mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:23:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Koliko porabite za hrano?  (Prebrano 26967 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #45 : četrtek, 10.06.2010 : 08:09:49 »

Tudi jaz sem študentka in živim z dvema psoma. Je pa vse skupaj res velik strošek. Hrano mi kupujejo starši, ker je eden od psov družinski, tisti pa poje veliko več hrane  Smiley. Na mesec in pol naročim nov žakelj 13,5 kg, ki stane okoli 65€. Jesta pa Canidae brez žitaric ali Orijen. En pes ima 21 kg, drugi pa 5 kg. Oba sta zdrava, vendar je vseeno treba kdaj pa kdaj zaradi kakšne odrgnine, poškodbe itd. do veterinarja, pa seveda zaradi cepljenja. En "manjši" obisk veterinarja stane okoli 20€. Bolj kot je pes neroden oz. ima nesrečo, dražje pride. Veliko stari se pa da rešiti doma, brez kompliciranja.
Majhni psi, z majhnimi čeljustmi, imajo radi probleme z zobmi. Jaz sem svojega že 2x imela na operaciji in vsaka je bila cca. 200€. Obakrat zaradi mlečnih zob. Je bila pa cena narkoze označena po minutah 30-60 min in ne po teži (bolnišnica za živali Postojna).
Za šolanje sem tudi veliko zapravila (igralne urice, mala šola, osnovna šola, agility tečaj, agility treningi, članarine za KD) po okvirnih izračunih okoli 500€ za manjšega psa, za večjega se ne spomnim več.
Na začetku je bilo treba kupiti kar nekaj opreme (postelja, box, sklede, povodci, igrače), vendar sedaj nujno potrebnega skoraj ni, ker ničesar ne uničita. Povodce in ovratnice perem in so še vedno, kot novi itd. Za pokrivanje ležišč uporabljam ikeine flis deke (2€ ena), ki se odlično obnesejo skupaj s sušilnem strojem, ker pobere stran dlake.
Tudi zame lahko rečem, da je veliko več plusov in si ne predstavljam življenja brez psa. Je pa treba imeti vedno nekaj denarja našparanega za nepredvidljive zadeve. Poleg denarja pa je za psa potrebno tudi veliko časa in organizacije.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #46 : četrtek, 10.06.2010 : 09:12:15 »

No pri nas so  štirje odrasli psi,za katere gre na mesec približno 150-200 eur za hrano.Trenutno so doma še štirje mladiči,ki porabijo še dodatnih 100 Eur za hrano.Vsi so na RC hrani,odrasli na CC,mladiči na A3.Obvezno se kupujejo še jogurti,ribe,riž,polenta,makaroni,govedina in perutnina.Redna cepljenja na leto za odrasle znesejo še 180 Eur,o zaščiti proti bolham in klopom pa rajši ne seštevam,ker imajo vsi štirje preko 30 kg.V glavni sezoni klopov so repelenti za njih 50 eur na mesec.Tablete proti glistam dobijo vsake tri mesece,ampak to ni velik strošek.Kar se tiče opreme imajo vsi standardne zatezne kovinske ovratnice,ki jih doma ne nosijo in pa kvalitetne usnjene povodce.Oprtnikov ne uporabljamo,razen za treninge.Na flexije sem alergična.Imamo enega,ki je v uporabi samo v času,ko se psica goni,ker jo takrat mesec dni ne spuščam iz povodca.
O ostalem rajši ne bi.
LP Tjaša
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #47 : sreda, 22.09.2010 : 07:43:32 »

Mi damo za zlato prinašalko za brikete 15 kg vreča 56 € in jo mamo tri mesece, s tem da ji hrano tehtamo in ji damo dva obroka po 90 g na dan. Imamo pa hrano NUTRO gold. Tehtamo ji zato ker vsi vemo kako so te pasme požrešne in pazimo da ne dobi na kilogramih zaradi displazije kolkov, ki ji je večina srednje velikih in velikih pasem podvržena zaradi velikosti Wink Sam res bolj pazimo za njo kot jaz na svoje kilograme Wink
Logiran
zhivc
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #48 : sobota, 23.07.2011 : 13:56:20 »

Imam 4 mesece staro Jack Russell terierko, ponavadi dobiva Natural & Delicious, na mesec poje cca 2 kg hrane, kar me stane recimo 20 eurov, trenutno je pa na dietni hrani Eukanuba Puppy intestinal, ki je malce cenejša in me stane mesečno 15 eurov. Koliko zapraviš je odvisno od kvalitete hrane ki jo kopuješ, ker če je hrana kvalitetna jo pes poje manj.
Logiran
DogoA007
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 08.12.2011 : 19:51:55 »

75 EUR - 25 kg royal canin giant junior
10 do 20 EUR - priboljški
zanemarljivo - kakšna jajčka, riž, testenine....

Torej, cca 85-90 EUR/mesec
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #50 : nedelja, 11.12.2011 : 10:04:22 »

Jaz sem se odločila za majhnega psa tudi zaradi stroškov hrane (pa tudi zato, da gre lahko vsepovsod z mano)Smiley Imam 2 kilsko čivavo, za hrano zapravim zelo malo, mu kuham in na teden zapravim cca. 3 eur, vsake 2 ali 3 mesece kupim 1,5 kilski žakelj briketov, ki stanejo 12 eur (fish for dogs) za kakšen vmesen obrok, za priboljške na mesec ne zapravim več kot 6, 7 eur, tko, da vse skupaj mesečno max 25 eur..ampul mu ne kupujem, ampak sama zmešam en zvarek za bolhe in klope z eteričnimi olji in imam za več kot 1 leto..bolj zdravo za psa pa tudi ceneje. Še največji strošek je veterinar, če kaj zboli npr., ko je dobival antibiotike na inekcijo (3x) sem plačala 70 eur.
Za našo labradorko pa mama zapravi sigurno 5x več na mesec:)
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #51 : nedelja, 11.12.2011 : 15:31:10 »

sarčy, kaj pa zmešaš skupaj za proti bolham in klopom? In v kakšnem razmerju?
Logiran
Katava
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #52 : nedelja, 11.12.2011 : 17:04:11 »

Jaz imam psičko mešanko v velikosti zlate prinašalke. Približno na 3 mesece kupujem 15 kg briketov RC, ki stane pribl. 60eur. Vsak mesec kupim 6 konzerv za 15 eur, da jo malo pocrkljam, da ne je samo briketov. Priboljške kupujem redko, ponavadi je kakšna salama ali sir iz domačega hladilnika.
Torej za hrano za psičko porabim približno 35 eur na mesec.
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #53 : ponedeljek, 12.12.2011 : 08:21:09 »

Missy: V 1 dcl destilirane vode kapnem po 8 kapljic vsakega (organskega) eteričnega olja; sivka, evkaliptus, cedra in limona, to se pravi 4x po 8 kapljic, mora pa biti destilirana in vse nalijem v plastenkico s sprejem in ga za vratom poškropim preden greva ven, pozimi sicer ne, spomladi in poleti, lahko se uporablja vsak dan!
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #54 : ponedeljek, 12.12.2011 : 10:55:33 »

Hvala sarčy! Smiley
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #55 : ponedeljek, 12.12.2011 : 11:55:26 »

In kolk šarite po gozdu in grmovju?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #56 : ponedeljek, 12.12.2011 : 12:03:42 »

Če je tole recept iz ene spletne strani o naravni prehrani lahko rečem zgolj tole - poznam eno od avtoric spletne strani, ki tudi uporablja tale recept in mi je sama rekla, da njeni psi še vedno dobivajo klope..

Tako da..na svojo psico dam rajši "strup" pa ne dobi nobenega klopa, kot pa tvegam z nekimi naravnimi zadevami..
Logiran
sarčy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #57 : torek, 13.12.2011 : 09:24:01 »

Saj tudi ampula ni 100%, moj je imel grozne reakcije in sem se odločila za naravno zadevo, bolh ni imel sploh sem mu pa 2 klopa najdla v "sezoni", jaz strup rajši preskočim pa ga vsak dan sproti zaščitim! Sva pa ogromno zunaj, sploh poleti (vsak dan Rožnik ali Šmarna gora- 2 do 3x tedensko)..
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #58 : torek, 13.12.2011 : 10:05:19 »

Jaz mam vedno kombinacijo. Ovratnico + kis, ko gremo sploh na kako območje, ki je znano po številu klopov. (prej pa ampule + kis)
Od kar prebrišem pse s kisom nismo imeli več nobenega klopa, jaz pa tudi ne he he  Cool

Tudi, če se psi kopajo! Majo pa naši psi (so meli) vsi srednjedolgo dlako. Za kratko dlako ne vem, če bi držalo tudi  po kopanju ali dolgotrajni hoji po vlažni travi.  Undecided

Je pa sigurno odvisno od psa do psa.

Pa že ki sem se javla v temo o porabi € za hrano... Pri nas mamo eno 20 kg vrečo za več kot 3 mesece, kupujem pa občasno tudi sveže meso kot kombinacijo z briketi, plus razne nagradice - jetra, hrenovke, sir, sardelce, paštetke...  Roll Eyes Tongue Suhi vampi so vedno na zalogi - kupim največjo možno vrečo na kaki razstavi.
Ker dobimo hrano po zelo ugodni ceni ocenjujem, da za naši dve skupaj porabimo kakih 30 € na mesec, z vsemi dodatnimi neumnostmi...
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #59 : torek, 13.12.2011 : 11:27:37 »

AngSeter, v kakšnm razmerju pa zmešaš kis z vodo?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Koliko porabite za hrano?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines