mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 10:54:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: plini
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: plini  (Prebrano 6545 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Iskrica
novinec
*
Sporočil: 1


« : ponedeljek, 05.04.2010 : 10:51:39 »

Osemletno psičko hranim predvem z dietno hrano Hills c/d, ker se ji nabirajo kristali v urinu in ne sme nobene hrane z začimbami, soljo in raznimi dodatki. Poleg tega dobi le kak priboljšek: jabolko, jogurtov ali smetanov lonček za polizat, košček sira, korenček.
Zadnji teden pa prav pogosto spušča pline, neprijetne seveda Smiley
Ima kdo kake izkušnje, zaradi česa bi to lahko bilo? Sicer je zdrava, aktivna, iztrebki o čisto ok in redni, bruha ne.
Logiran
habitus
novinec
*
Sporočil: 14


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 14.04.2010 : 15:00:19 »

ste jo razglistili?
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 14.04.2010 : 20:05:32 »

Tudi mene to zanima.. moj ima super dlako in vse po hrani, izpušni plini so pa katastrofa.. :/
Razglistim pa ga kar pogosto zaradi čudnih (predvsem nezaželjenih) pojedin na sprehodih..

Čeprav so nekateri opozorili, da če ima pes veliko plinov, da pomeni, da je čisto možno, da hrana ne
odgovarja...

LP
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #3 : sreda, 14.04.2010 : 21:33:35 »

Moj prvi predlog je menjava hrane. Če ni skrivnost - katero znamko hrane uporabljate?
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 15.04.2010 : 08:48:44 »

Dog Club Elite Ocean Q3... Smo vzeli ribo, ker se piščancu izogibamo..
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #5 : četrtek, 15.04.2010 : 09:30:52 »

Nimam ideje kje bi se lahko zataknilo, ampak plini so ponavadi znak, da psu nekaj ne odgovarja. Mogoče poizkusite z drugo znamko, prav tako z ribo ali lososom. Če bo tudi tam težava, pa je problem mogoče prav v ribi.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 15.04.2010 : 09:52:23 »

Malo sem brala po internetu, da če ima pes ful pogoste pline, da je to tudi povezano s problemi z želodcem (zasuk).
Ker res vedno pazim, da vsaj dobro uro pred in po obroku ne greva na sprehode in tudi obroke razdelim na več manjših, ker je požeruh in se mu tako vsaj delno hrana porazdeli čez dan.. dvomim, da je to..

Brikete pa me je prav strah spet menjavat, ker res redkokateri mu vsaj delno pašejo.. heh..
Kakšen nasvet?
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #7 : četrtek, 15.04.2010 : 10:43:46 »

Poizkusili smo Orijen in Canidae, pa mu nista ustrezali.. :/
ZiwiPeak pa še ne.. bom šla iskat testerčke.. Smiley Hvala. Cheesy
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #8 : četrtek, 15.04.2010 : 10:46:37 »

Testerčki so na hov-hov.si, lahko je pod ločen paket, ampak je vseeno poštnina za plačat. Pošiljamo pa jih tudi poleg naročenega blaga.
Logiran
HALLER
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


WWW
« Odgovor #9 : četrtek, 15.04.2010 : 11:08:58 »

Em.. kaj je možno, da stane 5kg briketov 83 eur?? Ali je to napaka na spletni strani?

LP
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #10 : četrtek, 15.04.2010 : 11:11:59 »

Ni napaka, cena je taka, naj bi pa imel 20kg pes to za približno 29 dnevih obrokov. Kot pravim, hrana je precej močnejša od ostalih, poleg tega pa gre za čisto drugačen koncept je cena pač taka. Že vsebnost mesa po % ni primerljiva z nobeno od hran v Sloveniji.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : četrtek, 15.04.2010 : 14:41:19 »

Em.. kaj je možno, da stane 5kg briketov 83 eur?? Ali je to napaka na spletni strani?


Hrana je vrhunska, zato je vrhunska tudi cena.

Jaz sem jo samo občasno naročala iz Nemčije ravno zaradi tega in vedno sem bila čista zmagovalka v očeh svojih psov. Cheesy Res pa je, da so vse tri bolj majhne in potem ne porabim veliko. Vsekakor je super, da se Ziwi Peak zdaj da dobiti v Sloveniji. Haller, priporočam ti, da poskusiš in naročiš najprej 1 kg, potem se pa odločiš za naprej.

V primeru mešanja z drugimi briketi se ti pa kaj hitro lahko zgodi, da pes izbira ven samo Ziwi Peak lističe, brikete pa začne puščati... Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: plini
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines