mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 16:39:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko porabite za hrano?  (Prebrano 27052 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
leva
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 25.03.2010 : 17:58:14 »

Trenutno sem v procesu zbiranja informacij o psih, da ne bom potem preveč presenečena, ko se nam bo pridružil.  Smiley Zanima pa me, koliko hrane porabi srednje velik pes v enem mesecu? Približno koliko porabite za pasjo hrano (če to ni tabu tema)?

lp leva
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1 : četrtek, 25.03.2010 : 20:06:58 »

Zakaj tabu? Ko kupiš avto tudi pogledaš, koliko bencina porabi. In pri tem včasih pozabiš, da lahko več od bencina nanesejo popravila, če se slučajno nasmoliš (sploh pri 'rabljenih' je riziko večji), pa rezervni deli tudi niso istih cen...
Tu je isto - bistveno več od same hrane ti lahko znesejo veterinarji.

Ostali redni stroški:
- letno cepljenje tam okrog 50€
- vsak mesec ampula proti zajedalcem 10€
- tableta proti notranjim zajedalcem 3€
(4krat letno)

Hrana:
junk fooda nima smisla kupovat, ker se ti bo maščevalo pri zdravju, ki ga potem preplačaš. Bistveno lahko prišparaš, če kupuješ na veliko (recimo 20kg Royal Canina CC je 45€, imaš pri 20kgskemu psu za recimo 2 meseca). Lahko tudi nekoliko znižaš kriterije - Bosch, Bewidog itd., pod to jaz ne bi šla. Taka prehrana pride okrog 25€ mesečno. Vračunaj še nekaj dodatkov iz domače kuhinje (riž ob driski, kake hrenovke, sir ipd. kot priboljški, kaka konzerva rib, ni treba da ta draga, jogurt itd.). Kakih 10€ te nujno pridejo priboljši, s pomočjo katerih tudi učiš - lahko uporabiš tudi brikete od dnevne porcije, če ti pridno dela na hrano.
Računaj torej dobrih 10kg hrane na mesec, cena je lahko tudi zelo visoka, odvisno kaj izbereš. 15kgska vreča je recimo lahko tudi 65€.

Če takole, zelo na knap izračunaš, prideš tam na 55€ na mesec (vključeni tudi stroški, ki ne pridejo mesečno, ampak letno). AMPAK: ob tem izračunu, ki ga moraš vzet v zakup kot minimum, moraš bit pripravljen plačat izredne stroške. Ali to pomeni kredit, fehtanje denarja pri starših, prodaja nevemčesa, ni pomembno. Moraš pa imet možnost nekje staknit še denar
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : četrtek, 25.03.2010 : 20:15:14 »

uf... prehitro poslala...
za izjemne primere (ti ga povozi avto, se odkrije nepravilnost kolkov, ki zahteva operacijo itd.) ter nekaj dodatnega denarja, ki ga imaš stalno možnost črpat, ker se vedno zgodi tudi kaj nepredvidenega.

Enostavno imaš lahko srečo in 10 let ne plačaš nič razen hrane in cepljenj, lahko pa imaš vsako leto nekaj - prerezane blazinice, zlom, ugriz potepuškega psa, natrgane vezi pri norenju, klopna bolezen, tisoč možnosti je... recimo tudi preprosto prehranska alergija in posledično obvezno občutna podražitev hrane (tu ni trtemrte, pač moraš bit pripravljen plačat več).

V štartu imaš še stroške opreme:
- bivalni boks (80€)
- ovratnica, povodec, dolg povodec za učenje, fleksi (50€)
- nekaj igrač (30€)
- postelja (40€)
- skledi (20€)
- varen prevoz v avtu (od 20 do 100€)
- šolanje (150€)
- ev. škoda na opremi v stanovanju (čist odvisno)

Skratka, ni vse samo hrana. Je pa čisto ok, če si preračunaš. Pa vračunaj še čas, kar je bistveno bolj naporen in zamuden faktor od odštetja tistih 50€ (min) na mesec...
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #3 : četrtek, 25.03.2010 : 20:19:26 »

Grin Grin Grin FŽ, a ti slučajno delaš antireklamo? Tongue Ko sem tole tvojo računico prebrala, me je za trenutek kar oblilo. Heh, ja, velik vložimo v svoje žvale.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #4 : četrtek, 25.03.2010 : 20:24:38 »

Pri nas pride na mesec žakelj briketov za ta velikega 58 evrov, za tamali dve okrog 40, mesa surovega in kuhanega pa pojedo na mesec še sigurno za kakih 50 evrov najmanj zraven. Pa še kakšne konzervice recimo 20 evrov na mesec pa priboljškov ne pozabimo-tudi okrog 20 evrov. se pravi...

Se pravi skoraj 200 evrov za hrano za 3 pse, dva od tega sta mini, kje še je ceplenje vsako leto proti steklini in proti kužnim boleznim, to je 60 evrov na psa. Potem pa vse kar je že FŽ naštela. Razstav pa sploh ne bom seštevala, se bom še razjokala  Roll Eyes Grin
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #5 : četrtek, 25.03.2010 : 21:11:14 »

Imam dva mini psa (cc. 5 kg). Konzerve za starejšo stanejo cc 40 EUR na mesec, za mlajšo pa cc. 35. EUR. Potem so še briketi (ki jih jemo samo ko smo resnično lačni, a morajo biti pri hiši), pa še priboljški (keksi, bomboni, ribice, goveja ušesa) cc 15 EUR. Pa ribje olje cc 5 EUR/mesec.

Potem so tu še razne ovratnice, povodci. In če slučajno dobiš psa, ki je talentiran za uničevanje igračk, kot je moja Keli prištej še stroške igrač - cc 10 EUR/mesec.

Da o veterinarjih sploh ne govorim.

Ampak za naše pse je dobro samo najboljše in ko imaš enkrat psa se ni težko odreči kaki cunji zase, da lahko psu kupiš kak priboljšek. Wink
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 25.03.2010 : 21:48:51 »

Mi smo tudi tam na ene 50 € na mesec stroškov, ki so bolj ali manj standardni.
Čim je kaj nestandardnega so seveda večji.
Pa omenila bi še malo bolj kvalitetne šampone, ki sicer niso mesečni strošek, ampak vseeno nekaj nanese zraven,
pa striženje, če je take dlake, da je potrebno, pa ne znaš ali ne upaš sam
pa potem te zagrabi nakupovanje in kupuješ igračke in igračke (čeprav je njemu čisto ok zavezana stara majica Wink
Vsake toliko zagledaš posteljico, dekico..., ki jo je treba kupit
in potem pride pust (noč čarovnic...) in moraš nekaj nataknit tudi na štirinožca  Evil
pa vrečke za sesalec (če je na vrečke)
kaka krtača, nekaj za nohte strišt, nekaj za zobke čistit ...
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #7 : četrtek, 25.03.2010 : 21:57:59 »

Đizus, kolk ste vi skromni, jaz za svojega 12-kg cuconjo (ki je res hrtje postave za svojo velikost ) porabim cca 170-180 mesečno (za hrano, se razume,  sicer je navajen na skromnost).
Sem mislila, da če psu nič ne fali (ne rabi posebne diete), prideš skozi s približno 100 za srednje velikega. 50 že, če si pretežno na briketih, kaj pa kvalitetne konzerve? Te nanesejo kar precej...
50 približno porabim za svoja mačka.
Po moje jaz po stroških pojem  veliko manj kot vsi kosmati mafiozoti ...
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #8 : četrtek, 25.03.2010 : 22:33:26 »

Uf, kakšni zapravljivci! Grin Tongue
Jaz porabim za osnovno hrano, to je 15kg vreča briketov, 58€. Psica je težka 25kg in dobi na dan 325g briketov (razdeljeno v dva obroka). Kar pomeni, da se 15kg vreča troši nekje 45 dni - približno. Piškoti, žvake in ostala krama, pa je odvisna od trenutnih financ.
Mlečni piškoti v ******  stanejo 3,50€ (mix/400g), v ***** pa so žvečilne kosti iz kož (60g) 0,45€. Sušene goltance, pljuča, uhlje pa kupujem v kilskih vrečah (v Avstriji) in stanejo tam nekje od 10€ dalje.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #9 : četrtek, 25.03.2010 : 22:33:43 »


Ampak za naše pse je dobro samo najboljše in ko imaš enkrat psa se ni težko odreči kaki cunji zase, da lahko psu kupiš kak priboljšek. Wink

To pa itak! Meni se zdi, da zase sploh nič več ne kupim oziroma samo takrat, ko je res nujno. Definitivno lahko potrdim, da imajo moje tri princese recimo več plaščev kot jaz.  Tongue
Pa ne vem, če se tudi boljše ne prehranjujejo...  
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #10 : četrtek, 25.03.2010 : 22:39:33 »

Kaki zapravljivci, Patapižu, jezen sem rekla, da smo ful  skromni (včasih kakšen prijazen stric s teniškega igrišča podari rabljeno žogico, sicer jo sunemo kakšnemu razvajenemu kolegu). Pač pa gre za psa s posebnimi potrebami (alergija na hrano). Nuja, preživetje, eksistenca. Štekaš? Sad
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #11 : četrtek, 25.03.2010 : 22:48:39 »

Štekam, sanco1a. Psi s posebnimi potrebami so izvzeti in niso zapravljivci Smiley.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #12 : četrtek, 25.03.2010 : 22:49:27 »

Ok, nej ti bo  Tongue
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #13 : petek, 26.03.2010 : 07:44:25 »

Pepsi, tudi jaz sem zadnjič ugotavljala, da sem za dežna plašča mojih princesk dala več kot pa dam za kakšno svojo vetrovko.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #14 : petek, 26.03.2010 : 08:27:18 »

Hmmm...jaz imam doma hudega alergika, pa ne zapravim toliko za hrano. Evil

Za 7kg zakelj hrane dam 40€, imava ga za mesec in pol. Priboljski za trening so nekje 6€/mesec. Konzerve pa dobi obcasno in so tudi 10€/mesec.
Kaksna surova kost na vsake toliko casa je par €.

To je kar se tice hrane..potem so pa se ampule vsak mesec, cepljenja,...
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines