mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 14:27:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Problem lajanja  (Prebrano 59699 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #255 : petek, 21.05.2010 : 12:45:33 »

 Grin butnglavc
Aja, sori, sem narobe zastopila.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #256 : petek, 21.05.2010 : 12:47:26 »

Zaposlena, moj Bučko hoče mačka, oz. ga prav proba, tako da ne skrbi.  Tongue Wink Nič ni narobe z njim.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #257 : petek, 21.05.2010 : 13:27:13 »

Zaposlena, moj Bučko hoče mačka, oz. ga prav proba, tako da ne skrbi.  Tongue Wink Nič ni narobe z njim.
Hihi.....a to se tud spomnejo? Grin Grin
Pa saj ne da bi mislila, da je kaj narobe z njim, bolj me zanima, zakaj se je odločil, da bo naskakoval ravno najboljšega prijatelja, druge pse pa pusti pri miru, kvečjemu se razjezi, če pridejo preblizu k tamalemu......
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #258 : petek, 21.05.2010 : 13:28:02 »

Rad ga ima.  Smiley
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #259 : petek, 21.05.2010 : 13:43:19 »

Rad ga ima.  Smiley
Si psi med sabo na tak način kažejo, da se imajo radi? Huh Huh

Torej to pomeni, da ga ima rad, ga ščiti, se boji zanj.........čist možno, ker kadar sosedov kuža ni z nama na sprehodu, Jakcu dišijo tudi psičke super.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #260 : petek, 21.05.2010 : 14:01:24 »

Zaposlena, naskakovanje NI dopustno, torej tega pocetja ne dopuscaj svojemu psu - ne ko ga izvaja nad njemu najljubsim prijateljem, ne nad morebitnim mackom in ne nad komerkoli drugim, tudi nad tabo ne. To ni ok vedenje in taksno vedenje mu preprecuj takoj, ko bo nakazal, da namerava z njim priceti.

Vsekakor tvoj pes odrasca in vecinoma pridejo nekastrirani samci v tem starostnem obdobju na (naravno) idejo, da so najvecji frajerji in da je svet podrejen njim. Dlje, kot ga bos pustila pri uresnicevanju njegovih idej, vec problemov bos z njim imela kasneje. Zagotovo ni lahko, je pa treba vztrajati in biti dosleden.

Branka, pasje naskakovanje macka je za nas sicer precej zabavno videti, pa toliko manj zabavno za macka in nedopustno za psa. Sem imela primerek kastriranega macka, ki je bil zanimiv sterilizirani psici (enake velikosti kot macek). Pogosto sta se povsem korektno igrala, med igro pa je skoraj po pravilu psica macka naskocila tako, da je le-ta zacel tuliti, saj ga je drzala s tacami v objemu tako mocno, da ji celo macek ni mogel uiti. Vedno sem posredovala in naredila red. Seveda ni bilo zamer, seveda pa tudi psica ni prisla do "konca", torej do podreditve macka. Igrala sta se pac pod nadzorom, oz. sem postala pozorna nanju takoj, ko sta z igro zacela (sibanje sem in tja, mlatenje, brcanje, grizenje ...). Tega macka sicer na zalost ni vec med nami, psica pa ne prej in ne kasneje ni nikoli poskusala naskociti nobene druge zivali v bajti, obcasno pa poskusi naskociti enega od cloveskih druzinskih clanov, se nikoli pa mene. Stara je 13 let.
Torej, brani macka pred Buckom in mu naskakovanja ne dopuscaj.

Zaposlena, takoj prekini dogajanje, ko Jaka nakaze, da bi rad naskocil prijatelja. Njegovo naskakovanje nima nobene zveze s tem, da ima tega psa rad ali da bi ga zelel zascititi, temvec s tem, da si ga pac vsakokrat znova podredi, kar pa "prijatelji" ne pocnejo Smiley. Bolj, kot bos pocetje dopuscala, vec problemov bosta imela oba skupaj, saj se bo zacel lotevati tudi drugih, kjer pa lahko verjames, da se mu ne bo vsak pustil podrediti in lahko pride do hujsih posledic. Posebej, ce Jaka takrat ne bo razumel pasje govorice in se ne bo umaknil.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #261 : petek, 21.05.2010 : 14:07:23 »

Jana, seveda. Vedno ga spodim. Čeprav (ampak res) zgleda, da mačka to prav nič ne obremenjuje. Ker zgleda tako, da gre maček jest njegove brikete iz posode, Bučko pa ga takrat malo "izkoristi", ter ga res narahlo s tačkami objame, in maček ni še nikoli spustil nobenega zvoka. In se vedno, vedno vrača na isto mesto (k posodi), da mu Buči to naredi.

Saj mi ni zabavno, v prvič sem debelo pogledala, ter ga takoj spodila, ampak maček se res vedno in znova vrača v Bučkov "objem".

Ga bom varovala pred tem.  Wink
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #262 : petek, 21.05.2010 : 14:22:45 »

Zaposlena, naskakovanje NI dopustno, torej tega pocetja ne dopuscaj svojemu psu - ne ko ga izvaja nad njemu najljubsim prijateljem, ne nad morebitnim mackom in ne nad komerkoli drugim, tudi nad tabo ne. To ni ok vedenje in taksno vedenje mu preprecuj takoj, ko bo nakazal, da namerava z njim priceti.

Vsekakor tvoj pes odrasca in vecinoma pridejo nekastrirani samci v tem starostnem obdobju na (naravno) idejo, da so najvecji frajerji in da je svet podrejen njim. Dlje, kot ga bos pustila pri uresnicevanju njegovih idej, vec problemov bos z njim imela kasneje. Zagotovo ni lahko, je pa treba vztrajati in biti dosleden.

Zaposlena, takoj prekini dogajanje, ko Jaka nakaze, da bi rad naskocil prijatelja. Njegovo naskakovanje nima nobene zveze s tem, da ima tega psa rad ali da bi ga zelel zascititi, temvec s tem, da si ga pac vsakokrat znova podredi, kar pa "prijatelji" ne pocnejo Smiley. Bolj, kot bos pocetje dopuscala, vec problemov bosta imela oba skupaj, saj se bo zacel lotevati tudi drugih, kjer pa lahko verjames, da se mu ne bo vsak pustil podrediti in lahko pride do hujsih posledic. Posebej, ce Jaka takrat ne bo razumel pasje govorice in se ne bo umaknil.
Se strinjam Jana, z vsem napisanim, ampak ni tako lahko preprečiti. Huh Undecided
 
Nikakor se mi njegovo početje ne zdi zabavno, zato ga takoj, ko vidim kaj želi storiti, povlečem stran in mu povem, da to ne sme, ampak se mi zdi, da me ne upošteva sploh!
Pogleda sicer me, češ kaj pa je narobe, potem pa se spet obrne k prijatelju in ga poskusi naskočiti.

Na noge se ne spravlja, ko pa se je parkrat sinu na roko "obesil", sem mu le nekajkrat mogla glasno rečt FUJ, pa je bila zadeva rešena. Smiley

Zato mi je čudno, da pri naskakovanju kužka ta moj glasni FUJ nikakor ne zaleže za dlje kot par sekund. Undecided

Na kakšen način mu pa še lahko pokažem, da se to ne sme?
Fizično nasilje ne pride v poštev, besede in telesna govorica pa trenutno tudi ne zaležeta?
Hvala za pomoč.
Če je morda kaj o tem napisanega, prosim za link. Wink

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #263 : petek, 21.05.2010 : 15:05:38 »

Kaj pa, če potem, ko ga potegneš dol in mu daš jasno vedeti, da se tega ne sme, odiddeta v popolnoma drugo smer? Pač se na tem sprehodu ne družita več s sosedom. Nočem reči, da ne hodi na sprehod s tem psom, samo pač, da takrat, ko ga naskoči, takoj odreagiraš in odideš s svojim v drugo smer.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #264 : petek, 21.05.2010 : 15:09:37 »

Tudi moj nasvet je enak, kot svetuje Houdini - zakljuci s skupnim sprehodom, ce ne odneha.
Ko bos to nekajkrat storila (dosledno), bo kapiral, da se takoj po poskusu naskoka njemu zabaven sprehod zakljuci.

Sem zdajle gledala, pa posebne teme o naskakovanju nimamo, je pa zagotovo po mnogih vzgojnih temah izpostavljen tudi ta problem.
Logiran

Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #265 : petek, 21.05.2010 : 16:51:19 »

Kaj pa, če potem, ko ga potegneš dol in mu daš jasno vedeti, da se tega ne sme, odiddeta v popolnoma drugo smer? Pač se na tem sprehodu ne družita več s sosedom. Nočem reči, da ne hodi na sprehod s tem psom, samo pač, da takrat, ko ga naskoči, takoj odreagiraš in odideš s svojim v drugo smer.
Še nisem poskusila, ampak bom.....nekaj bo pa že pomagalo. Smiley
Hvala kljub temu za trud.
Logiran
Tjaška
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #266 : nedelja, 18.12.2011 : 20:07:15 »

Živjo!
Sem relativno nova uporabnica tega foruma, zato najprej lep pozdrav  vsem! Smiley Obračam se na vas, ker mi bo mogoče kdo od vas znal pomagati ... Mesec in pol nazaj sva s fantom iz Gmajnic posvojila 8 let starega samčka, mešančka. Že takoj ob prihodu domov se je lepo privadil na naju in novo okolje, je izredno priden in poslušen kuža, nikoli nama ni delal nobenih problemov. No, danes pa kot da bi odsekal. Kar naenkrat kot da se boji vsega, je napet, vedno v pripravljenosti, čim se ga dotakneš zalaja, včasih ga pa lahko božaš, vse je v redu, potem pa kar odenkrat! Zalaja samo enkrat in se umakne. Kaj bi lahko bilo? Ima kdo kakšno idejo? Živiva v dokaj mirni soseski, petarde še niso začele pokat, tako da ne verjamem, da bi bil lahko živčen zaradi tega ... Ali pač? Jaz se ga sploh ne upam več pobožat, ker se bojim, da me bo ugriznil ali kar skočil name. Kako naj mu pomagava oz. kaj bi lahko povzročilo takšen nenadni zasuk vedenja?
Najlepša hvala za vse ideje, komentarje ... LP
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #267 : nedelja, 18.12.2011 : 20:35:07 »

A ga kaj boli?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #268 : nedelja, 18.12.2011 : 21:02:29 »

Če ga nič ne boli (najprej je treba res to preveriti), se posvetujta s kom, ki se ukvarja s šolanjem psov "azilašev". Npr. tukajle na forumu je "tršica" Xena  Afro,  pa še kdo bi se našel.
Ne preveč čakat, to morata čimprej urediti. Pa srečno!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Tjaška
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #269 : nedelja, 18.12.2011 : 22:08:09 »

Mislim, da ne ... Sad Najprej se je to dogajalo samo pri meni, potem pa je začel še na fanta. Razen, če ga use boli? Js sm ga pobožala po hrbtu, fant pa npr. po glavi in vedno ista reakcija. Zdajle se je recimo vlekel po stanovanju čis prestrašen, pol pa rečem "pridi, gremo, gremo vn" pa mahu z repom pa veseu. Pridemo nazaj noter iz sprehoda ista zgodba. Tudi zunaj je zalajal na dotik. Ampak ne razumem, zakaj zdaj? Če bi imeu kakšne travme, naju ne bi že na začetku lepo sprejel. Ne razumem ... Sad Kje pa najdem to tršico? A ji kr pošljem privat sporočilo? Hvala!
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Problem lajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines