mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 18:34:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: trakulja
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: trakulja  (Prebrano 10352 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kajak
gost
« : ponedeljek, 16.06.2003 : 19:35:46 »

Opazila sem da ima moj maček trakuljo.Nekoč jo je že imel.Takrat je pri veterinarju dobil  nekaksno pasto in stvar je bila resena.Sedaj jo ima spet.Zanima me ali obstaja kaksna druga rešitev da se tega znebi?Koliko je cena tiste paste?Obstaja kakso zdravljenje ki ima daljši učinek?Ali je mozno da se tega znebi za vedno,ali ne?
Hvala za odgovor!
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 19:39:10 »

Kolikor imam jaz izkusnje s trakuljo,je trdovratnejsa kot gliste in jo je tezje odpraviti.Macka,ki jo enkrat dobi ima vecjo verjetnost,da jo ponovno dobi kot macka,ki trakulje se ni imela.Glede zdravila,mislim da bo najbolje,ce se posvetujes z veterinarjem.Najbolj pomaga,ce povprasas pri razlicnih veterinarjih in izberes tisto,ki je najbolj ucinkovita
Logiran
_eva_
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 51


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 19:56:03 »

Se strinjam z Lizo, da bo treba k veterinarju. Drugače pa mislim da ni zagotovljeno, da se trakulje znebi za zmeraj. Lahko jo dobi kadarkoli, pa četudi mu jo boš zdaj sicer uspešno odstranila.
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #3 : četrtek, 19.06.2003 : 10:06:57 »

Takoj k veterinarju! Mislim, da se trakulaj prenaša tudi na človeka.
Pasta, ki si jo omenil , mislim, da ni proti trakulji , ampak deluje samo proti glistam.  
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #4 : četrtek, 19.06.2003 : 11:02:38 »

Hojla
Poskrbeti moraš tudi za odpravo bolh saj jo bolhe prenašajo s pikom. Pojdi čim prej k veterinarju in ga temeljito povprašaj o preventivi. Dosledno dajanje antiparazitikov tudi preventivno ne bi škodilo.
   lp
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #5 : nedelja, 28.05.2006 : 12:09:43 »

Kakšni so znaki da veš da ima pes trakuljo?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : nedelja, 28.05.2006 : 12:29:24 »

odrivki so vidni v iztrebkih (podobni so rizevim zrnom, le da migajo)
m.
Logiran
dog_lover
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.775


« Odgovor #7 : ponedeljek, 29.05.2006 : 08:12:13 »

Hm, pol verjetno nima trakulje...
Problem je v tem, da naj bi bil alergik na hrano, tak da zdaj ze 14 dni je le RC Sensitivity contol in pa morske ribe (oslič, skuša). Kakec sem mu je definitivno izboljšal, praska se ne več, po ritki se tudi skoraj nič več ne vozi...
... Suh je pa še kr kot zobotrebec, kr naprej bi jedel, na stran gre 3-krat oz. 4-krat na dan.
Pred 10-imi dnevi sem mu dala Dehinal in naslednji dan je izkakal par drobnih okroglih belih zadevc. Zgledale so kot mala jajčeca, nič se ni premikalo...
Pol pa spet nič. Doma imam še en Dehinal, mu ga še dam? Sumim namreč da ima poleg alergije tudi notranje zajedalce.     
Je Dehinal sploh vredu ali moram nabaviti Pratel?
Moram še povedati da se kuža ne počuti najbolje, saj ima že nekaj časa topel smrček in fuuul povečan apetit (prej v azilu skorajda ni jedel, ko smo ga pa dobili pa je začel bolj jesti ampak ne toliko kot zdaj ko je na dieti (hotel bi še več, pa mu ne dam, ker to ni več normalno...)). Tudi dosti vode pije... mislite da bi lahko šlo za notranje zajedalce???
Logiran
PIDU
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 168


« Odgovor #8 : sreda, 13.12.2006 : 20:44:21 »

Moj muc ima tudi trakuljo sem danes šla k vet. mu je dal injekcijo ker ni hotel pojest tablete,raje ni 2 dni nič jedel ker je vohal not tabl. Angry in sem prosla za inj. in je rekel da je tako močna da drži 6 mesecev-no upam da res
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #9 : petek, 11.05.2007 : 17:11:10 »

Mi smo našo muco tudi peljali na inekcijo proti trakulji in je pomagalo. Sedaj pa se dobijo ampule, kupimo jih pri veterinarju. Tablete pa niso naši muci nič pomagale, spet je bilo čez en mesec isto.
Logiran
tjas
rad pišem
****
Sporočil: 392


« Odgovor #10 : petek, 11.05.2007 : 17:18:12 »

Svetovala bi vam, da redno dajete antiparazitike svojim živalim, saj boste le tako lahko preprečili ponovno invazijo.  Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: trakulja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines