mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 04:33:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predebel pes...  (Prebrano 30984 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #15 : torek, 25.06.2002 : 12:32:54 »

Hvala vama za odgovor. Medtem pospeseno ukinjamo podkupnine (beri dietne piskotke, ki jih je dobival sem in tja, kadar je bil preprican, da je najbolj priden pesn na svetu). Drugace trenutno papca tisti futer in me grdo gleda, ampak bomo videli, kako bo pomagalo. Medtem ko vi veselo piknikujete, se jaz doma kisam in oblagam z obkladki svoj zviti gleženj. Uživajte in lp, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #16 : petek, 28.06.2002 : 15:12:40 »

Halo, juhu, jupi! RAdicek je shujsal en kilogram (zdaj imamo pri 70 cm samo 40 kg  Grin). Je pa Royal Canin Veterinary (obesse). Pri nas v Trnovem imajo samo 2 kg vrecko. Ali kdo morda ve, ce kje prodajajo kaksne vecje vrece? Hvala in lep dan, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
yo
gost
« Odgovor #17 : petek, 28.06.2002 : 16:28:03 »

Pozdravljena, Agnes!

Jaz sem malo spraševala naokoli in sem izvedela naslednje. ZOO Market Price je uvoznik za Royal Canin. Torej, če želiš vztrajati na RC, prosi, naj ti dobavijo večjo vrečo.
Sicer so mi pa znanci, ki imajo pse, ki morajo shujšati, zelo pohvalili Eucanubo Light, dober naj bi bil tudi Hill's Light in Nutro Light. Ker sem bila ravno v Smrčku sem izvedela, da imajo Eucanubo Light 15 kg žakelj po 11.850,00 SIT, Nutro Light 6 kg žakelj po 5.600,00 SIT, Hill's Light trenutno ni 15 kg žaklja, stane pribl. toliko kot Eucanuba, imajo pa manjši žakelj, za ceno sem pa pozabila vprašati. To ni reklama za Smrček, samo tam sem slučajno bila, tako da je mogoče dobro, da se pozanimaš za cene drugje.
Res, Eucanubo so mi pohvalili, za 40 kg psa bi je porabila 27 dag/ dan, tako da bi jo imela kar za nekaj časa. Baje je tudi zelo okusna (jaz nisem probala, hahaha).

Lp, Yo
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #18 : nedelja, 30.06.2002 : 08:28:45 »

Yo, najlepsa hvala. Vceraj sem po tvojem nasvetu odsla Smrcek. Kupila sem Eukanubo, ki jo ima nase pseto kar rado, dali so mi pa tudi testercke za Hillsovo dietno hrano, ki jih pa nas Radic absolutno obozuje. Tako da smo ta problem resili. Hvala vsem.

Kar se pa tice presuhih psov, ki jih je treba zrediti, pa vem, da je to pa se huje. Moj prejsnji pseto je bil tak (seter z 73 cm plecne višine je imel prva 4 leta samo 29 kg, zdrab pa kot dren. Šele kasneje smo ga uspeli zrediti na neverjetnih 33. Zganjali pa smo celega vraga.

Lep dan in še enkrat hvala, Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #19 : četrtek, 04.07.2002 : 12:50:00 »

Pozdravljeni,

problem hujsanja je eneko velik kot debljanja. Za hujšanje vem (vsaj pri nas),  da je enkraten recept surovi korencek in paradiznik. To je vse kar dobi uz redni obrok vedno lacna biglica. Rezultati so neverjetni.

Poskusi, ni nic narobe pa je se zdravo, seveda ce to hoce jesti.

Javi rezultate poskusa in puno uspeha pri hujsanju.

Pozdrav iz fajn mokre Lendave
Logiran
Jasna
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #20 : četrtek, 04.07.2002 : 13:48:42 »

Nisi me razumela, uz redni obrok briketov, ki je nekaj manjsi cca 20-50 gr (redni obrok je okrog 180 gr, v casu hunjsanja dobi okrog 130-150gr) in kot priboljsek namesto piskotkov, salamice in podobnega dobi korencek, paradiznik, jabolko, marelico (malo manj). Vse tisto kar ima vitaminov in kalorij v tragovih ter se lahko base. Upam, da sem bila tokrat bolj jasna (vsaj, imem mi je jasna).

LP

Logiran
diva
gost
« Odgovor #21 : sobota, 28.09.2002 : 21:05:20 »

LP!
Jaz pa imam drug problem , sicer je tudi povezan s preveliko težo psičke. Ponavadi se zredi med gonitvijo - kar je razumljivo ker se ne giblje toliko kot ponavadi - in v jeseni. Bom takoj razložil. Okoli hiše imamo tri velikanske orehe. Ko začnejo le ti padati , jih ona pridno pobira in seveda "pospravi" na varno..... Zdaj pa sta ta dva "pogoja" za rejenje združena!!?? Ima kdo kakšno idejo kako jo odvadit jest orehe??? Res mi ni ob pol šestih zjutraj letat okoli orehov in jih pobirat pred Divo???!!
LP!
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #22 : ponedeljek, 30.09.2002 : 06:46:19 »

Jaz bi na tvojem mestu verjetno samo zmanjšala količino rednega obroka v tem obdobju. Ali pa ji vsaj dala bolj pusto hrano (manj mesa, več vlaknin - mislim, da so orehi kar bogata hrana). Sicer pa bi bilo morda dobro vprašati veterinarja, kakšen vpliv imajo orehi na psa - če mu ne škodijo, potem bi jaz pustila, da jih je, saj je v njih tudi veliko vitaminov in esencialnih maščobnih kislin (?pravi izraz?).
Logiran
Pia
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 156



« Odgovor #23 : ponedeljek, 30.09.2002 : 08:39:44 »

Ne vem sicer kakšen vpliv imajo orehi na pse lahko pa povem iz izkušenj, da jih naša dobesedno žre tak jih ma rada. Pa njeni vzreditelji pravijo da njene sestre jih majo tut rade. Se mi pa zdi da so orehi nasploh zdravi, no vsaj za ljudi ali ne?
Lp
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #24 : ponedeljek, 07.10.2002 : 10:01:58 »

tudi moj pesjan zelo rad "narobuta" orehe. Poje jih kar z lupino. Po mojem tudi ni nic narobe s tem.

Logiran
popsi
gost
« Odgovor #25 : ponedeljek, 07.10.2002 : 10:28:47 »


Citat

tudi moj pesjan zelo rad "narobuta" orehe. Poje jih kar z lupino. Po mojem tudi ni nic narobe s tem.



Ali ima kakšne tezave z iztrebljanjem po zauzivanju orehov z lupinami? Ce kih zuzije prevec, lahko pride do zapeke zaradi lupin.
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #26 : sreda, 16.10.2002 : 09:59:44 »

Popsi, se opravicujem, malo pozno odgovarjam.
Ne, moj kuza nima nobenih problemov. Kaj vse je ze pojedel - kakci so vcasih prav zanimivih oblik in barv. Grin Grin Grin
Logiran
nikar
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 38


« Odgovor #27 : sreda, 30.10.2002 : 19:16:17 »

Živjo!

Mene pa zanima kolikšno odstopanje od teže, ki je priporočljiva za pasmo še ni škodljivo za zdravje psa
Lp
nikar Cheesy
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #28 : torek, 01.04.2003 : 13:09:18 »

Hoj,moj prinašalko je predebel :-/ :-/. Že kar nekaj časa mu dajem četrt ali max  polovične porcije, a še ni shujšal. Priboljške smo že zdavnaj ukinili, sprehode ima, a še vseeno nič. Dajem mu Bosch special light, ali pa mu vmes dam še polovico briket Bosch adult (zaradi boljšega okusa, pa še veliko kalorij ne vsebuje). Ali psi zelo počasi hujšajo? Kako pa vpliva debelost in vročina na psa? Se bojim da ga bo še kap zadela poleti . Prosim vas še za kakšen nasvet.
PS. Kuža je kastriran, pred kastracijo je bil še presuh...
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #29 : torek, 01.04.2003 : 13:44:08 »

Ja, Brin, vidim da se vidva ubadata z hujšanjem, midva z Kinom pa ravno obratno. Roll Eyes Noče mi jest briketov. koliko kg pa ima Brin? No, jaz upam da vama bo uspelo.

lp M.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Predebel pes...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines