mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:23:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Odpoved ledvic
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Odpoved ledvic  (Prebrano 11941 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.01.2012 : 18:44:36 »

Aja, ker smo test delali tule v Belgiji bi bilo povsem možno, da so enote čudne in so vrednosti v milimolih v slo pa se uporablja g na l ali pa seveda ravno obratno...   
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.01.2012 : 20:23:18 »

"urin" je urea/sečnina in nastane pri razkrajanju beljakovin v jetrih in se nato iz krvi odstranjuje skozi ledvica.
Oboje sta parametra s katerim se meri funkcijo ledvic.

Za razlago bi bilo precej nujno vedeti enote, ampak predposavljam da prvo ...
Ce Belgijci merijo v konvencionalnih enotah (mg/dl), potem kreatinin niti ni povisan, je pa na zgornji meji, urea je pa povisana za malo vec kot 1x. Kar pomeni, da ni ok, ni pa totalna stala.

Ce merijo pa tako kot mi (ureo v mmol/l in kreatininv pikomolih/l) potem je kreatinin precej pod spodnjo mejo - kar je ok, urea je pa v tem primeru 6x visja kot je normalno.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.01.2012 : 21:56:29 »

Maja, hvala ti.
Evo, sem se pozanimala za normalne vrenosti: kreatinin - 0,5-1,5 , urin pa 37-66. O enotah še vedno nimam pojma...
A so še kakšni ukrepi priporočljivi, recimo hidrirat jo nekaj časa z infuzijo, kake juhice ji kuhat, kakšna naravna reč za podporo ledvic, kaj pa vem...?

Se je pa pri njej začelo z lulanjem po vseh kotih, precej pitja, slabo voljo in odmikanjem iz družbe, tako da nekaj ji sigurno je (bilo). Sem ful vesela, če praviš, da vrednosti le niso prehude. Terapija ki jo je dobila: metacam 5 dni plus Zylkene vsaj par tednov za odstranitev psihičnih vzrokov. Plus omenjena dieta in navodilo, naj ji naredim varno sobo z vsem kar rabi, kamor se ima možnost umaknit, da se je dodatno ne stresira z živčnim okoljem.
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.01.2012 : 21:58:25 »

Si dobila moj mail?
Logiran

fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #19 : ponedeljek, 30.01.2012 : 22:37:53 »

O, pa sem ga res Smiley! Hvala, ti odgovorim.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #20 : torek, 31.01.2012 : 11:23:24 »

kreatinin bi se sel, vrednosti za ureo mi pa ne klapajo (nase reference so 16,5-35, ce preracunam) ...

Glede kreatinina ... zgornja referencna meja se glede na vir razlikuje tudi za skoraj se 1x.  Undecided (odvisno kam gledas, ampak vrednosti so od 1,3 do 2,4 pri nas na faksu se uporablja 1,3, sem sla prav gledat v ene nase rezultate). Ta vrednost meni tudi bolj "stima", ce primerjam z dihurji (ki so podobni in ki jih bolj "znam") kot tisto kar sem gledala vceraj.
Kakorkoli, urea glede na nobeno vrednost ni hudo kriticna.

od doma pripravljene hrane bo losos ok, ker poleg ostalega vsebuje se omega 3. Pa cim vec tekocine mora spravit vase - pitje (razmisli o raznih fontanah, ce ji je tekoca voda morda bolj zanimiva), drugace pa hrano "zalij".
Psiha ima vedno ful zraven pri vsem. Zylkene lahko kombiniras tudi s Feliwayem, cimerkoli od bacha ali homeopatije, ce zelis.
Logiran
Habibi
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #21 : torek, 20.03.2012 : 16:29:50 »

Našega muca, ki je imel kronično odpoved ledvic, smo zdravili tudi s praškom Ipakitine - prehranski dodatek, ki manjša nastalo količino fosforja in ostalih toksinov v telesu: http://www.vet4you.com/ipakitine-50-g. Našega muca žal ni več, ostalo pa nam je še okoli 100 gramov praška. Če bi kdo od vas želel poskusiti s tem dodatkom, ga podarjam. Lahko me pokličete na 041 590 872, da se zmenimo za prevzem. Sem v Ljubljani, lahko tudi pošljem po pošti. Pa veliko veselih trenutkov z vašimi žvercami vam želim!
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Odpoved ledvic
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines