mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:24:11

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Grizenje bedrc
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Grizenje bedrc  (Prebrano 5119 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« : četrtek, 25.03.2010 : 09:56:50 »

Moja posvojenka si od vedno grize zadnje tačke - brez poškodb. Malo ji "nagaja" kdaj katera od njih (kot tisti slavni posnetek psa, ki se bojuje s svojo nogo, samo v omiljeni verziji). Pač običajna posledica samevanja in samozaposlitve.

Jeseni si je na veliko začela gristi bedrce, v 2 dneh je imela svežo in plešasto kožo v modricah. Pri veterinarju smo dobili antibiotike in mazilo, kar pa je pomagalo le za kratek čas.
Ponovno zdravljenje je bilo le mazilo + satelit, da se je koža malo pomirila.

Zajedavci naj nebi bili težava (ampulce), prav tako ne hrana, ki smo jo od takrat spremenili (2 kuri z Dermatosis - brez sprememb), sedaj jemo Arden grange light (ker smo malo preveč ojačani).

Smešno je to, da od tistih dveh ponovitev naprej se začne praskati in gristi zgolj, ko jo kaj ogovarjamo, se z njo ukvarjamo (npr. vaje za poslušnost), tudi ko ji mečem žogo, se naenkrat obrne, in grickanje se prične.

Igrače ne pomagajo, sama praktično nikoli ni, ni stran od hiše, ampak direktno pred hišo in v vetrolovu (ki služi kot njena "soba").

A se to sploh da kako popraviti?  Huh
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : četrtek, 25.03.2010 : 14:16:01 »

Je vet pogledal, da nima zapackanih, zamašenih, vnetih,... analnih žlez? Naša to počne, če jo matrajo.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #2 : četrtek, 25.03.2010 : 18:23:20 »

Nimam pojma (nisem jaz peljala).
Sem pa mislila da se to vidi. Če bi se, bi najbrž opazili pri vetu, ko so ji brili ostale dlake po riti  Smiley

Bom pogooglala kako lahko to vidim, če ne pa do veta. A mogoče slučajno frizerji tudi to urejajo? Gremo naslednji teden na "spomladansko čiščenje" ...

Še vedno mi pa ni jasno, da bi se pa prav vedno začela praskati, ko smo v kontaktu  Undecided
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : četrtek, 25.03.2010 : 19:06:19 »

Em, ne bi vedla, da bi se vnete paraanalke kaj od zunaj videlo. Vet jih stisne in tako vidi, kaka je situacija.

Nekateri frizerji pa tudi to počnejo, ja.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #4 : petek, 26.03.2010 : 09:47:09 »

Mami pravi, da so ji pregledali analno odprtino. Najbrž lahko potem vrečke izključimo?
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : petek, 26.03.2010 : 10:01:18 »

Ja če so vrečke OK, potem ni to to.

A je možno, da ste jo nevede takrat, ko je dejansko imela zdravstvene težave, navadili oz. ji potrjevali to grizenje kadar jo ogovarjate? Sliši se butasto, ampak če to počne izključno in samo v določeni situaciji in se je to začelo dogajati po bolezni, je mogoče to to.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #6 : petek, 26.03.2010 : 10:17:53 »

Huh, po moje smo ji ob želji grickanja rekli NE, mogoče kdaj fizično odmaknili glavo od tazadnje. Sledila je pa krajša zaposlitev s kakim lovljenjem žoge al pa kako dajanje tačk in sedi/lezi (ponavadi), da bi pozabila na srbečico.

S satelitom ni pa nič izgledalo da bi se kaj preveč trudila spravit glavo do riti.

Boo  Undecided
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Nevrološke težave  |  Tema: Grizenje bedrc
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines