mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 20:22:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 46   Dol
Natisni
Avtor Tema: American Staffordshire Terrier - čvek  (Prebrano 111434 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #15 : sreda, 05.02.2003 : 07:26:19 »

Tomo,nic ni narobe,ce si preprican v svoje trditve,to je tvoja pravica.Jaz vem,kar jaz vem in ce ti ne ves,pac ne ves.Naj ti bo v zadovoljstvo,da imas toliko znanja.No.kaj se pa jaz laik sploh spuscam na ta podrocja,saj sploh ne vem kaj je pes.
lp,MAT
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #16 : sreda, 05.02.2003 : 13:19:35 »

V opisu pasem na netu,ki si jim med drugimi verjetno botroval tudi ti Tomaz Furlan,je v primerjavi med APBT in AST navedeno tudi to-

                 AST                                APBT

cuvaj        dober                       praviloma zelo slab
obramba    zelo dober                 po naravi slab branilec

Sedaj se pa sprasujem,kdo je bedak.Ali nimas pojma o teh dveh pasmah ali se delas neumnega.Res je,da lahko vsak pise in poda svoje mnenje o svojih prepricanjih.Vendar dejstva so dejstva.Ce ti Tomaz mislis,da pasmi poznas,to se ne pomeni,da ju dejansko poznas.Ce imas slucajno psa teh pasem ne misli,da so vsi psi stancani po tvojem,ce prepisujes iz tuje literature naj ti povem,da je omenjena kontradikcija absurdno neumna ampak tudi omenjena,ceprav v manjsini,saj je resnica znana.Ko beres,beri pravilno.Nisem pisal o agresivnosti kot pravis ti ampak o nenakazanju namer.Pri APBT so dovoljene vse barvne kombinacije neodvisno od posamezne kinoloske organizacije,ne pa kot pravis ti.Pri AST niso dovoljene vse barvne kombinacije,ne pa kot pise v opisu.Sicer ne vem,ce si ti podal opis barvnih kombinacij tudi za AST,vendar je napacen.V bistvu me pa barvne kombinacije ne zanimajo kaj dosti,saj sem orijentiran na treniranje psov in sem svojega prvega psa streniral ze pri 14 ih letih.Seveda ne sledenja in obrambe/napada pa vendar poslusnost in osnovne vaje.Ne bom nasteval naprej ker nima smisla,vendar me zelo moti tvoje nepoznavanje oziroma nezmoznost razumevanja,vzivetja v pasjo psiho.Mislim,da se psov bojis ali pa se motim.Ne bom se prerekal s teboj,zivi v svojem prepricanju naprej.Moram pa povedati zaradi drugih,ne zaradi tebe,da ni mozno da ima AST
navedene karakteristike,APBT pa nasprotne/to se nanasa na gornjo primerjavo/.Ponavljam,APBT je odlicen cuvaj in branilec vendar na popolnoma drugacen nacin od dobermana,rotija,NO in ostalih.Ce ti mislis,da ni tako potem to obdrzi zase in ne zavajaj drugih ljudi,Tomaz.Prevec dobro poznam pasmo in zivim z njo,da ne bi verjel tega kar dozivljam ampak tebi.Ce rabis poduk,se kar oglasi.
lp,MAT

                               
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #17 : sreda, 05.02.2003 : 14:01:42 »


Citat

Tomo,nic ni narobe,ce si preprican v svoje trditve,to je tvoja pravica.Jaz vem,kar jaz vem in ce ti ne ves,pac ne ves.


Na kateri moj post pa se nanasa ta tvoja izjava? Ce na drugega, potem se lahko diskutiramo, se pogovarjamo in soocamo stalisca, ce na prvega, potem te zal lahko samo pomilujem. Pa ti ob tem, seveda, priznavam vso pravico, da zgodovino beres in si jo tolmacis od konca na zacetek, ce ti to pase. Svet je namrec svoboden. Kaksen zgodovinar pa verjetno res ne bos.

Lp, Tomo
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #18 : sreda, 05.02.2003 : 15:23:16 »


Citat

V opisu pasem na netu,ki si jim med drugimi verjetno botroval tudi ti Tomaz Furlan,je v primerjavi med APBT in AST navedeno tudi to-


Naj ti tvoje besedicenje, ki povecini tolce v prazno, prekinem ze na zacetku. Jaz nisem pisal niti imel nic z navedenim opisom pasme AST, niti ne vem od kje ti ta ideja. Sem pa, kot si bistroumno ze sam ugotovil, imel precej z opisom APBT. Opis pasme, ki je bil na netu pred tem, je bil preprosto obupen. Bil je torej priblizno tak, kot je - pa to je samo moje skromno in nepomebno mnenje - obstojeci opis za AST.

Citat

Nisem pisal o agresivnosti kot pravis ti ampak o nenakazanju namer.


1. Ne pravim nikjer in z nicemer to, kar mi pripisujes.
2. Ne vem kaj ti gre tako v nos od tega, kar sem napisal o nenakazanju namer. Stvar je namrec odvisna od vrste agresivnosti, ki stoji za tem, ne pa od pasme. Se sicer strinjam, da so nekatere pasme na splosno malo bolj nagnjene k dolocenim vrstam agresivnosti. Ce pa mislis, da se opozorilni znaki pri omenjenih pasmah - torej po tvoje pri AST, APBT in malinoisih - nikoli ne pojavijo ali pa je to "pomanjkanje" opozorilnih znakov omejeno zgolj na te pasme, potem pac delas hudo prenagljene in povrsne zakljucke (kaj si ze rekel o tistem "stancanju"?) , ki so preprosto napacni.

Citat

Pri APBT so dovoljene vse barvne kombinacije neodvisno od posamezne kinoloske organizacije,ne pa kot pravis ti.


Ah ja... Ker priblizno vem (sklepam) kaksno je tvoje stalisce do razmerja med APBT in AST, ti svetujem da za nekaj trenutkov pozabi nanj, ker v tem primeru nima nobene veze. Tako. Zdaj pa se postavi v zorni kot zvez UKC in ADBA, po katerih staliscu  so AST se vedno APBT, le da imajo rodovnike neke druge kinoloske zveze (torej: am. staff. terierji so am. pit bull terierji z rodovniki American Kennel Cluba). Je v tem kontekstu zdaj bolj jasna moja trditev?


Citat

Ne bom nasteval naprej ker nima smisla,vendar me zelo moti tvoje nepoznavanje oziroma nezmoznost razumevanja,vzivetja v pasjo psiho. Mislim,da se psov bojis ali pa se motim.


Uh, vidim da si med drugim tudi psihoanalitik in to ocitno neverjetno dober, da kar prek interneta analiziras druge.  Ali pa si povrh vsega zajadral se v kaksne parapsiho vode... Grin Grin Grin

No, resno...res ne vem kaj in kje mi ocitas, saj o teh zadevah ni v tem nasem "sporu" nikjer tekla debata.

Citat

APBT je odlicen cuvaj in branilec vendar na popolnoma drugacen nacin od dobermana,rotija,NO in ostalih.


No, dobro. Ti dam prav. APBT je odlicen cuvaj, se boljsi od dobermana in rottija, vendar na svoj, malce drugacen nacin. Ce kaksen rotti na vsiljivca malo porenci in mu strga hlace, ga APBT, ce je "ta pravi", polize do smrti.  Grin Grin

APBT nikoli v svoji zgodovini niso bili vzrejeni za cuvaje in branilce. Tudi njihove zahtevane lastnosti so to bolj izkljucevale kot podpirale. Ce danes kdo ravna (in ravnajo) nasprotno in vzreja svoje pse v stilu cuvajev in branilcev, to pac pocne izven zacrtanih in ustaljenih pasemskih smernic.

Ne vem... mogoce pa si pojem "branilec" tolmaciva vsak drugace in zato ne moreva priti skupaj. Naj torej skusam premostiti to nastalo razpoko z naslednjo postavko: APBT so odlicni, pogumni in neustrasni branilci, ko je gospodar resnicno, neposredno in nedvoumno ogrozen, sicer pa so do vseh ljudi vedno zaupljivi, prijazni in z zelo visokim pragom vzdrazenja. Je zdaj kaj bolj sprejemljivo zate? Wink

lp,
Tomo
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #19 : četrtek, 06.02.2003 : 06:59:41 »

Da,mogoce bova pa se nasla skupen jezik.Najini stalisci se v bistvu ne razlikujeta le v prikazu so odstopanja.
lp,MAT
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #20 : sobota, 22.03.2003 : 15:39:35 »

OK sedaj pa res ne vem a je to res en in isti pes al kaj? Ce so res tako dobri za ljudi zakaj jih potem v nekaterih drzavah ze prepovedujejo in v drugih tudi ze razmisljajo o tem? Ali si je to spet kdo samo izmislil? Zanima me a je mogoce kje v blizini Litije kaksen rejec te pasme(AST) da bi si to bolje ogledal?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #21 : sobota, 22.03.2003 : 21:24:58 »

Za Litijo ne vem, v Trbovljah pa smo imeli vzrediteljico te pasme ****. Imela je zelo lepo psico Noro, zdaj pa je že dolgo nisem videla, tako, da ne vem, če ima še staforda. Se pa da videti eno kopico "faliranih" pitbulov ali mešancev pitbul/AST. Na forumu pa se lahko obrneš na **
lp
Logiran

Schmitttrigger
gost
« Odgovor #22 : sobota, 22.03.2003 : 22:52:10 »


Citat

OK sedaj pa res ne vem a je to res en in isti pes al kaj?


Pa si preberi se enkrat...

Citat

Ce so res tako dobri za ljudi zakaj jih potem v nekaterih drzavah ze prepovedujejo in v drugih tudi ze razmisljajo o tem?


Kot da bi hotel reci: Ce Sadam res nima veze z Al Kaido, tako kot pravijo, zakaj se ga pa je potem Bush odlocil bombardirati? On (Bush) bo pa ze vedel kaj da je prav in kaj ne...

Zdaj pa ti dam kontravprasanje za razmislek: Zakaj pa so potem v nekaterih drzavah take prepovedi kmalu zatem ukinili... in zakaj so potem v nekaterih drzavah take prepovedi ze v naprej izrecno prepovedane? Verjemi, stvar ima tudi drugo plat.

Citat

Zanima me a je mogoce kje v blizini Litije kaksen rejec te pasme(AST) da bi si to bolje ogledal?


Ja, pojdi si ogledat to stvar. Se jo splaca pogledat dokler je se cas, za slucaj ce jo slucajno res mislijo prepovedat ali kaj podobnega, tako da se bos lahko kdaj pa kdaj pohvalil, da si sam nekoc v zivo, na lastne oci videl to znamenitost....   Wink
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #23 : nedelja, 23.03.2003 : 11:07:42 »

Schmiti malo spremljaj zakaj je bombardiranje- ne zarad alkaide!!
Kar se tice prepovedi te pasme sem pa VPRASAL, ker ne vem, ce pa nimas odgovora potem pa tudi bedarij ne pisi.
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #24 : nedelja, 23.03.2003 : 18:01:34 »

Citat

Schmiti malo spremljaj zakaj je bombardiranje- ne zarad alkaide!!
Kar se tice prepovedi te pasme sem pa VPRASAL, ker ne vem, ce pa nimas odgovora potem pa tudi bedarij ne pisi.


Miki, Miki... pa ravno zaradi Al Kaide se je vse zacelo. In s trditvami, da je Sadi tam pa tam na vezi z Binetom. Pa da ga je zato treba potolci, da mu ne bi slucajno senkal kaksnih bakterij, kemikalij in podobnega, s katerim bi ta potem lahko lovil in preganjal Amerikance...

Lepo in prav da vprasas. In bedarij ti nisem pisal. Pobrskaj malo po drugih temah in forumih pa bos nasel o tem kar sprasujes napisanega in predebatiranega se in se.
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #25 : ponedeljek, 24.03.2003 : 22:42:16 »

OK shmitty malo si poglej kaksno strokovno literaturo pa bos videl da se ameriki ni treba bati raznih izstrelkov iz Iraka in okolice ker ima zelo dobro obvescevalno in bi o izstrelitvi vedeli ze preden bi do nje prislo, ce bi jim pa slucajno uslo imajo pa zelo dobro obrambo proti izstrelkom zemlja-zemlja in bi bil tak izstrelek kaj kmalu unicen. Kaj pa mislis o nafti in teh "forah" mislis da nima nic zraven? Pa pustmo te zadeve na tej strani o pseh ne.
Logiran
Schmitttrigger
gost
« Odgovor #26 : ponedeljek, 24.03.2003 : 23:02:43 »


Citat

OK shmitty malo si poglej kaksno strokovno literaturo pa bos videl da se ameriki ni treba bati raznih izstrelkov iz Iraka


Aj miki, saj nisem govoril tega (niti nisem govoril o raketah btw). Hotel sem te samo opozoriti na trhle in medle uradne argumente, ki so skupaj bolj na silo spravljeni. In da je "pozreti" te argumente, ces da oni pa ze vedo kaj je prav, in jih vzeti prevec zares hudo naivno in... neumno. Povsem logicno je da ima Bush (& co.) pri vsej stvari tudi druge, ne ravno nepomembne interese. Ce ne vidis neke analogije zdaj, jo bos pa morda kdaj kasneje. Ja, dajmo raje kaj o psih.

Logiran
v69
gost
« Odgovor #27 : sobota, 17.05.2003 : 14:05:48 »

lp!
če je kdo ki ima amstaffa ter je iz okolice Maribora ali iz Maribora bi bil zelo vesel ce bi se podrobneje spoznali in tudi dobili na kakem sprehodu z nasimi kužki!
caw
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #28 : torek, 27.05.2003 : 19:43:01 »

Ja! Bomo! Jaz mam amstaffko iz azila in je ZLAT pes - ubogljiva, prijazna,... Edino do psičk zna biti ostra, delam na tem, da ostane tudi takrat obvladljiva (jasno mi je da žal nikoli ne bo 100%). Dobila sem jo popolnoma nevzgojeno, ampak vsaj (očitno) kar socializirano pri treh letih.
Sem pa iz Lj.

Lp, 5ra
Logiran
v69
gost
« Odgovor #29 : torek, 27.05.2003 : 23:04:21 »

caw 5ra Wink Wink
kako si kaj?ziher dobro...lepo da se je vsaj nekdo javil in kaj napisal o svojem ljubljenčku Smiley
no,jas mam pa 9 in pol mesecev starega samčka in je taaako srčkan da bi ga včasih kar pojedel:)Praviš da si iz Lj?no jas sm iz Mb(če te slučajno zanima):)lepo da si kaj napisala ker že tako dolgo čakam da se bo kdo javil in kaj napisal o naših kužkih.nič lepo se imej pa upam da se kaj pišemo pa mogoče tudi kdaj vidimo z našimi kužki:)
no,lep pozdravcek
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 46   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: American Staffordshire Terrier - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines