mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 19:44:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: oprsnica  (Prebrano 26254 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #60 : sreda, 23.12.2009 : 23:22:43 »

Že učenje hoje na povodcu poteka tako, da pes ne vleče, oziroma ima čim manj priložnosti za to. Wink
Logiran
dixi
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #61 : torek, 20.04.2010 : 14:48:37 »

Podobna tema že obstaja vendar, bi jaz odprl novo, ker me zanima druga stvar. Lepo prosim, da če tema ni prav postavljena, da se jo premakne ali izbriše. Zanima me do katere starosti psa je priporočljiva oprsnica? Moj pes z oprsnico še ni seznanjen in me zanima ali je boljša navadna ovratnica ali oprsnica?

Že v naprej hvala za odgovore.
Logiran
dixi
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #62 : torek, 20.04.2010 : 15:02:42 »

Podobna tema že obstaja vendar, bi jaz odprl novo, ker me zanima druga stvar. Lepo prosim, da če tema ni prav postavljena, da se jo premakne ali izbriše. Zanima me do katere starosti psa je priporočljiva oprsnica? Moj pes z oprsnico še ni seznanjen in me zanima ali je boljša navadna ovratnica ali oprsnica?

Že v naprej hvala za odgovore.
hvala da ste temo premaknili
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #63 : torek, 20.04.2010 : 17:44:25 »

Jaz sem oprsnico nataknila mladički takoj naslednji dan, ko sem jo dobila. Torej približno pri osmih tednih. Sem pa pazila pri nakupu, da je bila oprsnica take oblike, da ni nikjer vezala in je imela dovolj dolbi hrbtni del. Nikakor pa nebi kupila tisto, ki se združi na vihru nekje.
To pa zato, da bi bilo čim manj vplivanja na gibanje in bi ji bila komot. Na psu to izgleda tako, da ima pasek, ki poteka okrog prsnega koša, vsaj 3-4 cm za prvimi tačkami (nikakor pa ne preko trebuha), sprednji pasek poteka lepo po ključnici, spodnji pa je nastavljen na dolžino, ki omogoča dovoljšenj odmik od prednjih tačk.

Naštimano jo ima bolj ohlapno kot oprijeto, ampak ne tako, da bi se vanjo spotikala ali kam zataknila.

Je pa tudi res, da je večino časa spuščena in tudi, ko je na vrvici ne vleče in lepo hodi okrog ali zraven, če smo ob cesti. Se ne naslanja nanjo. Če jo pa moram s pomočjo vrvice malce premaknit, usmerit ali ustavit, ker še ne zna vsega na povelje je pa super  Cheesy
Nič davljenja ali neprijetnih pritiskov na občutljive dele.  Smiley

Logiran
zan0088
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #64 : nedelja, 19.02.2017 : 11:22:08 »

Pozdravljeni,

ima kdo izkusnje z julius-k9 oprsnicami? Stari model je imel trakova v pravem kotu in naj bi nekatere pse prevec v grlo pritiskal, novejsi pa ima med trakovoma nizji kot in naj bi lepse sedel. Je pa enostavne konstrukcije, natakne se cez glavo in zapne trak okoli reber zelo hitro in enostavno. Imam labradorca, ga cesem, pa ima vseeno grdo 'zalezano' dlako zaradi ovratnice. Prednost bi bila tudi v tem, da bi mu oprsnico morali snemat dol, medtem ko mu ovratnice drugi ne snemajo ko pociva, oprsnica pa je vseeno za to bolj nerodna.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  oprema  |  Tema: oprsnica
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines