mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:34:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: odločam se za psa!
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: odločam se za psa!  (Prebrano 18900 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 08.04.2010 : 14:17:50 »

Saj mislim, da če sploh še bere, je verjetno prebrala kaj se ji piše (o tem ali je tudi dojela ne bi razglabljala). Tu proti pesjaku samem nihče nima nič, samo potem to ne gre skupaj z navedbo, da za psa nimata veliko časa in bi mu posvečala 1-2 uri na dan.
Na nekajkrat zastavljeno vprašanje zakaj si psa tako želita, pa tako ali tako ni odgovora ...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #31 : četrtek, 08.04.2010 : 14:24:33 »

Saj mi je jasno, da tak folk še kako obstaja, ampak a se samo meni zdi to ena blesava provokacija? Manjka samo še njihov namen imeti psa na 1 m ketni, da bi mera bila polna butnglavc
Logiran
Soul
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.759


« Odgovor #32 : četrtek, 08.04.2010 : 19:10:31 »

ana.b. na več (vsaj sedmih) spletnih oglasnikih išče psa appenzellerske pasme? Huh
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #33 : četrtek, 08.04.2010 : 19:22:11 »

Nekdo je enkrat dobro napisal:

Če imaš kaj za čuvat doma, si kupi alarmno napravo. Če si je ne moreš privoščit, verjetno tako nimaš nič takega, kar bi bilo vredno čuvat.
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #34 : četrtek, 08.04.2010 : 20:04:07 »

če misli met takega psa v pesjaku.revež pes.revež ona.reveži sosedje
mamo pri nas na vasi enega takega v pesjaku, sicer so lastniki super in se z njim stalno ukvarjajo ampak dopoldne ko jih ni je ta pes tulil tudi po eno uro neprenehoma, zaradi njegovega tuljenja ga po novem lastnik vozi sabo v službo, sicer nevem ali je samota kuža "defekten" ali so vsi taki, je pa definitiuno kuža ki rabi ogromno gibanja in pozornosti
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #35 : četrtek, 08.04.2010 : 20:12:10 »

Hm, glede na pasmo, ki si jo je ana.b očitno že izbrala, pa še za kakega drugega bralca, ki bi slučajno priletel sem mimo in kdaj tole bral, naj skopiram samo par poudarkov iz opisa pasme Appenzelski planšarski pes tule na mojpes.net (http://www.mojpes.net/modules/pasme/index.php?id=137) :

Ni primeren za življenje na verigi ali v boksu saj trpi, če ni ob gospodarju...

Primeren je za v mesto ali za na podeželje, ne pa za na verigo ali v pesjak. Osebno priporočam, da pes živi zunaj v ograjenem vrtu, kjer se lahko prosto sprehaja in ga nadzoruje. ...

To nikoli ni bil pes, ki bi bil zadovoljen z brezdelnim poležavanjem v stanovanju...

Pomembno je, da je zmeraj tam kjer se nekaj dogaja - ob gospodarju. ...

To ni pes za začetnika. Kljub svoji nizki rasti, ti lahko hitro zleze čez glavo. ...

Lastnik si mora vzeti veliko časa za psa saj je znano, da lahko apenceler, ki mu je dolgčas preuredi vrt v pičlih petih minutah. Priporočljivo je veliko gibanja, ni pa potrebno psa voziti na 3 urne vsakodnevne sprehode. Bolj pomembna je mentalna zaposlitev. ...

Pes je primeren za aktivne ljudi, ki jih veseli ukvarjanje s psi. V to je všteta tudi redna nega in aktivni sprehodi.
Logiran
aleksandrak
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.893



WWW
« Odgovor #36 : četrtek, 08.04.2010 : 20:16:33 »

Če imaš kaj za čuvat doma, si kupi alarmno napravo. Če si je ne moreš privoščit, verjetno tako nimaš nič takega, kar bi bilo vredno čuvat.


 Grin  Grin  Grin  Tongue  Tongue  Tongue
Logiran

Wer auch immer gesagt hat, dass man Glück nicht kaufen kann, hat die Hunde vergessen. (G. Hill)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #37 : četrtek, 08.04.2010 : 20:27:46 »

Moje skromno mnenje ob mojih skromnih izkušnjah... Ne si nabavit psa. Ne zaradi pesjaka, ampak zaradi vsega ostalega.
Logiran
fishy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 97


WWW
« Odgovor #38 : četrtek, 08.04.2010 : 21:15:32 »

jaz tudi mislim, da bi bil za njih idealen PLIŠASTI pes na na senzor, ko gre kdo mimo pa laja!! Lips Sealed
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #39 : petek, 09.04.2010 : 07:26:35 »

No, ana.b, dokaži da ti ni vseeno za pse in si ga ne nabavit...
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #40 : petek, 09.04.2010 : 08:39:19 »

ana.b je čudežno utihnila.. Tongue
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #41 : petek, 09.04.2010 : 09:07:43 »

Je bila v sredo zvečer nazadnje prijavljena, sigurno bo še kaj poškilila sem. Ana B., kako razmišljaš zdaj, ko si prebrala vse komentarje? Vsi so dobronamerni, pa čeprav se ti mogoče na prvi pogled ne zdi tako.

Pa še nekaj: če nimaš izkušenj s psi, kot sama praviš, pojdi najprej v knjižnico po knjigo "Psi za telebane" in jo natančno preštudiraj. Je polna koristnih nasvetov. Potem pa le še kaj napiši.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #42 : petek, 09.04.2010 : 20:50:25 »

pojdi najprej v knjižnico po knjigo "Psi za telebane"

Da ne bo pomote  (za vsak slučaj), nihče nikogar ne žali, dejansko obstaja knjiga s tem naslovom in dejansko se jo splača prebrati, sploh, če ni izkušenj.
Logiran
NoXika
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


WWW
« Odgovor #43 : petek, 09.04.2010 : 21:24:55 »

Da ne bo pomote  (za vsak slučaj), nihče nikogar ne žali, dejansko obstaja knjiga s tem naslovom in dejansko se jo splača prebrati, sploh, če ni izkušenj.

točno tako, zelo je dobra, in marsikaj se da iz nje naučiti Smiley
Logiran
Froša
rad pišem
****
Sporočil: 374


WWW
« Odgovor #44 : petek, 09.04.2010 : 22:14:25 »

sem jo prebrala kakšen teden nazaj, pa čeprav je naš Oto z nami že peveo leto in je res super knjiga!
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: odločam se za psa!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines