mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 07:16:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: odločam se za psa!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: odločam se za psa!  (Prebrano 18977 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ana.b.
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« : sreda, 07.04.2010 : 19:20:24 »

Zdravo!
Z bratom že več let se odločama o nakupu psa, vendar neveva katera psama bi nam najbolj ustrezala.
Upam da nam boste pomagali pri izbiri!
Živimo v hiši na podeželju kjer imamo majhno kmetijo. S psi nimava še izkušenj!
Želiva si psa čuvaja, saj je velikokrat hiša odklenjena. Pes naj bi bil srednje velikosti, bival pa bi v pesjaku pred hišo.
Za psa nimava veliko časa na raspolago, saj oba študirava.
Pri hiši ni nobenega otroka, rada pa imava občasne daljše sprehode v naravo.
Hvala že vnaprej za pomoč! Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sreda, 07.04.2010 : 19:26:24 »

Glede na napisano in glede na pasje potrebe žal, ne morem napisat drugega kot: ni še čas za psa.
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 07.04.2010 : 19:28:02 »

Za psa nimava veliko časa na raspolago,...
koliko časa imata dnevno za psa?
Logiran

Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 07.04.2010 : 19:43:17 »

bival pa bi v pesjaku pred hišo.


noben pes si ne želi bivati v pesjaku
in če nimta časa za psa..nevem kaj sploh razišljata o psu..da bo za okras?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #4 : sreda, 07.04.2010 : 20:21:01 »

Preracunajte stroske, ki jih prinasa odgovorno lastnistvo psa - tema: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,35783.0.html

Ugotovili boste, da je nakup dobre alarmne naprave neprimerno bolj ugoden.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #5 : sreda, 07.04.2010 : 20:27:17 »

Iz zapisanega ne razumem prav dobro, čemu bi vam služil pes, razen za - kot je napisala Nika - alarmno napravo. In ob tem se mi poraja misel... osnovni senzorji gibanja vas pridejo enih 200€, rodovniški pes katere koli pasme pa od 800€ pa do zvezd€. Investicija v senzorje/alarm je enkratna, medtem ko pri psu so poleg osnovne nakupne cene še redni stroški hrane/cepljenja/opreme in možni izredni stroški veterinarja in še česa.

Ali sem vas narobe razumela?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #6 : sreda, 07.04.2010 : 20:52:36 »

Razmisliti je treba tudi o tem, da z bratom verjetno ne bosta vedno živela skupaj na tej kmetiji. Če oba študirata ubistvu to zmanjša čas le na nekaj let, pes pa je obveza za 15 let in več. Kaj sebo zgodilo s psom, ko z bratom v parih letih doštudirata, najdeta službi in si ustvarita družini? Kdo bo prevzel psa? Brat ali sestra ali se ga bosta potem oba otepala, ker vajina partnerja ne bosta za psa?  Bo končal zavržen nekje? Pri kateremkoli živem bitju je potrebno gledati zelo vnaprej.
Poleg tega  se pa strinjam z že prej napisanim. Pes ni alarmna naprava in je tudi precej dražji od nje. Potrebuje veliko vašega časa dnevno in ne le, ko se slučajno spomnite nanj, ko greste mimo pesjaka.
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #7 : sreda, 07.04.2010 : 21:15:39 »

V bistvu sploh ne razumem zakaj razmišljata o psu. Časa nimata, sprehajata se samo občasno, v hiši ga nočeta, Začnita zaklepat hišo pa je.
Logiran
ana.b.
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 07.04.2010 : 21:34:59 »

najprej najlepša hvala za odgovore....
na dan bi si vzela 1-2h za psa!
pri naši hiši nisva sama z bratom imava tudi starše, vendar jih nočeva obremenjevati, saj imata svojega dovolj....
poleg tega bi pa tudi oče se ukvarjal s psom, saj imamo veliko vinogrdov in bi pes odšel tudi z očetom v naravo....
ja kje pa naj imava psa???nočeva hišnega...
Logiran
Izis
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« Odgovor #9 : sreda, 07.04.2010 : 21:40:48 »

Kupita si plišastega. Aja, pa alarmno napravo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #10 : sreda, 07.04.2010 : 21:45:47 »

najprej najlepša hvala za odgovore....
na dan bi si vzela 1-2h za psa!
pri naši hiši nisva sama z bratom imava tudi starše, vendar jih nočeva obremenjevati, saj imata svojega dovolj....
poleg tega bi pa tudi oče se ukvarjal s psom, saj imamo veliko vinogrdov in bi pes odšel tudi z očetom v naravo....
ja kje pa naj imava psa???nočeva hišnega...
in kje bo pes ko nehata študirat in gresta vsak svojo pot?? Tongue
torej pes bi bil preostalih 22-23 ur na dan revež zaprt v pesjaku?? Shocked
če je hiša odklenjena tudi pes v pesjaku ne bo preprečil kraje Roll Eyes jao,jao Lips Sealed

lepo bi prosila da prihranimo vsaj enem psu večletno životarjenje v pesjaku brez ustreznega druženja butnglavc
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #11 : sreda, 07.04.2010 : 21:46:20 »


ja kje pa naj imava psa???nočeva hišnega...

Potem si  nikar ne nabavita nobenega psa. Tudi psi, ki bivajo v pesjaku, rabijo bližino človeka, ker so družabna/socialna bitja. Tvoje ukvarjanje s psom 1-2 uri na dan je za psa popolnoma enako, kot če bi tebe imeli cel dan zaprto v samici. Razen za tisto eno uro pač. In ja, imela bi mogoče okno in pogled v naravo, pa hrano pa vodo. Vprašaj se, kako bi se počutila?

Pes, s katerim se ne ukvarjamo, prej ali slej razvije take ali drugačne vedenjske motnje, saj mu drugega ne preostane.

Ma ne da se mi več niti pisat. Kot so ti že povedali: investirajta v eno res dobro alarmno napravo.  Plišastega psa ti pa kupim jaz, samo prosim ne nabavljaj si živega. Brez zamere, ampak imaš čisto zgrešene pojme. Sad
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #12 : sreda, 07.04.2010 : 21:47:00 »

No, to zveni že drugače kot nimava veliko časa in rada imava sprehode. Ko se opisujete, se zavedajte, da vas ne poznamo in lahko presojamo le po napisanemu.

Ste si že pogledali opise pasem, njihove značilnosti, potrebe..., imate že približno predstavo, kakšna pasma bi ustrezala vašemu načinu življenja? Svetovati na suho je zelo težko oz. je malo verjetno, da bodo nasveti pravi, saj ne poznamo vas, vašega načina življenja. Npr: zame je aktiven/temperamenten/nezapleten pes lahko nekaj čisto drugega kot za kot za koga drugega. Aja, pa še to, kaj je za vas srednje velik pes?
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 07.04.2010 : 21:50:31 »

na dan bi si vzela 1-2h za psa
premalo za aktivno ukvarjanje s psom, oče se kot praviš ne bo aktivno ukvarjal z njim.

hišnih psov? kaj je hišni pes? in kaj ni?
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #14 : sreda, 07.04.2010 : 21:52:48 »

Jaz sem to prebrala tako, kot da pes ne bo smel v hišo.

Spadam med tiste, ki ne razumejo, zakaj bi človek potem psa sploh imel, ampak jaz sem že od malih nog bolj čudna. Tongue
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: odločam se za psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines