mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 09:17:28

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 60342 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ergo
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #150 : petek, 18.01.2008 : 14:47:54 »

Hvala za predloge!

Mogoče sem se nerodno izrazil: pes je ves čas življenja bil zunaj, nikoli z nami v stanovanju!
Živimo na vasi, pravzaprav se okolje za psa ni tako zelo bistveno spremenilo, ker se je preselil kakih 100 m vstran.
Je pa dobil nov dom, to je novo hiško in boks in na oboje se je kar lepo privadil, z izjemo nadležnega lajanja in cviljenja.
Pravzaprav z njim počnemo kar smo že prej, isto ga crkljamo, se z njim igramo, ampak izgleda, da je bil šok preselitve zanj prevelik.
Sumim tudi, da mu sosedje nagajajo ko nas ni doma, saj je nanje precej jezen kakorhitro vidi ali sliši katerega od njih.
Je zalo prijazen, seveda do tujcev sprva nezaupljiv, toda ko se prične tujec igrati z njegovo žogo, seveda v naši prisotnosti, postane njegov prijatelj za vedno.
Poleg njegove žoge smo mu kupili še igračko, na katero celo pazi, ampak mu izgleda to ni dovolj!
Išče našo pozornost kakorhitro se kdo od domačih pojavi v njegovem vidnem ali slišnem kotu!
Razumem, da bi rad bil spuščen in z nami podnevi, toda ponoči?!!!! To pa ne gre!
V 8 letih z njim ni bilo nikoli problemov, bil je poslušen, ubogljiv, tudi če nismo zanj našli časa!Zdaj pa je postal nemogoč, saj gre ne samo sosedom na živce ampak tudi nam!
Skratka, ne vemo več kako ga naj pomirimo in zopet spravimo v "normalo". Kljub vsemu je vendarle naš in ga imamo radi!

Še ima kdo kakšen dober predlog?

LP
Logiran
zmrzlak1
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #151 : torek, 26.02.2008 : 17:51:17 »

Pozdravjeni!
Imamo psa mešančka. Je komaj kaj večji od metuljčka. Star je približno 7 mesecev. Težava pa je naslednja. Psičku so predkratkim povozili mamo. Od takrat vedno teče za motorji in kolesarji. To je nevarno. Če pa je privezan, pa laja, ker pač ne more teči za vozilom, kar je moteče za sosede. Radi bi ga odvadili tekanja za vozili. Pa ne vemo kako! Proti lajanju smo slišali za več t.i. vratnic proti lajanju. So učinkovite? Kakšna naj bo? Obstaja tudi kakšna druga metoda? Dopoldan je pes sam!
 
Najlepša hvala za odgovore!
 
Lep pozdrav!
  sram
 
Jasmina
Logiran
utrinek
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #152 : ponedeljek, 22.06.2009 : 17:30:20 »


Pozdravljeni!

Doma imamo bernsko planšarko (11. mesecev) ki je zelo živahna in igriva. Je zelo nezaupljiva do ljudi,... če recimo koga srečamo na sprehodu in jo hoče pobožat, se psička kar skloni in umakne, ko pa ugotovi da je oseba prijetna in jo poboža, pa se sprosti in dovoli božanje. Je zelo tiha psička, na sprehodih ni še prav nikoli zalajala na človeka ali kakšno žival. Problem pa je doma .... Imamo ograjeno hišo, ima res neskončno veliko prostora in je cel dan spuščena, ... moti nas ko se pogosto zažene v dvoriščna vrata in laja ko mimo pelje avto, motor,... ali pa če gredo ljudje mimo. Tega pa ne počne vedno, kdaj jo sploh ne zanima, včasih samo dvigne glavo, včasih gre samo do vrat in pogleda , gdaj se pa zažene in laja kot zmešana. Jezi me najbolj ko gre kakšna oseba mimo in se vstavi pri dvoriščnih vratih da bi naso psičko gledala, takrat se psička žene v ograjo in laja, če jo recimo pokličem priteče takoj do mene, ampak spet steče do vrat,.- če pa pridem k vratom začne skakati name in lajati name, ker hoče da jo spustim k tem ljudem - vsaj jaz tako razumem.

Kaj mi svetujete ?

Lp
Logiran
Biba24
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 83


« Odgovor #153 : ponedeljek, 07.09.2009 : 17:49:05 »

Moja psička zunaj laja v določene ljudi, predvsem ko jo čuva babica, pa tudi pri meni se dogaja to le občasno. To je zelo neprijetno za okolico, so že grozili, da nas bodo prijavili. Poleg tega imam problem s potegi, načeloma ne vleče, a se je zgodilo že parkrat da me je potegnila (videla psa ali nekaj kar ji je bilo nenavadno), tako da sem bila na bolniški in imam poškodovan hrbet. Brez haltija si ne upam več ven. Srečala sem psičko, ki ima ovratnico s citronelo, kadar naredi nekaj narobe pritisneš na daljinca in špricne za pse neprijeten vonj. Baje zelo pomaga. Pri moji psički ne pomaga to da jo kregaš, enostavno določenih ljudi ne prenaša, kar je moteče, če živiš v mestu. Slišala sem, da ta ovratnica ni nič škodljiva. Kakšen nasvet prosim!Hvala!
Logiran
bonnielars
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #154 : sreda, 28.10.2009 : 13:11:01 »

Hej! Lep pozdrav vsem!

No moram povedat, da sma midve z mojo maltezanko kar ze napredovale....Striktno sem se drzala pravila, da sem jo pustila samo v sobi (na zacetku sam par min) in se vrnila samo kadar je bila tiho. Sedaj ni več nobenega problema kadar ostane v sobi ali v stanovanju (grem jaz dol v dnevno) ni nobenega problema več z laježem.

Pojavlja pa se drug problem...je lepo pridna pa tiho..tudi kadar grem v drugo (sosednjo hišo po kaj), ni nobenega problema, pa je komot sama. Problem pa se pojavi, kadar sliši moj avto in ve,da se bom jaz odpeljala. Pol je tiho za kakšno urco...pa začne opet lajat!

No, upam,da ma kdo od vas še kakšen predlog za ta problem.

Res pa me zanima (čeprav ven, da to ne spada sem, če ve mogoče kdo telefonsko številko Kosmatega princa v Celju?- hvala za info)
Morem se pa resnično vsem zahvalit, ki ste mi tako lepo svetovali!

Lep pozdrav vsem!
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #155 : sreda, 28.10.2009 : 13:26:43 »

Dobro jo utrudi preden greš, da si bo samo še želela, da jo popihaš in bo imela mir...
Pa pusti ji nekje v bližini kak priboljšek za žvečit ali pa tisto žogico z luknjo, ki jo mora obračat in grizt, da briketki ven letijo. Bo imela kar nekaj dela, predno ji bo postalo dolgčas.
Ne poslavljaj se pretirano in ne zganjaj pretiranega veselja, da si ne bo mislila, da so tvoji prihodi/odhodi nekaj, kar je vedno velik čustven pretres - pa pozitiven ali negativen.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #156 : sreda, 28.10.2009 : 13:51:35 »

Poizkusi še tukaj tako, kot si s tvojimi odhodi. Odpelji se z avtom in se hitro vrni, še preden začne lajati.
Potem postopoma ta čas podaljšuj. Mogoče bo tudi tukaj dojela, da se vrneš, ne glede na to, ali greš peš ali z avtom.
Logiran
bonnielars
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #157 : sreda, 28.10.2009 : 14:10:08 »

Ja, neki v to smer sem mislila...se bom potrudla...

Drugače pa kadar kam grem ji dam zmeri vse igrace ven.... (med drugim tudi zjutraj, pa zvecer pred spanjem) ven itak po mojem hodima se prevec (gre na sprehode 3x na da-daljse (beri cca 4km) za maltezana je to velikotak da je res zmatrana...se zmeri pa najde cas, da neki muti (laja)...drugace pa ji nastavim kong (itak poln dobrot), pa se kako govejo kito....pa je itak cela vesela...sej pravim...laja sam takrat ko zasliši avto...

Bom pa poskusla to, da se bom veckrat pripelala,pa odpelala...pa tut če sam na konc ceste obrnem Smiley

Hvala za nasvete!
Logiran
Apollo13
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #158 : torek, 03.11.2009 : 20:27:06 »

Živijo!
Verjamem da je kje kdo že spraševal isto, vendar jaz tega nisem nikjer našel tako da vas prosim za odgovor kar tukaj.
Pred cca. 3 meseci sem postal ponosni lastnik samčka Fox terierja in že od prvega dne opažam da je zeloooo tih. Da malce bolj razčlenim kaj mislim z tem tih....do sedaj sem ga slišal zalajati samo 2x  Shocked in še to ko je bilo kej "narobe" (presenetil ga je prihod nekoga v hišo).
Glede na to da je to "majhna" pasma ki naj bi ponavadi kar veliko lajala me zanima ali se bo "razlajal" kasneje (čeprav bi pomojem pri 6 mesecih to moral že obvladati) oz. kje po vašem mnenju tiči težava za ta njegov molk?

Kužek je drugače zelo mirne, prijazne narave, zelo učljiv (že dokaj dobro obvlada odpoklic in raznorazne ukaze kot so sedi, ne, fuj itd...) skratka pravi cukrček  Smiley
Do sedaj še nisem našel stvari kako ga zmotivirati da bi zalajal (npr. obožuje če mu mečem palco....a zgleda da ne toliko da bi zalajal  Sad )
Marsikdo bo rekel da hvalabogu da je tih, vendar mene to moti (nisem v bloku in bi lahko lajal kolikor bi hotel) in bi si želel kakšen lajež tu pa tam.

Lepo prosim za kakšemn dober trik z katerim bom končno kužka zmotiviral da bo zalajal?
Logiran
Apollo13
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #159 : petek, 06.11.2009 : 13:04:34 »

Hvala lepa za obširne odgovore! Bili so v veliko pomoč! Lips Sealed bruham
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #160 : petek, 06.11.2009 : 13:08:39 »

Lepo prosim za kakšemn dober trik z katerim bom končno kužka zmotiviral da bo zalajal?

 Huh Zakaj pa?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #161 : petek, 06.11.2009 : 13:10:47 »

Marsikdo bo rekel da hvalabogu da je tih,

Jaz se s tem strinjam, zato nasveta pač nimam.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #162 : petek, 06.11.2009 : 13:18:25 »

Imaš dva tipa delovnih psov namenjenih čuvanju - tihega in glasnega.
Opravljata dve različni nalogi, glede na to, kaj se želi od njih, se jih izbira že v leglu.
Tvoj naloge 'zvonec' verjetno ne bo nikoli opravljal. Ga pa vseeno z nekaj truda lahko naučiš 'glas' (le od tega ne boš imel prav veliko).

P.s.: Tukaj ni navada, da začneš bruhat, če ti nihče ne odgovori  Huh.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #163 : petek, 06.11.2009 : 13:24:43 »

Če rabiš alarm za svojo bajto imaš na voljo od preprostih sistemov, ki jih dobiš (naročiš) preko spleta, do kompliciranih sistemov s fizičnim varovanjem - tam se pozanimaj. Pes naj ti bo pa družabnik. Kok je pa pes sploh star?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #164 : petek, 06.11.2009 : 13:48:24 »

Najprej: zakaj želiš, da bi pes lajal?
Pse, ki naj bi nakazovali najdbo z lajanjem, učimo najprej lajat na povelje. Najlepše gre s klikerjem, ker lahko označiš zaželjeno vedenje v trenutku ko spusti kakršen koli zvokec. Psa skušaš sprovocirat da zalaja na različne načine: s hrano - mu jo kažeš, šumiš z vrečko...dokler ne zalaja (oz spusti kakšen drug zvokec) takoj klikneš in mu daš hrano. Lahko ga na enak način provociraš z igračko. Lahko ga imaš zaprtega ali privezanega in ga kličeš (spet takoj ko se oglasi klik in ga spustiš...) Ko razume, da je nagrajen, ko se oglasi, ga nagradiš, ko zalaja dvakrat...
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines