mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:33:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: oprsnica  (Prebrano 26142 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ancyka
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 137


« : sobota, 02.12.2006 : 17:47:38 »

Pozdravljeni
ste že slišali, da naj bi bile oprsnice za pse slabše kot ovratnice, ker naj bi skupaj vlekle kolke Undecided? To mi je danes povedala pasja frizerka.
Mislim, da bom od zdaj naprej svojega kuštravčka vozila na ovratnici.
 Ste že slišali kdaj kaj o tem?

Lep pozdrav

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #1 : sobota, 02.12.2006 : 17:54:23 »

Kako misliš vlekla kolke? Si ne predstavlam.

Sicer pa še nisem slišala kaj takega in trenutno mi je tudi nelogično Wink
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #2 : sobota, 02.12.2006 : 18:12:35 »

No, ta je pa bosa Grin.
Oprsnica lahko kvecjemu stiska cez prsni kos, ce je premocno zategnjena. Da bi pa kolke vlekla skupaj Grin Grin Grin. Razen mogoce, ce jo kdo cez ritni del namesti in dobro stisne Wink.
Logiran
ayana
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #3 : nedelja, 03.12.2006 : 00:38:55 »

Jaz sem sicer slišala nekaj glede oprsnice pa kolkov, oz. tačk.... kakorkoli nekako naj bi povzročala, da tačke niso ravne, kao naj bi ble na "O" al nekk tak, ne vem pa čist točno....   Huh
Zgleda ma vsak svoje "prijeme"... mi se še odločamo kaj bi blo bolše, zaenkrat smo še brez...  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 03.12.2006 : 11:33:08 »

Bol bi morali vlečni psi vleči na ovrtatnicah, glede na to, da je njihov gibalni aparat zelo pomemben  Roll Eyes

Ne verjet temu. Tudi službeni psi, ko morajo delat na daljavi in isto časno biti privezani, recimo sled, so vedno na oprsnici, ker jih manj ovira.

Oprsnica je na splošno bolj komot našim psom, če jih navadimo na to, da mejo nekaj okrog telesa (kot se navadi na ovratnico).

Če ti je všeč, jo mej, če ti pa ni je ne imej. Ni nobene panike ne za ovratnico, ne za oprsnico.
Po želji.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #5 : nedelja, 03.12.2006 : 12:23:03 »

ahm akaj kolke. jaz sem slišala da mladički naj ne bi imeli oprsnice zaradi hrbtenice, ki se še razvija...ne vem no. zdaj sem pa tk zmedena, da  je kaj.
Logiran
tjasav
rad pišem
****
Sporočil: 415


« Odgovor #6 : nedelja, 03.12.2006 : 12:26:04 »

Jaz pa poznam edino slabo lastnost glede oprsnic, da vleče dlako pri bolj dolgodlakih psih, vse ostalo so bile same pozitivne.  Huh
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : nedelja, 03.12.2006 : 14:54:23 »

Še ena zelo slaba plat. Ker je bolj komot, je bolj komot tudi veliko lastnikov psov, ki jo nosijo in  psov ne naučijo lepo hoditi na vrvici. Posledično veliko psov, ki nosi oprsnico vleče na povodcu.

Pri mnogo ljudeh je oprsnica potuha.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #8 : nedelja, 03.12.2006 : 19:11:26 »

uf... pa ne samo oprsnica...  Roll Eyes
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #9 : nedelja, 03.12.2006 : 20:45:50 »

Lahko pa mrcino fino zafrknes in ji nabavis lepo rdeco oprsnico, na kateri ne more vleci Cheesy Joj, kako se imam jaz ze dva dneva fino zaradi nje Smiley
Logiran
sarah
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


« Odgovor #10 : torek, 26.12.2006 : 20:15:30 »

ola abi mi lohk kašen kaj povedav o oprstnicah(cene,kje se jih da najceneje pa useen kvalitetne kupit) in vlečnih saneh(kešno sliko kok zgledajo)...................Smiley.....................najlepša huala,huala,huala k bi ful rada psa naštimala da bi sani al pa smuči uleku.
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #11 : torek, 26.12.2006 : 20:32:48 »

Oprsnice imajo v vsaki trgovini za živali,cene pa so verjetno podobne.
Če nimaš psa izšolanega za vleko sani ga ne moreš kar imeti za to Huh
Kako že si to predstavljaš? Undecided
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #12 : torek, 26.12.2006 : 20:52:19 »

Glede oprsnice, sem tudi sama slišala,da ni najbolj priporočljiva za mladičke, katerim se hrbtenica še razija. Moja je kaj kmalu dobila opsrsnico in to zaradi določenih razlogov(zdravstvenih). Resnično pri oprsnici pes še večjo moč dobi, da še bolj vleče kot pa pri ovratnici. Samo to se da z učenjem odpraviti. Imam polarko in pri teh je vleka jim že v krvi, samo s trudom in vztrajnostjo se da tudi to odpraviti. Ne vidim razloga, da bi oprsnica kolkom škodovala. Razlika opsrnica ali ovratnica je vsaj pri moji bila dolgo več kot očitna, ker pri ovratnici je mnogo manj vlekla, pri oprsnici pa si je dajala duška. Samo sedaj ni več razlike, je čisto vseeno kaj ima gor. Ima še izpade po želji vlečenja, samo daleč ne tako tako kot je bilo. Mislim, da ni razloga oz. ovire, da ne bi še naprej imela oprsnice pri svojemu psu/čki.

luncica kakšna pa je ta fina rdeča oprsnica?

lp
Logiran
MIŠA
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


« Odgovor #13 : torek, 26.12.2006 : 21:53:33 »

Jaz nimam nič slabega za povedat o oprsnici.
Moj pes jo sicer nima, ima pa jo psička mojega fanta. Oba sta velika psa, moj je Bernski planšar, psička pa je Aljaška malamutka, in moram povedat, da imam lahko oba privezana na sprehodu in noben od njiju ne bo vlekel, ker sta navajena, da se na povodcu ne vleče. Nani ima oprsnico že od majhnega, pa ni bilo nobenih težav, je pa res, da jo nosi bolj malo, ker jo v njenem okolju niti ne potrebuje.

P.S.: Aska, ti si me pa prosila za slikco, se spomniš? Kam ti jo lahko pošljem? Koliko je pa tvoja madam stara?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #14 : torek, 26.12.2006 : 22:01:31 »

MIŠA  res je, pošlješ jih lahko na cbelica@gmail.com.  Moja pa je sedaj stara 21 mesecev..Hvala..lp
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines