mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:35:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prhljaj  (Prebrano 32850 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« : nedelja, 15.06.2003 : 18:18:32 »

Imam 2 lakeland terierki, ki sta zdaj stari 2,5 meseca. Od vzreditelja sem jih dobila pred 14 dnevi, strimani in skopani. Hranil jih je z Eukanubo za mladiče majhnih pasem. Že, ko smo jih pripeljali, sem opazila, da imata prhljaj in se kar naprej praskata. Jaz ju zdaj hranim mešano-malo Eukanube, ki sem jo dobila od vzreditelja in Nutro za mladiče, ki se je pri cairnki obnesla kot super hrana, prhljaja nima nič in dlaka se ji lepo sveti. No, lakelandki pa se še naprej veselo praskata in imata prhljaj. Prosim za nasvet!

(spremenjen naslov; prej Prhljaj pri mladicu; Jana)
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #1 : ponedeljek, 16.06.2003 : 08:44:49 »

Hm hm, ta prhljaj je naceloma dokaj zoprna zadeva. SLahko pride od hrane, od sampona ali pa kaj pa vem se od cesa. Poskusi jima dati cisto malo olja v hrano. Pri mojem, sicer odraslem, setru je to pomagalo. Samo pazi! Po olju in podobnih kozlarijah ima lahko drisko. Sicer bi pa jaz poskusila tudi se z zamenjavo sampona in hrane. Ce pa potem ne bi bilo bolje, bi sla pa pobarat na veterino.

Veliko uspeha, pocohaj kosmatnce, Neza
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #2 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:16:49 »

Najina starejsa psicka je imela okrog osmega leta starosti prhljaj. Jaz sem kupila sampon, ki je imel dodano neko olje notri. Sicer je bil malce drazji, a je pomagalo. Enkrat sem jo celo namazala in zmasirala (po celi dlaki!) z janezevim oljem.  Psicki je cist ustrezalo vso tisto masiranje itd. a potem, ko je naredila obicajni pohod po stanovanju... Shocked Grin-vse je bilo mastno Grin. A se je splacalo (po mojem je oboje pripomoglo k odstranitvi prhljaja)! LP
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #3 : ponedeljek, 16.06.2003 : 20:52:58 »

Hvala obema za odgovor. Zdaj dodajam hrani čisto malo olja, ravno zaradi driske. Kopala ju sama še nisem, ker sem pristaš tega, da se psa čim manjkrat kopa, ravno zaradi izgube maščobe. Če ne bo olje v hrani pomagalo, bom pa poizkusila še z janeževim oljem.
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #4 : torek, 17.06.2003 : 08:01:00 »

Nase dame znajo ob olju vse hitro dobiti drisko. Pri Missing Linku teh tezav ni, ucinek na kozo pa je enak ali se boljsi.

Lp, Mojca
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #5 : torek, 17.06.2003 : 13:14:04 »


Zivijo!

Kaj pa ce bi poskusila z olivnim oljem? Malo si ga das na dlani in kuza zmasiras. Pa se nekaj, ker je mladicek ali dajes kaksne vitamine?
                                  lp erika
Logiran
Spikie
gost
« Odgovor #6 : torek, 17.06.2003 : 13:44:01 »

Pri veterinarju (no vsaj v Kopru je tako) se dobi sampon (imena se zdaj ne spomnim) prav za prhljaj. sicer smrdi in tudi barve je cudne, ce pa se drzis navodil, pomaga. Pa zlicka olivnega olja v hrano tudi!
Pri dojenckih pa se podoben problem resuje z mandeljevim oljem. Namazes glavico, operes in je mir. Mogoce pa bi pomagalo tudi pri kuzku.
LP
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #7 : torek, 17.06.2003 : 20:43:13 »

Res hvala za nasvete, nekaj  bo pa menda že pomagalo.
Peibie, kakšne so kaj tvoje izkušnje nasploh z Missing Linkom?
Erika, cairnko hranim z Nutro in ima krasno dlako, za lakelandki so mi na veterini rekli, da je kvalitetna hrana čisto dovolj in ne rabijo dodatnih vitaminov, tako, da tudi njiju hranim z Nutro in se drugače zelo lepo razvijata.
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #8 : petek, 13.02.2004 : 14:12:57 »

Na pomoč vsem, ki imate izkušnje s prhljanjem!

Moja psička je stara 1 leto in ga ima že 2 meseca. Bili sve že pri veterinarju, kjer so nama dali Dermatin tablete in nek šampon, ki smrdi in je rjave barve (ne spomnim se imena).
Vet.pravi, da ima seborejo in sicer suho, kar pomeni zelo suho kožo (prhljaj in izpadanje dlake). Psice vse to nič ne srbi, nič se ne praska, normalno se obnaša, dober apetit, v glavnem vse ok.

Že več kot 3 tedne dobiva 3 tablete Dermatin na dan, 2x tedensko pa je okopana s tem šamponom (po navodilih vet.).

Na začetku je vse to spremljalo še zelo močno izpadanje dlake, kar smo po skoraj 3 tednih uspeli odpraviti. Zelo se je pa povečal prhljaj. Psica je kar bela od prhljaja!

Naj povem, da ji že 3 tedne dajemo olivno olje v hrano. Pa še to: vet. pravi, da po vsej verjetnosti to ni alergija, ker je vse skupaj nesrbeče in ker se ji dlaka kljub vsemu zelo sveti.

Mislim, da je glavni problem v tem, da je koža nenormalno suha, kar se še posebno dobro vidi na trebuhu, kjer nima toliko dlake.

Vaši predlogi in izkušnje bi mi bili zelo v pomoč. Hvala.

LP
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : petek, 13.02.2004 : 15:06:40 »

Mi smo nemcu, ki se mu je pojavil prhljaj kupili Missing link. Se preden je pojedel celo vrecko je bila dlaka, sploh po hrbtu v veliko boljsem stanju. Poskusi! lp
Logiran

laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #10 : petek, 13.02.2004 : 15:10:09 »

Kaja,

so to tablete? Šampon? Kje se dobi?

Hvala.

Lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #11 : petek, 13.02.2004 : 15:20:39 »

Tukaj smo nekaj govorili o missing linku: http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=394;start=msg28810#msg28810
Logiran

raraavis
novinec
*
Sporočil: 32



« Odgovor #12 : nedelja, 15.02.2004 : 11:44:08 »

Živjo!

Za dobro kvaliteto kože, hrani dodajaj rumenjak 1 krat na teden in žlico olja, ki ima veliko vitamina D- ribje olje ali olivno. Tudi pri veterinarju se dobi neko olje, ki se mu ne spomnim imena, vendar je zelo drago, glede na količino.
Seveda je odvisno tudi kje pes živi. Če živi v stanovanju, kjer je zdaj pozimi zrak še posebej suh, je seveda tudi to povezano s suho kožo.

Lp; Maja
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #13 : nedelja, 15.02.2004 : 11:58:49 »

Hja, naš samec je dobil prhljaj vedno pozimi, kadar smo ga peljali na sprehod, na hladno. Pes je drugače v hiši in takrat brez problemov, samo kadaj je šel pozimi na mraz, se mu je naredil prhljaj. Olja mu pa nismo dodajali, ker je imel potem drisko. POleti teh težav nismo imeli.

Lp Jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : nedelja, 15.02.2004 : 16:00:45 »

Pa se nekaj sem se spomnila. Zadnjic smo bili z naso najmlajso na razstavi in zanjo je bilo to kar precejsnjo dozivetje. Novo okolje, ogromno psov in ljudi, cel cas je bila v srediscu pozornosti in podobno. Malo preden smo sli v ring sem opazila, da ima psica nekaj belega po dlaki in sem pac mislila, da je umazanija. Zal pa, bolj sem krtacila vec je bilo umazanije. Vzrediteljica mi je razlozila, da se zaradi stresa siperkam (oz. se kaksni drugi pasmi) pojavi prhljaj, ki v kratkem casu izgine. Se isti dan, po polurnem igranju z bratcem je bila dlaka spet crna (blatna!).

Se pa strinjam s raraavis, pozimi se pojavlja prhljaj zaradi suhega zraka v stanovanju. Pri nas ni bilo tezav s suho kozo dokler je bil v sobi akvarij, zdaj pa imam na radiatorju posodo z vodo. Ce noter das se malo etericnega olja, pa se lepo disi! Smiley lp
Logiran

sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #15 : četrtek, 04.03.2004 : 14:18:44 »

Tudi mi smo se ko smo prišli v novi dom morali takoj spopasti s prhljajem. Tako sem še dva meseca staro Sally krtačila trikrat na dan... Po enem tednu je prhljaj izginil! Mogoče naključje? Tako se je navadila tudi na krtačenje, o prhljaju pa ni sledu. Smiley

pasji hov, hov vsem! Wink
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #16 : nedelja, 07.03.2004 : 11:25:07 »

Za prhljaj,je pa tako kot je že povedala kaja! Ko sem bila prvič z psičkom na razstavi sem bila jaz nervozna,in pes je to čuti in je zato dobil prhljaj. Ko je bilo razstave konec,tudi prhljaja ni bilo več.
Lp Grin
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #17 : ponedeljek, 08.03.2004 : 10:33:43 »

Naj samo sporočim, da je bila pri naši problem hrana. Ko smo Technical (Chicken) zamenjali z Nutro (Lamb&Rice), se je stvar močno izboljšala.

Še vedno ima nekaj prhljaja, ampak verjetno zaradi suhega zraka v stanovanju.

Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #18 : nedelja, 02.05.2004 : 22:33:16 »

kako je kaj s prhljajem pri vaših psih?no,naša ga je tudi imela.enkrat sem slučajno slišala,ko je sošolka govorila,da je veterinar njeni psički priporočil šampon oronazol.vem,to je človeški šampon ampak deluje!tudi mi smo poskusli in po nekaj pranjih ni bilo niti sledi o prhljaju.dobi pa se ga (šampon.da ne bo pomote Grin Grin) v vsaki lekarni.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #19 : nedelja, 02.05.2004 : 22:47:00 »

kako je kaj s prhljajem pri vaših psih?no,naša ga je tudi imela.enkrat sem slučajno slišala,ko je sošolka govorila,da je veterinar njeni psički priporočil šampon oronazol.vem,to je človeški šampon ampak deluje!tudi mi smo poskusli in po nekaj pranjih ni bilo niti sledi o prhljaju.dobi pa se ga (šampon.da ne bo pomote Grin Grin) v vsaki lekarni.

Oronazol odstranjuje samo posledico – prhljaj, ne pa tudi vzroka, kar je lahko hrana, stres ali kaj drugega.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #20 : četrtek, 29.07.2004 : 19:53:28 »

Pred kratkim smo prinesli domov mešanko. Pravimo, da je pasme aljaški malamut - ime ji je Aya. Našli smo jo prav na tej spletni strani  v rubriki  o psih samojed - aljaški malamut. Je črne barve. Dlaka se ji lepo sveti, toda, ko jo počešemo, je polno prhljaja  Huh. Kako pomagati?
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #21 : petek, 15.10.2004 : 17:03:55 »

Pozdravček! Moj kuža ima dolgo in in zelo godto dlako. Težava pa je v tem, da ima veliko prhljaja. Na veterinarski postaji, so mi dali že veliko različnih preparatov, tablet, ampul, itd, za obnovo kože, pa vitamine.... Nič ni pomagalo!!! Poskusila sem z najbolj blagimi šamponi, pa tudi ne pomaga! Ima kdo take izkušnje??? Huh
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #22 : petek, 15.10.2004 : 20:44:30 »

Zdravo!

Ja Linči, jaz se ravno te tedne borim s prhljajem v dolgi in gosti dlaki. Jaz mu sedaj čez brikete že nekaj časa dajem malo olivnega olja in enkrat(do dvakrat) na teden surov rumenjak. In VSAK dan ga veliko češem. Stanje se je sicer še kar popravilo(na začetku je bil po hrbtu kar bel ), čeravno ima prhljaj še zmeraj. Sedaj bom poskusila z oronazolom, ki je sicer šampon proti prhljaju namenjen ljudem. Veterinar je rekel, da ne bo nič narobe, če ga okopam s tem.
No sicer bi ti pa priporočila, da preveriš, kakšno hrano mu daješ in da mu jo po potrebi zamenjaš. Dostikrat je kriva hrana.

Lp
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #23 : petek, 15.10.2004 : 20:56:50 »

Naš pes nikoli ni imel prhljaja, samo maček Huh če ni bilo tisto kaj drugega, ampak izgledalo je kot prhljaj Grin Krtačenje imata pa oba rada nad repkom in pod glavo (kjedrugje pa Cheesy)
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #24 : sobota, 16.10.2004 : 00:05:42 »

Hvala za nasvete vsem!
N3wfka, jaz sem tudi najprej menjala hrano. Na veterinarski so mi dali Eukanube, pa ni nič pomagalo. Zdaj mu dajemo Pedigree, ki ima zelo rad! Mu dajemo tudi jajčka vsaketoliko in olivno olje! Žal nič ne pomaga. Morda je to zato ker je že star. Bom pa poskusila z oronazolom! Rekli so mi tudi, da je možno da so to povzročali razni spreji za proti bolham in klopom, pol pa sem začela kupovat amppule frontline, pa vseeno se ga ne "moreva" rešit. Redno ga strižemo, pa češemo vsak dan! Upajmo, da bo z oronazolom, kej boljše! Papa in hov hov Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #25 : sobota, 16.10.2004 : 09:38:21 »

Linči, nekje sem zasledila(najbrž ravno na tem forumu), da je proti prhljaju in drugim kožnim boleznim zelo učinkovita pasja hrana Hill's sensitive skin, ki je namenjena posebej psom z občutljivo kožo. Dobi se jo v specializiranih trgovinah za male živali, ampak je zelooo draga. Jaz še nisem poskusila z njo, ker starši pravijo, da toliko dnarja pa ne dajo za pasjo hrano. Moram najprej kaj zaslužit, potem pa bo. Ti pa poskusi, če si lahko privoščiš.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : sobota, 16.10.2004 : 10:38:26 »

Linci - pedigree ni ravno med kvalitetnimi hranami za pse in zelo mozno je, da je pes nanj alergicen in ima zato prhljaj. Poleg tega, da vsebuje preeeeeveeeec soli (skodi ledvicam), je notri se cel kup umetnih barvil, umetnih konzervansov, ojacevalcev okusa, .... tudi sestavine niso ravno uravnotezene in dobre kvalitete.
Poskusi res s kaksno skin sensitive hrano (hill's) ali lamb and rice (nutro, npr.), ali s Canidae, ... verjetno ima tudi Royal Canin kaj podobnega.
Kako pogosto pa kopas svojega psa? S katerim samponom? Oronazol pomoje ni ravno najprimernejsi, cetudi je namenjen za odpravljanje prhljaja pri ljudeh, pasja in cloveska koza imata namrec razlicen Ph. Recimo ok samponi so Plivasept, Ring5-ov Tea Trea, Allercalm (sem pozabila proizvajalca).
K briketirani hrani lahko za boljso "kondicijo" koze in dlake dodas jajcni rumenjak, zajbelj, rozmarin, olivno olje, soncnicno olje, dermanorm kapsule, ribje olje, laneno seme, ... (vsa olja naj bodo hladno stiskana in nerafinirana)
vecina teh stvari je na forumu ze napisana v rubriki prehrana ali zdravje (nimam casa iskat linkov)
lp, m.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #27 : sobota, 16.10.2004 : 10:45:25 »

Linči, verjetno bo najbolj da zamenjaš hrano. Ko sem bila s šolo na spoznavcu je na pesjana pazil dedi in ker je briket(Royal Canin) zmanjkalo mu je dal Chappi Roll Eyes in seveda je dobil prhljaj potem sem seveda takoj preklopila nazaj na royal canin in hill's pa je blo takoj bolje!!

probej pa boš videla, sej mogoče pa niso brikete krive za prhljaj.! Tongue Samo verjetno so!

papa Cheesy
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #28 : sobota, 16.10.2004 : 10:51:43 »

maja01 - A se te šampone, ki si jih naštela, dobi v trgovinah za male živali ali kar pri veterinarju?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : sobota, 16.10.2004 : 12:06:22 »

Allercalm sem jaz dobila pri svojem vetu.
Ring5-a ima cez Zoo market preis (tisti, ki so tudi uvoznik za Royall Canin).
Plivasept dobis pri vetu ali pa menda tudi kar v lekarni.
m.
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #30 : sobota, 16.10.2004 : 14:37:59 »

Pozdravček vsem! Grin

n3wfka, ja, tudi moji žepi so bolj prazni. V zadnjih 2 mesecih sem na veterinarski porabila celo premoženje za mojega kužota, tako da....moram kej zaslužit.  Undecided

maja01, hrano Pedigree v konzervah mu dajem šele 1 teden, pa sem ugotovila da jo noče jesti. Raje ima brikete... Zelo rad pa je imel hrano Miglior cane in Chappi, ampak meni  mi je ta hrana full smrdela. Sej pravim, da sem nekaj časa poskušala z hrano Eukanube, pa ni pomagalo. Kopamo ga približno 2× na mesec, ker več se itak ne splača, glede na to, da smo na vasi in se takoj ko ga skopamo, gre povaljat v blato ali še kaj bolj smrdljivega in umazanega! Uporabljam pa šampon Friskies za dolgodlake pse!!! Krtačim ga vsak dan in strižem tudi 3× na mesec. Ne vem kaj naj še naredim...
Aja, pa še to...tisto hrano z rižem mu ne smem dajat, ker ima problemčke s prebavo, pa ga riž napihuje, itd... To so mi rekli na postaji!!!  Undecided

Hvala za nasvete vsem!!!  Smiley
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #31 : sobota, 16.10.2004 : 18:26:36 »

malo branja:
znamke pasjih hran
Pedigree
Friskies, Darling/url]
[url=http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=8;action=display;threadid=449]je hrana povezana z izpadanjem dlake

alergija
izgubljanje dlake
izpuscaji na kozi v.t.
samponi
nezdrava dlaka

Koliko casa ste bili na Eukanubi? Nekatere alergije rabijo tudi do 3 mesece, da se "spravijo nazaj". (migliorCane, Chappi, ... in ostale hrane, ki jih prodajajo v trgovinah s cloveskimi zivili niso bogvekaj). Kvalitetne hrane lahko kupis v specilaiziranih trgovinah za zivali. Malo si preberi zgornje linke o hrani.
Glede kopanja sem vprasala zato, ker tudi prepogosto kopanje ni zdravo. Predvsem ne s tako agresivnim samponom kot je friskies-ov.
Kako so pa ugotovili, da ga napihuje ravno riz?  Huh Mislim seveda obstaja moznost, vendar bi jaz pomislila na vse ostalo prej... Riz je namrec OH, ki ga psi najlazje prebavljajo.
Od kod pa si? H kateremu veterinarju pa hodite?
m.
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #32 : sobota, 16.10.2004 : 18:40:00 »

maja01!
Hrano Eukanuba sem kupovala skoraj 3 mesece, pol pa je to postalo malo predrago, glede na to da sem mogla veliko denarja dati za ostala zdravila in zdravljenje psa.  Undecided

Glede riža pa...lani se mi je v črevesju zamašilo ker je nekje pojedel par piščančjih kosti. Na postajo sem hodila 1 teden na klistiranje, da mu ritko očistijo. Pol pa so mi svetovali hrano Eukanube in mi rekli da naj ne dajem riža, pa ne samo to obdobje, ko se je črevesje zdravilo ampak za vedno.  Huh
Jaz sem iz obale in hodim na veterinarsko postajo v Koper. Hodiva pa k dr. Murko ali k dr. Požrl!
LP in hov hov Grin
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #33 : nedelja, 17.10.2004 : 11:11:40 »

Linči, res si preberi teme o hrani in malo nastudiraj zadeve. Se dobi tudi cenejse hrane od Eukanube, ki pa so bolj kvalitetne od Pedigreeja.

V Kopru imas Zootic, Tukano in trgovino Kuza. Malo poglej izbiro, primerjaj cene in bos sigurno kaj nasla.

ps. Kar se mene tice, se mi zdi dr. Pozrlova zelo uredu.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #34 : ponedeljek, 18.10.2004 : 19:33:50 »

Ja res, hrana Pedigree je zelo slaba in tudi šampon, ki ga uporabljaš, ni čudno da ima kuža prhljaj. Obstajajo tudi bolj kvalitetni briketi, že omenjeni zgoraj. Če so ti predragi, mu pa raje daj ostanke od kosila, bo bolje kot pa, če mu daješ Pedigree ali pa mu sama kaj pripravi/skuhaj posebno za njega, to bo pa še najnajboljše. Lp
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #35 : sreda, 19.01.2005 : 14:26:44 »

živjo!

Poskusi s OCTIDERM šamponom!!!  Dobiš ga pri veterinarju!

LP
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #36 : petek, 10.06.2005 : 13:48:21 »

moj ovčar (4 leta) je tudi dobil prhljaj olje - driska
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #37 : petek, 10.06.2005 : 13:53:28 »

kje bi dobila ta missin link resno, ker pri nas je edina dokaj normalna hrana bosh (poleg perigreja, chapija, tarzana in podobnega sr..), ki se jo da dobit, po tehnical se vozim 40 km daleč...
Kriza je tudi ker imam psa v stanovanju in mu tako izpada dlaka da je groza.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #38 : sreda, 03.08.2005 : 21:10:07 »

Zanima me, če se pri suhi koži psa lahko uporablja olivno (ali kakšno drugo) olje kot mazilo. Vem, da si nekateri ljudje z oljem mažejo roke, da je koža lepša. Kako pa je pri psih? To me zanima, ker ima naš na prsih zelo suho, luskinasto kožo. Bili smo že pri vetu in sedaj dobiva dodatek k hrani proti suhi koži in hrano smo mu zamenjali. O spremembi še ne morem govoriti, ker je malo prezgodaj.
Torej kaj menite o olivnem olju kot mazilu?

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #39 : četrtek, 04.08.2005 : 17:58:21 »

Olivno olje kot mazilo bi se verjetno obneslo samo pri golih psih. Namreč moja nadebudna sestrica je po Lizi enkrat polila precej olivnega olja in je bila tako mastna, da je bilo groza. Jaz raje dam žlico olivnega olja kar na brikete, ali pa na kruh in pojesta.
Aaron je imel kot mladiček ogrooomno prhljaja, ko sem zamenjala hrano pa nič. Mu dodajam tudi kvas, včasih tudi kapsule K1 in pa žlico olivnega olja. Popolnoma brez prhljaja je!
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #40 : četrtek, 04.08.2005 : 21:43:30 »

No, saj moj je trenutno na prsih gol. Sem mu ostrigla še tisto malo dlake, kolikor jo je imel.  Lips Sealed
Tudi naš sicer nima prhljaja in ima lepo, belo kožo (nekaj časa nazaj je bil kar bel po hrbtu), samo tam na prsih... Jaz ne vem, kako mu je to nastalo, ampak ni normalno. Koža je takšna trda, temna, luskinasta, dlaka zelo, zelo redka, sploh mu več ne zraste. Ampak niso hraste, nič ga ne boli in nič ga ne srbi, ker se ne praska. Je pa grdo za videt. Kakšen kvas pa je to, se ga kupi kar v navadni štacuni?

Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #41 : četrtek, 04.08.2005 : 23:30:11 »

Huh, tako hudo pa pri nas ni bilo, samo da je bil Aaron kot angleški seter, ko je imel nekaj časa toliko prhljaja po sebi...
Jaz kupim čisto navadni kvas za kruh pečt, v Tušu, Šparu, Mercatorju itd. In ga oba zelo rada pojesta. Obstajajo pa tudi tablete-suhi kvas, ki jih pa sama sicer ne uporabljam, se pa kupijo v lekarni (nevem, če pri nas tudi?) in se uporabljajo tudi za ljudi, ki potrebujejo B-vitamin.
Logiran
Echo
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #42 : ponedeljek, 14.08.2006 : 16:46:09 »

Zgolj v vednost še ena alternativa - kožo pomirja tudi raztopina kisa in vode (razmerje cca. 1:5)... To raztopino uporabimo namesto šampona - seveda v večji količini (po potrebi: 0.5l do 1l).
Ne zagotovim, da zagotovo odpravi ves prhljaj! Je pa vredno poskusiti, ker pomirja kožo (in jo na nek način krepi), hkrati pa odplakne stari prhljaj. Pri našem hrtu je pomagalo, saj se mu je prhljaj pojavil zaradi preveč agresivnega šampona:)
Logiran
katyb
otrok do 14 let
*
Sporočil: 13


« Odgovor #43 : sobota, 21.10.2006 : 14:44:41 »

zivijo
moj problem je v tem, da moja psicka ima veliko prhljaja
poskusila sem ze s samponom ampak je zelo malo pomagal,(tudi z veliko vrs samponi)
in zdaj se sprasujem kaj naj naredim
prosim za odgovor
katyb
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #44 : sobota, 21.10.2006 : 15:11:16 »

Mogoče imaš preveč agresiven šampon...si že poskusila z raztopino kisa in vode(zgornje sporočilo od Echota)
Logiran
sabrinaalija
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #45 : sreda, 06.10.2010 : 16:57:22 »

Živjo,  da vam predstavim svojo zgodbo, imam 1let pa 8 mesecev mlado psičko Tayro , pasme srnin pinč, problem je pa v tem da ima prhlaj in suho kožo samo v predeelu repa, odpada ji tudi dlaka (zelo veliko), sicer nasploh ima lepo dlako svetlikajočo, tudi veterinar je to rekel, vendar mene res skrbi zakaj nastaja prhlaj, hotela sem ji dati testirati kožo vendar so stroški zeelooo visoki in nimam tako globokega žepa. Bojim se da ji hrana ne odgovarja, dajem ji pa hills hrano, advanced fitness( njej zelo ustreza saj so briketi zelo majhni, sensetive skin ji pa vrjetno nebi slo v ritko sam jo prevelki brigeti :S), vsak teden dobi tudi konzervo hills in skoraj vsak dan dobiva oljčno olje v hrano, kopam jo po potrebi recimo 2x mesečno(šampon sebozero Šampon za pse in mačke - pomožna terapija suhe seboreje in pri eritematoznih vnetjih kože),česem jo po potrebi, zdaj malo več ker ji bolj odpada dlaka (odvisno od letnega časa), uglavnem najbolj me zanima ali je možno da dobiva prhljaj zaradi mene ker ga imam tudi jaz,nekje sem to slisala, zanima me če je to možno in pa če je možno da dobiva prhlaj tudi zaradi priboljškov ( zajčja ušesa),torej dobiva vse potrebno prhlaj pa je še vedno tukaj,prosila pa bi za kašno mnenje glede na najin primer,  najlepša hvala za odgovore. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines