mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:22:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prehlad
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prehlad  (Prebrano 14850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« : torek, 20.09.2005 : 12:08:57 »

Z mojim kuzkom (maltezan) je zopet nekaj narobe. Sama mislim da je prehlad, samo upam da mi bo kdo povedal kaj vec. Imam ga namen peljati tudi k veterinarju (moram pocakati na uradne ure, ki so sele popoldne), vendar se bi se rada tukaj malo pozanimala.

Zadnja dva dni ne je, pije samo pod prisilo (iz moje roke), komaj ga pripravim do tega da greva ven (samo lulat pred hiso), ko je drugace tako navdusen nad tem,da lahko gre ven. Samo lezi, vsake toliko casa se trese tako kot bi ga zeblo (nekje sem prebrala da je to tudi znak visoke vrocine), iz smrcka mu dobesedno kaplja,...

vceraj zjutraj je bil se cisto normalen, popoldne se mu je poslabsalo, danes zjutraj sem tudi ze mislila da je vse ok, zdj se mi pa zdi da je cedalje slabse.

je imel kdo podobne probleme?
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #1 : torek, 20.09.2005 : 12:33:53 »

Ja Lizika tudi jaz sem imela podobne probleme, z mojim maltežanom..in sicer pred par meseci..začelo se je tako kot sama pišeš..dobil je antibiotike, stanje se je poboljšalo, potem pa ko smo prekinili z antibiotiki se je ponocno poslabšalo...itd....spremljal ga je izcedek iz noska in vnete očke...

Ko sem imela vsega dovolj, saj se stanje ni in ni hotelo poboljšati (razen takrat ko je bil na antibiotikih), sem zamenjala veterinarja že petič  Angry!! Vsi smo mislili da gre za prehlad...še na tem forumu sem spraševala za mnenja...

No, in na koncu smo ugotovili da gre za gronolom!! Shocked Ne moreš verjet...znake pa je imel kot pri prehladu, oz. kasneje kot da bi imel angino (otečene bezgavke)...

Sicer dvomim, da gre pri tvojemu za isto, ampak vseeno.

LP,
Diana
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #2 : torek, 20.09.2005 : 13:04:12 »

ok. kaj pa je gronolom? sori ampak res nimam pojma kaj bi lahko to bilo Sad

upam da ni kj resnega, zdj ze komaj cakam da bo ura 16h da ga lahka peljem k veterinarju, da mu dajo nekaj ker me je ze groza tega.
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #3 : torek, 20.09.2005 : 13:08:42 »

sem mal pobrskala pa sem ugotovila da je gronolom nekaj z zobmi. js sem totalno leva za vse te zdravstevene zadeve  Undecided

js Kimija vozim k Matkotu in upam da mu bo znal pomagati.

hvala za pomoc.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #4 : torek, 20.09.2005 : 13:33:58 »

Lzika, ja pri gronolomu se pod zobom nabere gnoj...tako da so mojemu malemu spulili zobek...Je pa po 5 veterinarjih ki sem jih zamenala in nato končala pri Matkotu, edini on ugotovil kaj mu je in mu uspešno odstranil zobek...

Poročaj kako je šlo...

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sreda, 21.09.2005 : 08:34:31 »

Lizika, kako je šlo?

LP,
Diana
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #6 : sreda, 21.09.2005 : 08:42:20 »

hej.

sploh nisva sla k zdravniku. Ker se mu je stanje cist popravilo. Pol ure prej preden bi ga mogla pelat k zdravniku je postal zivahen je zacel jest in piti. Tk da pol nisem vidla razloga da bi ga peljala.

Zdj je pa stanje cist normalno. Cheesy

lp in hvala za pomoc
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #7 : sreda, 21.09.2005 : 12:03:09 »

No super!!! Zdaj pa pazi na malega  Wink

Pa kakšno slikico nalimaj, da ga vidimo Grin

LP,
Diana
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #8 : sreda, 21.09.2005 : 18:38:46 »

Lizika, čeprav je boljše ti svetujem vseeno obisk pri veterinarju, da preveri ali je v ustni votlini in z zobmi vse OK!
Lahko pa je bil izcedek iz nosu znak kužnega kašlja. Samo da ni potekalo v hudi obliki. Več sem napisala v temu Bruhanje in kašljanje.
Lp Katja
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #9 : sobota, 24.06.2006 : 20:18:30 »

Zadnjih nekaj dni opazam da moja psicka nekako cudno vlece zrak skozi nos. Najprej sem mislila da gre za prehlad, sedaj pa me nekako skrbi ker je to vse pogostejse in daljse. Res pa je, da je bila danes spet v avtu s klimo, ali je mozno da se je se zraven prehladila in je zato hujse? Izgleda pa nekako tako, kot da bi vlekla zrak skozi nos, ta pa bi bil zamasen. Zraven je cela napeta in tudi poza je cudna. Ko pa res zelo divja oz pri kaksni divji igri pa se slisi kot da bi ji nekako cudno pokalo v prsih, kot da se nekaj lomi. Kot takrat ko je clovek zelo prehlajen in se izkasljuje in se mi nekako krusi oz lomi kaselj. Pravzaprav sedaj lezi tu zraven mene in sedaj tudi ko izdihne slisim kot da da bi imela zadelan nos. Ima pa tudi malo prehlajene ocke, ki pa jih ze zdravimo in so prakticno ze ok. Tudi mislim da od klime?! Vrocino sem pa tudi izmerila in je nima. No, gre res za prehlad ali je mogoce kaj drugega. Aja, vmes ko jo prime in divje vlece zrak skozi nos so pa premori, potem pa spet. Saj ne vem kako naj opisem, upam da je kolikor toliko predstavljivo. Saj gremo v ponedeljek na veterino, pa vseeno do takrat je se dalec in me od skrbi lahko pobere, zato prosim za nasvete oz. ce ima kdo podobno izkusnjo. Je mogoce da gre za kaksno obliko astme? Upam da ne no....
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #10 : sobota, 24.06.2006 : 21:04:29 »

Ula, upam da bo vse ok ,ampak NUJNO na veterino čimprej.Meni se to zdi zelo čudno.Poročaj!
Logiran
Barbara,Dante
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #11 : ponedeljek, 04.09.2006 : 19:36:52 »

čudno, tudi sama pri svojem opažam take znake že dva dni. a si ti že bila pri vetu? kaj je rekel?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #12 : petek, 13.06.2008 : 07:34:00 »

Pri nas nimamo sicer podobnih problemov, kot ste jih opisali zgoraj, me pa vseeno zanima, kako postopati v primeru, da se pes prehladi. Včeraj smo se kopali, pa sem jo fajn posušila, klime nismo imeli odprte..mogoče pa je ponoči spala na tleh namesto v svoji postlci in se nahladila..to ne vem..Je pa danes zjutraj težko dihala, ko sem se pripravljala na službo v kopalnici in sem prišla nazaj v sobo je bilo pobruhano - slina, penica in sluz, kot kadar imamo mi lažji gnojni izcedek iz nosu. Potem sem rekla da greva v službo in je vsa vesela skakala okoli mene in spet bruhala, tokrat samo pena in prozorna tekočina ter sledi virtaminčkov, ki jih dobi v obliki tablete zjutraj..Pri vratih, ko sem ji pokazala povodec in je spet poskočila od veselja, se je ponovno sklonila proti tlom in isto obnašanje kot pri bruhanju, samo da je tokrat res zelo malo pene prišlo..Vmes pa skoraj konstantno težko diha za trenutek, jepa vesela in igriva..

Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #13 : petek, 13.06.2008 : 07:54:20 »

Lani, ko je bila Clea prehlajena, nisem počela nič posebnega. Pač je tiste dni nisem vozila na daljše sprehode (ker je bilo mrzlo in deževno), vsak dan pa sem ji dala malo zmešanega medu in limone (ko bi videli, kakšne ksihte je delala zraven Grin). Je bil pa zelo blag prehlad, samo malo je kihala in smrkala, drugače pa je normalno jedla, pila in bila živahna kot vedno. Stanje pa se je izboljšalo po slabem tednu.


Lp,
Vesna
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #14 : nedelja, 18.04.2010 : 21:09:03 »

Zanima me, če je že kdo pri svojem psu doživel prehlad.

Pega zadnje dni zvečer, ko se uleže ob meni, med dihanjem "hrope" oz. zvok je približno tak, kot ko ima človek zamašen nos in zapackano grlo. Bi to lahko bil prehlad? In ji lahko kako pomagam?

lp, tjasa
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Prehlad
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines