mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 11:51:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladič in sprehodi  (Prebrano 29636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #75 : sreda, 22.11.2006 : 21:11:33 »

Živjo!
Tudi jaz sem imela podobno težavo in sem hodila ter že končala pasjo šolo in jo mislim nadaljevati.Ker smo tam imeli vsi takšne težave smo se težave lotili na tak način:
Kadar te psička vleče se obrni totalno v drugo stran(nasprotno)in normalno hodi(tudi če bo za tvojim hrbtom delala ceremonije).Govori ji ne nič in to večkrat ponovi in se bo že navadila,da te mora ubogati in bo enkrat popustila.Včasih se pes znajde tako,da naredi velik ovinek in spet vleče,potem še ponovi in če se ti bo zdelo dolgočasno vztrajaj!,kajti tudi psička vztraja pri svojem.Ko pa bo že šla ob tvoji nogi ali zraven jo zelooooo pohvali ter ji daj nek priboljšek ali se z njo poigraj. Smiley
lp Smiley
Logiran
ulpi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #76 : sreda, 22.11.2006 : 22:15:03 »

Smajli, en nasvet ki sem ga tu na forumu prebrala je ta, da vedno ko vlece, ti spustis vrvico in gres v kontra smer. Seveda delaj to na primernem kraju. Pri nas se je po tej vaji stanje ful popravilo. In odkar pa ima oprsnico (upam da se tak rece), pa je cist nehal vlect. Je pa v zacetku vlekel tak da se je dusil poleg, kar me je prisililo da sem laufala z njim, ce sem ga hotela peljat ven.
Good luck!
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #77 : četrtek, 23.11.2006 : 10:29:41 »

smajli najbolje ti bodo pomagali v kaksni dobri pasji soli, pa brez cukanja raje, s tem nebos nic dosegla.

Drug nasvet zraven tega opisanega zgoraj je da se enostavno ustavis in ne gres naprej dokler ne popusti. Vaja je sicer dolgotrajna in na zacetku se pocutis blazno glupo, ko po vsakem koraku 5 minut stojis preden pes obupa vlect, ampak deluje.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #78 : četrtek, 23.11.2006 : 14:22:42 »

hm, pri meni ni delovalo... ali pa je, pa je pač bilo skoraj eno leto potrebno, da je nehala vleči.  Grin četudi na začetku sprehoda jo še vedno "zanese" pa rada malo povleče.  Smiley
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #79 : sobota, 25.11.2006 : 13:14:52 »

o ful hvala za te nasvete Smiley bom poskusla, pa bomo vidl kako se bo obneslo.
Logiran
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #80 : sobota, 25.11.2006 : 13:20:08 »

aja še to sm pozabla. Ponavadi ko vleče, pa ji ne popustim se vsede al pa vleže in se noče premakniti. A naj potem vseeno hodim v nasprotno smer, čeprav jo bom vlekla za sabo Huh
drgač sm pa tut haltija že probala, pa ni deloval, ker si ga je nonstop vlekla dol
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #81 : sobota, 25.11.2006 : 13:52:27 »

V mojem primeru ja,samo pač ne s silo,bolj počasi hodi v drugo smer.Se bo že sama dvignila,če ji ne bo všeč.
lp Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #82 : sobota, 25.11.2006 : 22:38:38 »

smajli,
najprej naj ti zazelim dobodoslico na forumu  Wink

prosim, da pises v pravilni slovenscini.

Kako psa navaditi na poleg in odvaditi vlecenja pa je opisano v tej TEMI


Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
smajli
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 37


« Odgovor #83 : nedelja, 26.11.2006 : 12:01:02 »


Hvala za to, ker sploh nisem opazila te teme Grin
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #84 : ponedeljek, 05.02.2007 : 19:04:06 »

Ker ne najdem teme bom vprašala kar tukaj. Kako dolg naj bo sprehod 8 mesecv starega psa??

Pri nas to izgleda takole: zjutraj ob 6h sva zunaj 20 minut
                                        ob 10.30 greva na sprehod ki traja 1 uro
                                        ob 14h greva na krajši sprehodek za 15 minut
                                        ob 16.30 pa zopet na sprehod ki traja 1 uro.
                                        ob 22h greva nazadnje ven za 5 minut, toliko da gre lulat in potem spat

Zanima me če je to dovolj ali za mladega psa preveč??
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #85 : ponedeljek, 05.02.2007 : 21:03:01 »

Verjetno je odvisno od psa. Meni se itak zdi, da kuža nakaže, ko mu ne paše več. Upam, da se ne motim. Thor bo zdaj star osem mesecev, pa vsak dan vsaj eno uro nori na polno, ker se mi zdi, da mu samo sprehod nič ne koristi. Med vikendi pa gremo obvezno kam v hrib ali pa sprehod podaljšamo na dve do tri ure, ampak takrat pa se mu že vidi, da je utrujen.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #86 : ponedeljek, 05.02.2007 : 21:27:08 »

Ja sej med dolgim sprehodom nori za žogico   Cheesy, ker jo na travniku vedno spustim ,pa malo vaj narediva vmes   Smiley, tako da ima jezik do tal    Tongue ampak ona bi kar še norela.
Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #87 : ponedeljek, 05.02.2007 : 21:29:51 »

Aha pa si rekel da bo star 8 mesecev , toliko kot moja Alessa , a kaj spi čez dan?  Smiley Smiley Moja ne ker nima časa, mora vse videt in slišat. Cheesy Cheesy
Logiran
lovethor
odvisnež
*****
Sporočil: 516


« Odgovor #88 : ponedeljek, 05.02.2007 : 21:56:56 »

Rekla Smiley

Spi samo, če ga prej fejst zgonimo Smiley V soboto je npr. dopoldan norel eni dve uri po travniku, ampak to je bilo res divjanje v pravem pomenu besede, potem pa je cel dan spal. Jaz pa sem se počutla kot da sem na dopustu, ker sem imela malo miru Grin

Logiran
alessa06
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 234


« Odgovor #89 : torek, 06.02.2007 : 12:18:42 »

Oprosti za pomoto    Smiley ampak tukaj včasih res malo razmišljam kdo je ona in kdo on    Grin Grin  ne zameri. Spraševala sem zato o sprehodu, ker so nam rekli  v sekciji, da mladički ne smejo na predolge sprehode zaradi kolkov in ne smejo hoditi po stopnicah.... Smiley  No saj naša do 6 meseca ni, ampak sedaj gre pa že povsot sama, tudi po stopnicah gor in dol , ker je  29 kg preveč za nosit.  Cheesy Cheesy Grin Grin

lep pozdrav
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Mladič in sprehodi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines