mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:53:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prhljaj  (Prebrano 32852 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« : nedelja, 15.06.2003 : 18:18:32 »

Imam 2 lakeland terierki, ki sta zdaj stari 2,5 meseca. Od vzreditelja sem jih dobila pred 14 dnevi, strimani in skopani. Hranil jih je z Eukanubo za mladiče majhnih pasem. Že, ko smo jih pripeljali, sem opazila, da imata prhljaj in se kar naprej praskata. Jaz ju zdaj hranim mešano-malo Eukanube, ki sem jo dobila od vzreditelja in Nutro za mladiče, ki se je pri cairnki obnesla kot super hrana, prhljaja nima nič in dlaka se ji lepo sveti. No, lakelandki pa se še naprej veselo praskata in imata prhljaj. Prosim za nasvet!

(spremenjen naslov; prej Prhljaj pri mladicu; Jana)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 08:44:49 »

Hm hm, ta prhljaj je naceloma dokaj zoprna zadeva. SLahko pride od hrane, od sampona ali pa kaj pa vem se od cesa. Poskusi jima dati cisto malo olja v hrano. Pri mojem, sicer odraslem, setru je to pomagalo. Samo pazi! Po olju in podobnih kozlarijah ima lahko drisko. Sicer bi pa jaz poskusila tudi se z zamenjavo sampona in hrane. Ce pa potem ne bi bilo bolje, bi sla pa pobarat na veterino.

Veliko uspeha, pocohaj kosmatnce, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:16:49 »

Najina starejsa psicka je imela okrog osmega leta starosti prhljaj. Jaz sem kupila sampon, ki je imel dodano neko olje notri. Sicer je bil malce drazji, a je pomagalo. Enkrat sem jo celo namazala in zmasirala (po celi dlaki!) z janezevim oljem.  Psicki je cist ustrezalo vso tisto masiranje itd. a potem, ko je naredila obicajni pohod po stanovanju... Shocked Grin-vse je bilo mastno Grin. A se je splacalo (po mojem je oboje pripomoglo k odstranitvi prhljaja)! LP
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:52:58 »

Hvala obema za odgovor. Zdaj dodajam hrani čisto malo olja, ravno zaradi driske. Kopala ju sama še nisem, ker sem pristaš tega, da se psa čim manjkrat kopa, ravno zaradi izgube maščobe. Če ne bo olje v hrani pomagalo, bom pa poizkusila še z janeževim oljem.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #4 : torek, 17.06.2003 : 08:01:00 »

Nase dame znajo ob olju vse hitro dobiti drisko. Pri Missing Linku teh tezav ni, ucinek na kozo pa je enak ali se boljsi.

Lp, Mojca
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #5 : torek, 17.06.2003 : 13:14:04 »


Zivijo!

Kaj pa ce bi poskusila z olivnim oljem? Malo si ga das na dlani in kuza zmasiras. Pa se nekaj, ker je mladicek ali dajes kaksne vitamine?
                                  lp erika
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #6 : torek, 17.06.2003 : 13:44:01 »

Pri veterinarju (no vsaj v Kopru je tako) se dobi sampon (imena se zdaj ne spomnim) prav za prhljaj. sicer smrdi in tudi barve je cudne, ce pa se drzis navodil, pomaga. Pa zlicka olivnega olja v hrano tudi!
Pri dojenckih pa se podoben problem resuje z mandeljevim oljem. Namazes glavico, operes in je mir. Mogoce pa bi pomagalo tudi pri kuzku.
LP
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #7 : torek, 17.06.2003 : 20:43:13 »

Res hvala za nasvete, nekaj  bo pa menda že pomagalo.
Peibie, kakšne so kaj tvoje izkušnje nasploh z Missing Linkom?
Erika, cairnko hranim z Nutro in ima krasno dlako, za lakelandki so mi na veterini rekli, da je kvalitetna hrana čisto dovolj in ne rabijo dodatnih vitaminov, tako, da tudi njiju hranim z Nutro in se drugače zelo lepo razvijata.
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #8 : petek, 13.02.2004 : 14:12:57 »

Na pomoč vsem, ki imate izkušnje s prhljanjem!

Moja psička je stara 1 leto in ga ima že 2 meseca. Bili sve že pri veterinarju, kjer so nama dali Dermatin tablete in nek šampon, ki smrdi in je rjave barve (ne spomnim se imena).
Vet.pravi, da ima seborejo in sicer suho, kar pomeni zelo suho kožo (prhljaj in izpadanje dlake). Psice vse to nič ne srbi, nič se ne praska, normalno se obnaša, dober apetit, v glavnem vse ok.

Že več kot 3 tedne dobiva 3 tablete Dermatin na dan, 2x tedensko pa je okopana s tem šamponom (po navodilih vet.).

Na začetku je vse to spremljalo še zelo močno izpadanje dlake, kar smo po skoraj 3 tednih uspeli odpraviti. Zelo se je pa povečal prhljaj. Psica je kar bela od prhljaja!

Naj povem, da ji že 3 tedne dajemo olivno olje v hrano. Pa še to: vet. pravi, da po vsej verjetnosti to ni alergija, ker je vse skupaj nesrbeče in ker se ji dlaka kljub vsemu zelo sveti.

Mislim, da je glavni problem v tem, da je koža nenormalno suha, kar se še posebno dobro vidi na trebuhu, kjer nima toliko dlake.

Vaši predlogi in izkušnje bi mi bili zelo v pomoč. Hvala.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : petek, 13.02.2004 : 15:06:40 »

Mi smo nemcu, ki se mu je pojavil prhljaj kupili Missing link. Se preden je pojedel celo vrecko je bila dlaka, sploh po hrbtu v veliko boljsem stanju. Poskusi! lp
Logiran

laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #10 : petek, 13.02.2004 : 15:10:09 »

Kaja,

so to tablete? Šampon? Kje se dobi?

Hvala.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : petek, 13.02.2004 : 15:20:39 »

Tukaj smo nekaj govorili o missing linku: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=394;start=msg28810#msg28810
Logiran

raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #12 : nedelja, 15.02.2004 : 11:44:08 »

Živjo!

Za dobro kvaliteto kože, hrani dodajaj rumenjak 1 krat na teden in žlico olja, ki ima veliko vitamina D- ribje olje ali olivno. Tudi pri veterinarju se dobi neko olje, ki se mu ne spomnim imena, vendar je zelo drago, glede na količino.
Seveda je odvisno tudi kje pes živi. Če živi v stanovanju, kjer je zdaj pozimi zrak še posebej suh, je seveda tudi to povezano s suho kožo.

Lp; Maja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : nedelja, 15.02.2004 : 11:58:49 »

Hja, naš samec je dobil prhljaj vedno pozimi, kadar smo ga peljali na sprehod, na hladno. Pes je drugače v hiši in takrat brez problemov, samo kadaj je šel pozimi na mraz, se mu je naredil prhljaj. Olja mu pa nismo dodajali, ker je imel potem drisko. POleti teh težav nismo imeli.

Lp Jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : nedelja, 15.02.2004 : 16:00:45 »

Pa se nekaj sem se spomnila. Zadnjic smo bili z naso najmlajso na razstavi in zanjo je bilo to kar precejsnjo dozivetje. Novo okolje, ogromno psov in ljudi, cel cas je bila v srediscu pozornosti in podobno. Malo preden smo sli v ring sem opazila, da ima psica nekaj belega po dlaki in sem pac mislila, da je umazanija. Zal pa, bolj sem krtacila vec je bilo umazanije. Vzrediteljica mi je razlozila, da se zaradi stresa siperkam (oz. se kaksni drugi pasmi) pojavi prhljaj, ki v kratkem casu izgine. Se isti dan, po polurnem igranju z bratcem je bila dlaka spet crna (blatna!).

Se pa strinjam s raraavis, pozimi se pojavlja prhljaj zaradi suhega zraka v stanovanju. Pri nas ni bilo tezav s suho kozo dokler je bil v sobi akvarij, zdaj pa imam na radiatorju posodo z vodo. Ce noter das se malo etericnega olja, pa se lepo disi! Smiley lp
Logiran

Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines