mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:23:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: izpuščaji podobni mozoljem
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: izpuščaji podobni mozoljem  (Prebrano 10919 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja986
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : ponedeljek, 29.03.2010 : 06:57:19 »

Pozdravljeni

Imam eno vprašanje imam kužka starega pol leta in sem včeraj opazla izpuščaj kot pri človeku mozolj. Včeraj je bil samo eden danes jih je že več, očitno pa ga tudi zelo srbijo saj se non stop čoha in grize.. In da še to ni vse je na koncu kužek začel sepat na eno tačko, s tem da ni nikjer skočil ali pa da bi mu kdo stopil na tačko. :'(Sicer grem kasneje z njim k veterinarju vendar me zanima če se je pri komu že to pojavilo.

za odgovore se že v naprej zahvaljujem
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #1 : ponedeljek, 29.03.2010 : 10:32:36 »

Obicajno gre za alergijo.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #2 : ponedeljek, 29.03.2010 : 11:17:48 »

Nam se je to pojavilo po čisto brezvezni stvari - čiščenju tepiha z neko peno. Se skoz valja po njem, trebuh je pa nag...
Ko sem ornk presesala ene parkrat in jo nekaj dni malo odganjala, je izginlo samo od sebe.

Če niste uvajali nove hrane, je včasih tudi reakcija na kaj čisto banalnega (drugo sredstvo proti bolham, čistilo, nov mehčalec/prašek, s katerim opereš ležišče, določena vrsta trave ali cvetenje neke rastline ipd...); včasih požrejo ali popijejo tudi kaj našega ali še boljše - kaj, kar sploh ni za pojest; tudi vode iz luž niso samo zdravje, sploh če trofneš kje, kjer prej fino gnojijo ali recimo ob prometni cesti.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #3 : ponedeljek, 29.03.2010 : 19:25:41 »

Pri nas se ji je to pojavilo po trebuščku in po notranji strani nog, vzrok pa naj bi bila trava.
Logiran
MM23
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #4 : petek, 15.07.2016 : 22:23:19 »

Tudi mojemu tri mesecnemu bokserju so se pojavili taksni "mozoljcki" ima jih po zgornem delu vrata ter po licnicah, so kr ena polek druge... po ostalih delih telesa pa mogoce dve ali tri. Ima kdo kaksno teorijo od cesa bi to lahko nastala ter ce je navarno, ker mu tudi zadnje dni bolj odpada dlaka ali menjava dlako in zato tako odpada. Ima kdo z tem izkusnje? Je obvezen obisk pri veterinarju? So morda krivi briketi, uporabljam Monge za mladice.

Lp
Logiran
pitra
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #5 : ponedeljek, 18.07.2016 : 10:16:24 »

tudi jaz menim, da gre za alergijo, vendar je težko reči na kaj. Proti alergiji je najboljša smolo industrijske konoplje.
Logiran
Lauram
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 27.07.2016 : 19:15:26 »

Pozdravljeni, mi imamo kuzka starega 9 mesecev in mu je pred cca tremi tedni pricela izpadat dlaka v podrocju desne pazduhe, ki se se kar naglo siri. Vceraj pa smo opazili take cudne bulice, kot, da bi ga nekaj popikalo. Ima kdo kaksno idejo kako naj ukrepamo. Hvala za odgovor. LLN&N
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 27.07.2016 : 22:41:12 »

Pojdite k veterinarju?  Roll Eyes
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #8 : četrtek, 28.07.2016 : 08:12:44 »

Tudi jaz vam svetujem obisk veterinarja - še sploh, če je že pred tremi tedni začela izpadati dlaka in se to naglo širi. Ne razumem, zakaj sploh čakate.  Lips Sealed

Laični nasveti na forumu nikoli ne morejo nadomestiti strokovnega mnenja. Psičku lahko s pravočasnim zdravljenjem takoj pomagate - potem, ko zadeva napreduje, je pa vse skupaj bolj dolgotrajno. In ponavadi, žal, tudi dražje.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: izpuščaji podobni mozoljem
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines