mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 09:57:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120   Dol
Natisni
Avtor Tema: Labrador retriever  (Prebrano 197178 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1755 : petek, 21.10.2011 : 18:22:18 »

Ja, to se je že zgodilo  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1756 : petek, 21.10.2011 : 18:27:37 »

Se pravi lahko pricakujemo se kaksno podobno objavo kot je tista glede Boltvinskih psov?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1757 : petek, 21.10.2011 : 18:45:17 »

Bomo videli..

Vem, da je bil še eden podoben primer, pa so že vsi (mladiči in starša) sterilizirani/kastrirani, vzreditelj pa ne vzreja več, zato ne vem a bo to šlo naprej ali ne.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #1758 : petek, 21.10.2011 : 20:12:08 »

Jaz se spomnim ene debate, ne tako dolgo nazaj pravzaprav. Crna psica, starsi bojda rumeni. Ampak nisem potem nikjer nasla fotke od fotra, zdaj pa niti debate ne vec, tako da niti ne vem, ce je bila slo. vzreja.  Undecided Ni pa bilo to leglo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1759 : nedelja, 23.10.2011 : 17:56:02 »

Omenjena psarna ima "probleme" tudi pri drugih pasmah.. konkretno vem za kokre. Zanimiva stvar..
Logiran
piska
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1760 : ponedeljek, 24.10.2011 : 00:18:12 »

No in zdaj ko ima vzrejno prepoved ne dela nič drugega kar je delal že prej,  samo da so brez rod. oglas na bolhi : Prodam zlate prinašalce zelo lepe - zlato rumene barve. Kužki bodo cepljeni in razgliščeni..
So zelo prjazni in ljubeči kužki kot mamica Smiley
za več inf. pa pokličite na tel: xxx   (cena po dogovoru..)
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #1761 : ponedeljek, 24.10.2011 : 14:14:51 »

Saj je počel to že prej, tudi ko je psarna še bila veljavna... Roll Eyes
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #1762 : sreda, 02.11.2011 : 19:48:51 »

Nikjer nisem zasledila kombinacije parjenja genotipov: eeBb x Eebb.
Pa me zanima, če je parjenje s staršema s tema genotipama sploh dovoljeno?
Edino v neki Češki psarni sem zasledila, da so bile v leglu vse 3 barve... Sad
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1763 : sreda, 02.11.2011 : 19:54:23 »

Je dovoljeno, ni pa zaželjeno, ker obstaja 25% možnosti, da dobiš ven potomce, ki so rumeni in imajo "other than yellow pigment".

Drugače pa vse tri barve lahko dobiš tudi v drugih kombinacijah..

Tule je en fajn link o barvah:
http://www.members.tripod.com/%7Ebeulahland/coatcolor.htm
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #1764 : četrtek, 03.11.2011 : 10:43:18 »

Aha, hvala za odgovor in link. Smiley
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1765 : sobota, 18.02.2012 : 18:38:38 »

Mi smo danes uživali na Bledu Cheesy



Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1766 : ponedeljek, 20.02.2012 : 00:11:16 »

U, lepi slikici! Smiley A tkole je Blejsko jezero zamrznjeno?
Logiran
zvonech74
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1767 : sreda, 11.07.2012 : 19:17:44 »

Spostovani Ljubitelji Domacih Zivali.

Se do 7.7 2012 sem bil ponosen lastnik Labradorke Leje.
Z teskim srcem sedaj sedim sam doma na kavcu in probam cim bolj v detalje spisati zgodbo ki se je zacela  22.Decembra 2007, epilog dobila pred dobrim polletom in sedaj zalostno koncala.

22.12.2007 Sobota zjutraj se odpravimo v ca 3 Ure oddaljeno Svicarsko Gorsko vasico po Labrador samico. Prvi pogled, se cist razigrana s svojimi bratci in sestricami je bila po 3mesecih vzeta iz svojega takratnega doma. Dobila je ime Leja. Po ureditvi papirjev itd. se je Agonija moje Princese zacela. Novo okolje, voznja z Avtom, nov dom, nova zelenica ki drugace disi itd itd. In ta majhna Leja je odrascala v Veliko razumno zmeraj veselo Psico ki se je rada kopala, podila po travnikih razgrajala vcasih v stanovanju, cakala ob strani ko se je kuhalo, mirkala na pecenko v pecici te svoje ljudji vsak dan spravljala v dobro voljo ter jim tudi ob slabih dneh carala nasmeh na Obraz.
In da nebo zgodba prevec lepa so vcasih bile do takrat se majhne zdravstenve tezave ki so se 2x na leto prvic pri ca. treh letih zacele ponavljati.
Tezave z Desnim usesom ki je bilo zmeraj zagnojeno oz. cisto umazano. ter cudne rjave lise oz krastam podobni fleki. Leja se je praskala obisk doktorja ni prisnesel vecjih uspehov. dobila cortison injekcijo ter zraven antibijotik, poseben sampon in zadeva se je za ca. 4-5 mesecev poslovila in zatem spet zacela.
Nato smo pred pol leta naredili Termin v Unikliniki za zivali v Bernu, testiranje proti alergiji ni prineslo bistvenih rezultatov praskanje je postajalo vse pogostejse in vse daljse, sicer se nikoli ni praskala do ran ampak je bilo najbrz tudi zanjo motece. Po odvezmu koze in nadalnjih testiranjih ki niso prinesla nic novega kot poiskus spremembe hrane in nadalnjih Terapij z kortizonom ni prinesel nic novega. Ker pac Kortizon tudi za Psa ni najbolsa resitev so se z strani Veterinarke omenile tablete Atopika ki vsebujejo snov ciklospirin, oz. v sloveniji pod imenom neoral.
Ker smo upali in zaupali veterinarki smo prestopili na Atopiko tablette, ki so dokaj drazje kot kortizon. Pakiranje pride ca 300 EUR na mesec.
ob zamenjavi hrane je dobivala vsak dan 150mg Atopica tablette. sicer ni bilo vec tezav z kozo in usesi, tudi praskanje se je deloma umirilo ampak ne popolnoma in je bilo vcasih se zmeraj izrazito. Ob kontroli po dveh mesecih je zdravnici padla ideja da probamo sami kuhat, vsak dan 400g konjskega mesa ter 700g krompirja. In tudi to se je delalo vsak dan. Psica je bila prav iz sebe ko je prvic dobila samo za njo kuhano hrano, lizala se je se ene pol ure zatem. Tezave z praskanjem so se spet zacele stopnjevati, nakoncu smo bili tako dalec da smo jo skoraj vsak drug dan mrali kopati da se ni tako praskala. Opazili smo da je postajala vse bolje utrujena, in da so bili iztrebki vse temnejsi. s temi ugotovitvami smo kontaktirali veterinarja. zmanjsali smo dozo ne vec vsak dan ampak vsaka dva dni, seveda pred tem ni bilo vecjih preiskav oz. testiranja krvi. Prisel je konec Maja, kot vsako leto smo tudi letos skupaj odsli na dopust v Piran. prvic sem dozivel da psica ni marala se veliko kopati, hitro v vodo in ven, ceprav je letos bilo hladno, se je zmeraj kopala tudi pozimi razen leto ni veliko hotela v vodo. pred tremi tedni se je ponovilo desno uho, cist umazano, pri veterinarju je dobila antibioticne kapljice za usesa, in da naj dozo tablet spet dvignemo na vsak dan, kri spet ni bila kontrolirana. ter en teden pozneje kontrolo. na dan druge kontrole je morala biti zjutraj brez hrane ker bi jo naj uspavali ter ji uho isprali ter se enkrat prekontrolirali. ob hitri kontroli usesa, je zvenelo tako da je vse vredu veliko bolje in se stiri dni dajat kaplice zatem pavza in 18.7 kontrola ter takrat se bo odlocalo dalje.
Do zadnjega dne ni bilo razen utrujenosti nic drugega opaziti, in seveda temnejsi iztrebki. V soboto zjutraj vstali, se je psica najedla sla na sprehod, okoli skakala se veselila. ob devetih zjutraj smo jo pustili samo doma ker smo sli v nabavo, ob 10.30 ko smo se vrnili domov je lezala na kavcu cist mirno z glavo poviseno na robu kavca, jezik je bil zunaj in njeno telo je obsijalo sonce. Cist se je svetila na kavcu ampak se ni vec premaknila. ni bilo zaznati ne diha ne srcnega utripa. Z solzami v oceh sem jo poskusal se masirati srce in jo z umetnim dihanjem oziveti ampak sem moral sam dojeti da ni bilo vec pomoci. 18. Septembra bi bila stara 5 Let.
Lea je zasabo pustila veliko luknjo, v stanovanju ni veselja ni zivlenja, obcuti se temno in hladno. Sedaj se cakamo na njeno zaro, Zelo tesko je brez nje, ni veselja, toplote ki ga je dajala, ni vec njenega karakterja ki ga je imela in razveselila zelo veliko ljudi na ulici.

http://www.rtvslo.si/slike/photo/191804
http://www.rtvslo.si/slike/photo/37067


Logiran
zvonech74
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1768 : sreda, 11.07.2012 : 19:20:26 »

Oprostite, pozabil se dodati sliko Leje.



Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1769 : sreda, 11.07.2012 : 20:00:22 »

zvonech74, žal mi je Cry
Logiran

Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Labrador retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines