po sprehodu dala v boks, ga pokrila, ji prižgala radio in šla. Zdi se mi, da je bila tiho (upam  Cheesy).


Boks se mi zdi, da ji ne predstavlja stresa, hodi sama not in ven, vmes je že tudi šla sama počivat noter. Ni sicer navdušena, ni pa je treba fizično dajat noter.
Vedno bolj se mi zdi, da je to njeno cvilljenje enostavno izsiljevanje, ker je res taka občutljiva jokica in grozno trpi  Shocked Je pa vsak dan drugačen od prejšnjega, zato imam skoraj vsak dan novo vprašanje  Cool En dan je pridna ko bubica, na sprehodu super poslušna, naslednji dan jo imam zataknjeno za vsako drevo in namotano okoli nog  Tongue
Itak je še zgodaj in se še vedno spoznavava, ampak res ne bi rada že na začetku delala napak. Tako da hvala vsem za odgovore/mnenja in se še priporočava  Wink

Pa da ne bodo samo težave, še malo drugega poročila. Kot sem že omenila smo bili včeraj na morju in je bilo super. Malo je norela po vodi, nato je bilo treba moker kožuh posut z mivko, se afnat (obvlada sedi, tačko, prostor, delava na prosi in preval  Cheesy), ležala ob mojih nogah, ko smo bili na kosilu in na sladoledu in se brez težav vozila v avtu. Popolnoma očarala sošolke (Eva, kaj jamraš, če je taaaaak pridna  Huh) in nasploh bila super pridna. Bom objavila fotografije, ko jih bom dobila.
Vsako jutro se tudi odpraviva na grad, s čimer se obe dobro razgibava in se lahko jaz potem brez slabe vesti cel dan bašem s sladoledom  Evil
Zdaj počasi že začenjam razmišljat o vpisu v šolo, da se pred poletjem še česa pametnega naučiva, delamo pa tudi že načrte za izlete v hribe. Kako je pomlad v mestu lepša, ko imaš psa in si "prisiljen" hodit na izlete.  Grin
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #73 : petek, 09.04.2010 : 13:04:41 »

v zvezi s kletkami si poglejte malo "crate games" po netu in youtubu Wink
Logiran

Rossy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.658



« Odgovor #74 : petek, 09.04.2010 : 17:05:09 »

Tudi pri nas je šla Pia po hitrem postopku v boks. Naša je tako kraspala po vratah, da ji je celo uspelo pobegnit in takrat je Polona predlagala kletko, zvečer jo je videla, jo šla pogledat tudi od znotraj (ugotovila, da ni zanimiva), zjutraj sem šla v službo in Pio v boks. To sma počeli ene tri mesece vsak dan, seveda ona ne bi šla notri in sma se tudi lovile po stanovanju ampak je preživela in sedaj brez travm in boksa živi  pri nas že več kot tri leta Smiley
 Res je, da je Pia zelo nežna psica ampak dovolj trmasta, da se je in bi se še vedno delala norca z mene, če ji ne bi jasno in večkrat tudi glasno dali vedet kdo je šef.  Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjulčki se javljajo iz novih domov (Moderatorji: kaja, Smetka, Zavetišče Horjul)  |  Tema: Winnie
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines