mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:17:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MLADIČKI (klopi, bolhe...)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: MLADIČKI (klopi, bolhe...)  (Prebrano 5306 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« : nedelja, 09.05.2010 : 07:24:04 »

Glede na to, da se naši psički gibljejo zunaj, kjer je tudi precej klopov, me zanimajo vaše izkušnje in seveda priporočila...

Mama Rona je bila razgliščena in "razbolhnjena in razklopljena" 14 dni pred predvideno kotitvijo.
Predvidevam, da je doza za razglistitev bila dovolj do mladičkovih 14 dni, ko sem jih razglistila s pasto. (To mi je jasno).
Kaj pa klopi in bolhe?
Namreč danes sem na Roni našla klopa. Živega, vsesanega... Strah me je za mladičke. Kako njih naj obvarujem pred to nadlogo??? Kdaj in na kakšen način?
Isto bolhe? Kaj če jih dobijo? (sicer mi ni jasno, odkod bi naj bolhe prišle na naš teritorij, ampak OK...od nekod že pridejo).
Kdaj in kako jih raz-klop-iti.


Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #1 : nedelja, 09.05.2010 : 08:48:49 »

Na spreju frontline piše, da se lahko mladičke pospreja že pri starosti 2 dni-tudi veterinar mi je isto povedal. Toliko ti lahko pomagam, drugače pa vprašaj še svojga veterinarja.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #2 : nedelja, 09.05.2010 : 09:31:20 »

Od danes zjutraj študiram kaj storiti da mladiče obvarujem kolpov, včeraj sem namreč našla enega ki se je veselo napajal Angry
Ob drugem cepljenju so bili našpricani z Frontline sprejem, ki je do sedaj očitno pomagal, tudi mama, ki je dobila pipto je točno po 1 mesecu popustila. Tole sprejanje bom mogla čim prej ponoviti. Dobro je da istočasno dobijo dozo mladiči in mama.

Z bolhami jaz nisem imela nikoli problemov.
Če je tako kot pravi Dada73 čim prej po sprej da jih obvaruješ pred to nagravžno golaznijo!
Veliko veselja z mladino in čim manj kolopov!
LP,Tina
Logiran
Verona
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #3 : nedelja, 09.05.2010 : 09:37:29 »

Jp, saj bom jutri povprašala...samo problem je, da je jutri še daleč, mi ljudje "internetne dobe" pa želimo odgovore zdaj, takoj in ne jutri.  Cheesy
In zato so forumi (hvala bogu  Kiss).

Hmm...pri teh Frontline pa me skrbi (če se prav spomnim) da je v navodilih neko opozorilo za karenco, dokler se frontline ne vpije, da je nevarno, če se poliže... Saj ne vem. Nakladam zato, ker ne vem.  Undecided Angry Wink.

Jutri bom vedela več.  Smiley
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #4 : nedelja, 09.05.2010 : 10:02:26 »

ha ha sama sem namreč razmišlala isto. Kako naj jih zavarujem, da se ne bodo igrali in grizli po tem ko bodo našpricani??Kaj če kaj zaužijejo?? Grin
Ko bodo posprejani bodo malo v šoku, tako da bodo hitro zaspali in ko se bodo zbudili ne bo več nobne bojazni.

Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 09.05.2010 : 19:11:50 »

Nam je veterinar rekel, da je najbolje, ko je utrujena in zvečer, ko bo res ziher spala. Je pa res najbolje, da se še vpraša veterinarja, ker naša je takrat imela 2 meseca, vi pa imate leglo, kar pomeni, da jih tudi mama čisti in liže. Mislim, da v navodilih piše, da je možno slinjenje, če pes to poliže. Res pa je veterinar bo najbolj vedel, kaj nardit-še malo pa bo ponedeljek, vem zelo težko je čakat in bi rad čimprej nekaj ukrenil. Pa vse take stvari se dogajajo čez vikend al pa praznike, ko naših veterinarjev ni v službi Angry
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: MLADIČKI (klopi, bolhe...)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines