mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:53:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič in sprehodi  (Prebrano 29480 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Keziah
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #15 : sreda, 26.01.2005 : 09:59:02 »

Ja, tvojo psičko verjetno zebe. Ampak mislim, da je pri malih psičkih bolj problem strah. Saj tudi naša Kali najprej sploh ni hotela na sprehod. Ko pa se je navadila na novo družino, je ni bilo več strah in zdaj obožuje sprehode. Pa tudi zebe jo ne preveč, čeprav ima kratko dlako.
   Glede lulanja in kakanja pa je najboljše, da je na začetku, zdaj ko ste jo šele dobili, vedno nekdo doma. Vsaj tri tedne. Tako jo lahko opazuješ in učiš, da mora lulati zunaj. Mi smo Kali peljali ven vsaki dve uri, vedno po jedi in če se je igrala. In se je samo enkrat polulala in pokakala v hiši. Pa vedno, ko se zunaj plula, jo je treba zelo pohvaliti. Če se pa slučajno notri, pa jo mogoče malo pokarati, drugače pa le počistiti lužico ali kupček. Najbolje je, da se potem tisti del polije z mešanico kisa in vode, saj s tem zakriješ vonj. Naša Kali se je hitro naučila in zdaj cvili, če jo lulat in se vsede pred vrata.
   Upam, da se bo kužika hitro naučila in navadila na vas.  Smiley
Logiran
TINA22
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #16 : sreda, 26.01.2005 : 21:06:39 »

Če psička noče na sprehod je pač ne siliš. Kje pa piše, da mora pes vsak dan na sprehod. Doma naj se zlaufa, pa je!
Logiran
spelchy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #17 : ponedeljek, 10.10.2005 : 14:42:15 »

Živijo! Wink Moje ime je Špela in imam 5-mesečno psičko Lily. Problem nastane ko je čas za sprehod.  ???Ko smo jo dobili kot dvomesečno psičko je na sprehode rada hodila Tongue, zdaj pa jih preprosto ne prenese Undecided. Ko jo imam na vrvici se zelo vleče in jo pri tem davi in spušča grozljive glasove a vseeno ne popusti. Strah me je da bi si poškodovala požiralnik. Nikakor ne razumem zakaj to dela in se bojim, da se mi zadavi. Je problem v napačni vzgoji ali je problem  psička??? Sad

Prosim, svetujte kaj naj naredim saj tako ne gre več naprej!!! Cry Cry Cry

Lp, Špela
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #18 : ponedeljek, 10.10.2005 : 15:00:15 »

Predvidevam, da se je v tem času na sprehodu nekaj zgodilo, ker se težava kar sama od sebe ne more pojaviti. Poskusi se spomniti kakšnega neljubega dogodka, ki se je zgodil pred časom (verjetno prav na sprehodu)... Mogoče je vzrok vedenjska težava, strah, morda bi bilo dobro obiskati veterinarja, morda gre za psihološke zadeve ...
Na pamet je težko govoriti, najbolje bo, če začneta s psičko obiskovati kakšno pasjo šolo, ki šola pse na psom prijazen način.
Logiran
DoY-ca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 59


« Odgovor #19 : ponedeljek, 10.10.2005 : 15:25:49 »

Tudi moj njufi nima preveč rad sprehode...vzrok;Enkrat smo mu dali vratnico gor preden je šel v avto(mimogrede-avto sovraži-delam na tem)in zdaj vsakokrat ko grema na sprehod misli da ga bomo peljali z avtom+očitno tudi ne rad hodi od doma. Undecided
Poskušaj s sprehodom samo okoli hiše,po vrtu,bližni poti...(to trenutno delam tudi jaz)ali tako kot je že Sammy napisala-pojdi v kakšno pasjo šolo.
Vso srečo,Urška
Logiran
spelchy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #20 : torek, 11.10.2005 : 19:35:09 »

čakam na odgovor oz. nasvet Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : sreda, 12.10.2005 : 10:46:42 »

Najprej lepo pojasni, kaj se na sprehodih dogaja. zakaj jo vlečeš da se davi ? (oz pustiš da ona vleče da se davi, saj je isto.) Kaj dela, kadar ni na povodcu'?Imam močan občutek, da si ji uspela z nepotrpežljivostjo priskutiti povodec.
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #22 : sreda, 12.10.2005 : 10:58:19 »

Na zacetku, ko smo ga dobili (2.5 mes.) tudi nas pesjan ni maral povodca. V trenutku, ko si ga pripel, ga nisi premaknil niti za milimeter. Ko si pa dal povodec stran, je spet veselo skakal okoli. Ker druge resitve takrat ni blo, smo ga nosili po rokah. Enkrat, ko sem bila v mestu, je celo en gospod prisel do mene in me vprasal, ce nas kuza ne zna hodit Grin
Zdaj, ko je star eno leto, bi dal vse na svetu, ko zagleda povodec. Takrat sem delala tako, da ko sva sla na sprehod, sem ga prijela in nesla do travnika, kjer sem ga potem pripela. Ampak ker je bila travica in sneg in vse drugo toliko bolj zanimivo kot vlecenje povodca... ga takrat tudi opazil ni vec. Poskusi ga z necim zamotit in mu pokazat, da povodec ni nic hudega. Veliko uspeha!  Wink
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #23 : ponedeljek, 26.12.2005 : 13:43:58 »

hehe, ko sem prvič videla naslov teme sem si mislila, ja kakšen pes pa noče na sprehod  Grin. pa jo imam doma zdaj.
problem ni v povodcu, ampak dejansko noče na sprehod! rada je na dvorišču pred blokom, tudi na povodcu, čim pa greva stran, pa je joj! je pa na dvorišču trava, drugače pa po pločniku hodiva. takrat joče, cvili, se mi po nogah meče, se po tleh meče, groza... ljudje pa gledajo, se zgražajp. so že meni rekli, da psa mučim, pa prijatelju, ko je šel z njo. pa saj to mi je vseeno, kaj si mislijo! ampak ona res sovraži sprehode! tudi igranje ne pomaga, metanje palice, vlečenje vrvi, nič! rada je le na dvorišču!  Huh   morda jo zebe? trese se kar dosti, ima pa plašček!

drugače pa uživa, če se vozi z avtom, kot jaz!  Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #24 : ponedeljek, 26.12.2005 : 19:55:41 »

varja, potem pa jo pelji naprej z avtom enih 5 km, pa nadaljujta sprehod od tam Wink. morda pa je takšno stanje samo sedaj, ko povsod poka ... Undecided Huh
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : ponedeljek, 26.12.2005 : 23:08:42 »

varja,
koliko je star tvoj pes in koliko casa ga imas?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #26 : torek, 27.12.2005 : 10:04:14 »

DREJČI, 7 januarja bo 4. mesece, imam jo od 12. novembra, torej dober mesec in pol!

SAMMY, od vsga začetka ni hotela hoditi, ko še ni bilo petard. če pa kaka poči, pa se je niti ne utraši.
Logiran
rapgirl
rad pišem
****
Sporočil: 264


« Odgovor #27 : torek, 27.12.2005 : 10:33:02 »

Seveda ji sprehod ni tako všeč kot tekanje, saj je spuščena! Poskusi jo motivirati na sprehodu z njeno najljubšo igračko.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #28 : torek, 27.12.2005 : 10:35:09 »

na dvorišču je tudi na vrvici, pa ji je ok! igračke pa ne pomagajo...sem napisala na začetku  Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #29 : torek, 27.12.2005 : 10:35:45 »

Smo o tem ze debatirali v eni drugi temi, pa se zdaj ne spomnim kateri.  sram
Bom zato napisala se enkrat.
3 mesecni pes = mladic
Mladic se nagonsko drzi svojega brloga (beri: doma), ker to pomeni varnost, toploto, hrano. Torej, vse kar potrebuje za normalen razvoj in ker se ni sposoben samostojnosti. Vec zaenkrat ne potrebuje in ne obvlada.
Pri tej starosti se ni sposoben fizicno in psihicno obvladovati ozje in sirse okolice - razdalja, ostali psi, ljudje in predmeti.
Tvoj pes je povsem normalen mladic in ne sili ga na sprehode, ki so pri tej starosti vse drugo, samo primerni ne. Najprej mora osvojiti SVOJ teritorij, sele potem bo pripravljen na spoznavanje ozje okolice in ko malo odraste tudi sirse okolice.
Pusti ga, da koraca po dvoriscu, kar je zanj cisto dovolj.
Njegovo igrisce naj bo zaenkrat vase stanovanje, ven naj gre le toliko, da opravi potrebo in mogoce se kaj posnoflja okoli sebe.
Pa se nekaj govori proti dolgim sprehodom. Mladic se ni povsem vzpostavil imunskega sistema in je mnogo bolj dovzeten za bolezni kot odrasel pes. Na sprehajaliscih je ponavadi ogromno psov, ki so lahko potencialni prenasalci bolezni in ima mladic toliko vec moznosti za okuzbo.
Preberi kaksno literaturo o obnasanju mladicev, mnogo stvari ti bo kar naenkrat postalo jasno in bos ugotovila, da problem pravzaprav sploh ni problem, ampak normalno obnasanje v dolocenem starostnem obdobju.
Pa se nekaj malega o socializaciji. Z ljudmi je itak v kontaktu v stanovanju (druzina, obiski). Kar se pa psov tice, mu najdite druzbo njegove starosti. Ce ni nobenega mladicka v blizini, obstaja resitev pri kaksnem drustvu v mali soli.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines