mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 22:06:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Strani: 1 2 [3] 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: oprsnica  (Prebrano 26278 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #30 : torek, 01.07.2008 : 13:03:33 »

moja kuzika pa sploh noce biti pripeta. Stara je 4 mesce. Ko jo pripnem na povodec, se noce niti premakniti. Obupana sem ze cisto glede tega.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #31 : torek, 01.07.2008 : 14:42:22 »

Noče, ker je niste naučili - je pa skrajni čas, da to storite. Povodec naj bo v začetku vedno popuščen in vi sledite njej. Lahko uporabite kakšne priboljške, igračke ali kaj podobnega, da jo spravite naprej in v pravo smer. Povodec mora imeti POZITIVNO ASOCIACIJO; torej, ko jo pripnete, jo pohvalite - priboljšek,...
Šele ko bo normalno hodila na popuščenem povodcu, jo lahko začnete z njim tudi rahlo usmerjati.

Malo potrpljenja, pa se bo povodca hitro veselila, ker bo vedela, da to pomeni sprehod, priboljške in vaš čas z njo.

Lp, 5ra
Logiran
smodlask
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 63


« Odgovor #32 : četrtek, 03.07.2008 : 10:15:39 »

Moj ima oprsnico zaradi zdravstvenih težav - po priporočilu veterinarja, ima nastavljeno tako, da ga ne veže. Glede kolkov ne vem, če ima res kak vpliv, naš labi je nanjo navajen in tudi manj vleče kot na ovratnici. Poleg tega je zelo močen in se zna na hitro zapodit za kako mačko - z oprsnico ga veliko lažje zadržim in so po moje tudi manjše možnosti za kakršnekoli poškodbe, ker pri ovratnici ga je pri takih nenadnih "akcijah" kar zategnilo oz. je vso silo imel na vratu,če sem ga hotela zadržati, zato priporočam oprsnico.
Jaz ga z njo lažje obvladam in tudi lepo hodi brez vlečenja. kako pes hodi, to je stvar, kako ga naučiš, ne pa to, ali ima oprsnico ali ovratnico.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #33 : četrtek, 03.07.2008 : 20:32:48 »

Tako, ortoped je zahteval za psa, operiranega na hrbtenici, uporabo oprsnice NE ovratnice.

Sicer, pa moja psa, če hočeta, hodita tako lepo, da ne moti ne eno ne drugo. Če se pa vlečemo (sicer redko Aja, če se prestraši) pa je sposobna sneti eno ali drugo!
Logiran
Aiša
novinec
*
Sporočil: 37


« Odgovor #34 : torek, 25.11.2008 : 19:55:10 »

Zanimivo ,eni oprsnica drugi ovratnica. Naši Aiši smo nadeli oprsnico po tednu dni uporabe ovratnice, ker jo je dušila pri sprehodu.Veterinar nam je svetoval ,da lahko pride do deformacije sapnika.

sessa:glede tvojega problema hitro pes kapira ,ko stojiš pred vrati in lepo poveš da brez povodca ni izhoda  Wink
Logiran
Anaya
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #35 : torek, 17.02.2009 : 11:29:13 »

Še ena zelo slaba plat. Ker je bolj komot, je bolj komot tudi veliko lastnikov psov, ki jo nosijo in psov ne naučijo lepo hoditi na vrvici. Posledično veliko psov, ki nosi oprsnico vleče na povodcu.

Pri mnogo ljudeh je oprsnica potuha.



Oprsnica je namenjena vleki ne pa sprehajanju po potkah.
Res da na oprsnici psa ne moreš naučit kako se lepo hodi ker oprsnica ni namenjena temu
ahm akaj kolke. jaz sem slišala da mladički naj ne bi imeli oprsnice zaradi hrbtenice, ki se še razvija...ne vem no. zdaj sem pa tk zmedena, da je kaj.

To pa drži.Pri psu staremu do enega leta je vleka zelo nezaželena razen če želite imeti pohabljenega psa!!!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #36 : torek, 17.02.2009 : 11:58:28 »

mi smo pri skoraj 10 mesecih z ovratnice ponovno šli na oprsnico. Tamala je na ovratnici začela vlečt ko sam satan Angry , res nisem verjela, da ima 11 kg psička lahko tako moč, zdaj (trkam na les) pa spet lepše hodi. Pa še tak povodec imam, da ga dam čez glavo in pod roko, tko da imam obe roki prosti in se mi zdi prav super. Na varnih mestih je na daljšem povodcu, na pločniku skrajšam, da je varna.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #37 : torek, 17.02.2009 : 14:28:43 »

Pika, ne ga srat Angry... opica mala Roll Eyes.
Nam je dala tršica Xena krasen nasvet za take ˝vlečne pse˝. Wink
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #38 : torek, 17.02.2009 : 14:36:10 »

kašn nasvet  - a sanke pa na sneg pa GIIII, Muri? Tongue Roll Eyes Wink
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #39 : torek, 17.02.2009 : 14:38:05 »

Niti ne. A te zanima Roll Eyes
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #40 : torek, 17.02.2009 : 14:40:34 »

ja d - itak da me!  Shocked
Ajde, pa da vidmo, kaj je tacga in če prime pri naši mali pasji opici od Pike, pol je RES krasen nasvet. Wink
Logiran
Milko
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #41 : petek, 06.03.2009 : 23:23:33 »

Naš psiček srednji pudelj ima skoraj 7 mesecev, pri nas je dva meseca in prijatelj mi je svetoval oprsnico. Zdaj pa ne vem ali je to dobro ali ne. Ves čas je pripet z povodcem na oprsnico. Ovratnico ima tudi, ampak bolj za okras, še ni bil pripet na ovratnico.

a je OK da ga imamo na oprsnici
Logiran
petiit
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #42 : nedelja, 12.04.2009 : 14:41:02 »

Zanimivo ,eni oprsnica drugi ovratnica. Naši Aiši smo nadeli oprsnico po tednu dni uporabe ovratnice, ker jo je dušila pri sprehodu.Veterinar nam je svetoval ,da lahko pride do deformacije sapnika.

sessa:glede tvojega problema hitro pes kapira ,ko stojiš pred vrati in lepo poveš da brez povodca ni izhoda  Wink


Malo pozen odgovor, morda pa bo vseeno komu prišel prav.
Obstajajo ovratnice, ki preprečujejo dušenje in to so širše ovratnice, ki so v tujini že vrsto let uveljavljene. Ne le, da so zelo uporabne, so tudi najbolj humane ovratnice za vse pse. Primerne so za vse pasme psov, od velikih do majnih.
Druga rešitev pa za tiste, ki ste vseeno bolj navdušeni nad oprsnicami, obstajajo tudi oprsnice, ki so narejene, da se psa odvrača od vlečenja. Jaz sem svoj model take oprsnice poimenovala kar Anti-Stress oprsnica, ki je prijazna do vas in do vašega psa Smiley na spletni stani www.petiitpethaus.com pod rubriko "martingale ovratnice" si lahko pogledate ovratnice in model oprsnice pa na blogu http://petiitpethaus.blogspot.com/. Z veseljem vam bom odgovorila na vsakršno nadaljne vprašanje Smiley Lepe praznike vsem!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #43 : nedelja, 12.04.2009 : 16:04:44 »

Imam vprašanje glede vaše protistresne oprtnice Smiley

Na sliki trak za sprednjimi tacami poteka tesno za komolci. Ali je to za psa udobno? Ga ne žuli?
Logiran
petiit
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #44 : nedelja, 12.04.2009 : 20:46:51 »

Sploh ne, preverjeno in testirano. Po nekaj urah nošenja t.j. aktivne hoje in ne počivanja! Oprsnica je delana po meri in tako je udobnost zagotovljena Smiley Kuža ni imel niti malo rdeče kože in glede na to, da je zelo kratkodlak Smiley bi se to hitro opazilo. Res pa je, da za oprsnico izbiram samo mehko usnje, vedno je podložena, vsi robovi so obrnjeni in tudi kot je videti so vsi zaključki obrnjeni navzven. Tako, da ga res nima kaj žuliti Smiley
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines