mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:46:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič in sprehodi  (Prebrano 29647 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #30 : torek, 27.12.2005 : 10:40:26 »

pa to sploh niso dolgi sprehodi, to je 5-10 minut okrog bloka!!!! na dolge sprehode je pa res ne silim še...  Smiley  malih šol pa ravno ni zdaj, tako da to ne bo šlo... ljudi pa obožuje, tudi, če jih prvič in zadnjič vidi....

prebrala sem res dosti literature, se pogovarjala z lastniki in noben psiček ni delal problemov, če je moral 5 minut okrog bloka... tako da ne vem.... aja, družina sem samo jaz, obiskov pa tudi ravno nimam  Grin
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #31 : torek, 27.12.2005 : 10:50:37 »

mogoče pa jo zebe? saj silim je ne, zdaj pač greva le na dvorišče, pa mogoče, če je res dobrre volje, čisto malo po ulici.... pa počakam na pomlad?  Huh
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #32 : torek, 27.12.2005 : 10:58:30 »

Sem tudi sama imela enega taksnega "kerlca", ki mu je bil sprehod totalna muka. Zanj je bilo dovolj, da je opravil potrebo, potem pa takoj nazaj v stanovanje. O.K., sem si rekla, in mu to dovolila. Sem pa postopoma podaljsevala cas, ko sva bila zunaj in ko je bil star ene 5 mesecev, zacela tudi z oddaljevanjem od njegovega "zapika".  Grin Lahko recem, da sem delala pravilno, ker je pes danes se prevec samozavesten in misli, da je glavni petelin na vasi  Grin  Grin  Grin
Ce mislis, da jo zebe, potem ji nabavi plascek.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #33 : torek, 27.12.2005 : 11:06:20 »

varja, glede socializacije z ljudmi in psi, sem prepričana, da bi se na forumu našlo nekaj prostovoljcev (Wink), ki bi z veseljem prišli na obisk ....
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #34 : torek, 27.12.2005 : 11:07:44 »

Sammy saj ze hodimo...hehehehe Grin
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #35 : torek, 27.12.2005 : 12:04:04 »

hehe, ja, hvala Tini in Umi, da socializirata zverino  Grin  Grin ! bom pa še kakšnih prostovoljcev vesela  Smiley.  Drejči, plašček pa že ima, hehe... pa ji celo prav lepo paše in niti moti je ne! mala pa ima že zdaj taki ego, da je hudo. pri drugih psih, ne pri ljudeh  Cheesy
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #36 : torek, 27.12.2005 : 14:23:37 »

Mogoče te bo malo pojezilo, ampak opazila sem, da psi nočejo na sprehod z osebo, ki ji ne zaupajo povsem. kot da bi se bali, da jih bo nekam odpeljal, nazaj pa ne. Moje psice naprimer obožujejo sprehode, vendar nočejo nikamor niti s sinom, ki ga imajo sicer zelo rade, kaj šele s kakšnim drugim znancem. (z izjemo ene psice, ki se je odločila, da je sin pri 24 letih dovolj odrasel, da se z njim lahko ven) Mogoče kuža samo rabi nekaj več časa, da se bo v družini počutil povsem varnega.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #37 : torek, 27.12.2005 : 23:09:41 »

Res je, zaupanje je srz dobrega odnosa.
A vse ob svojem casu, pac glede na starost psa, karakter psa in lastnika, okolice iz katere pes izhaja in v katero je prisel in se mnogo je dejavnikov, ki jih je treba upostevati (tudi to, da pes ne mara dezja, recimo  Wink), da bo ta odnos res tak kot mora biti.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #38 : sreda, 28.12.2005 : 11:18:50 »

možno, da mi res še ne zaupa. saj je šele dober mesec pri meni, pa ne pričakujem čudežev.  Undecided  morda pa ji ni samo za hodit, ker če pa greva tako, da jo nosim, pa gre prav rada. na sprehodu pa skače po mojih nogah, ali pa me prehiteva in se vseda predme, da bi jo dvignila. samo, če ji popustim, je verjetno konec?  Roll Eyes

hehe, zdaj, ko pa je sneg, pa niti na dvorišču noče bit.... saj revico ja skoraj čisto pokrije.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #39 : sreda, 28.12.2005 : 13:57:19 »

En moj mladiček je ostal pri meni do četrtega meseca, zelo rad je hodil na sprehode, tudi precej dolge, nobeno vreme, ne sonce ne dež ga ni motilo, pa še ubogal je za povrh. ko je prišel k novim lastnikom, je ugotovil, da jih lahko ovija okrog krempeljcev, ubogal je samo še ko se je njemu zdelo, ko je bilo vroče se je pustil nositi, ko je bil dež, so morali držati dežnik nad njim ali pa se ni ganil izpod strehe - nekateri se malce bojijo, drugi pa izrabljajo dobroto svojih lastnikov.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #40 : sreda, 28.12.2005 : 14:02:23 »

hehe, izrabljat se še ne pustim, četudi me včasih zamika. samo, ko bo enkrat odkrila mojo šibko točko, sem verjetno pečena, tako da ne nasedam njenim lepim, velikim, žalostnim očem !  Grin

nosim pa jo takrat, ko greva npr k staršem peš, ti pa so precej daleč doma. takrat pa jo nekaj časa nosim, potem pa, ko sva na bolj domačem teritoriju, pa mora sama hoditi. pa to je redko, da greva peš tja!

snega pa verjetno ne mara, ker ima ovratnnik, saj je bila operirana. in fino vse not pobaše, pa še šive ima na trebuščku. tako da ne vem, če bi počakala, da gre ovratnik dol?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #41 : četrtek, 29.12.2005 : 11:09:21 »

tudi moja ko je bila stara okol dvsa meseca, sem imela kar velik probelm jo peljat kam ven, bala se je tako drugih psov kot kot kakršnbegakoli hrupa, no potem kmalu je bilo drugače in je sama že z veseljem ven  šla...lp
Logiran
robby
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #42 : nedelja, 12.02.2006 : 10:03:29 »

kaj naj naredim ko peljem zlato prinašalko na sprehod na povodcu  se mi kar vsede in noče naprej ko pa je brez pa gre in kolikrat na dan naj jo hranim je stara 2 meseca ali pred sprehodom ali po sprehodu pa kako naj jo kaznujem ko kaj naredi večinoma pobira vse povprek zunaj pa hvala za odgovore Wink
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #43 : nedelja, 12.02.2006 : 10:56:31 »

robby...hraniš jo sedaj ko je še tako mlada 4 krat na dan pri štirih mesecih oz prej ko vidiš da kak obrok opušča ji daš trikrat na dan, po šestih pa 2 krat na dan. Kar se pa sprehoda tiče, mogoče bi ti kaka igrača pomagala, pomahej z njo pred njo in ko gre naprej jo zelo pohvali, daj priboljšek. Moja tud pri dveh mesecih taka bila, po enem tednu je že bolje bilo. Tud pri tvoji bo tako, sej domnevam, ko ima 2 meseca šele, da je komaj prišla v nov dom, tud to je velik šok zanjo in se še privaja na novo okolico.
Logiran
Katy
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #44 : nedelja, 12.02.2006 : 11:25:18 »

robby, pravis da psicka noce na sprehod samo takrat, ko je na vrvici. ko pa je spuscena, pa veselo skace naokrog. to se pravi, da ji pac ni vsec ideja, da bi bila privezana, ker ni tako zabavno kot biti spuscen. predlagam, da ji pokazes, da je tudi hoja na vrvici lahko zabavna. z njo se poigraj, naredi nekaj vaj, jo nagradi ipd. vrvica ne sme biti nekaj, kar psu ni vsec, ker se slej ko prej ne bo vec pustil privezati.
ko sta na sprehodu, jo kdaj pa kdaj poklici in privezi za minuto ali dve in se takrat poigraj in pocni stvari, ki jo motivirajo. dojeti mora, da samo zato, ker je privezana, se ni konec zabavnega sprehoda.
v glavnem, ce ji pokazes, da vrvica ni nekaj slabega, se bo pocasi navadila.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines