mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 21:17:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Prhljaj  (Prebrano 32891 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #15 : četrtek, 04.03.2004 : 14:18:44 »

Tudi mi smo se ko smo prišli v novi dom morali takoj spopasti s prhljajem. Tako sem še dva meseca staro Sally krtačila trikrat na dan... Po enem tednu je prhljaj izginil! Mogoče naključje? Tako se je navadila tudi na krtačenje, o prhljaju pa ni sledu. Smiley

pasji hov, hov vsem! Wink
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #16 : nedelja, 07.03.2004 : 11:25:07 »

Za prhljaj,je pa tako kot je že povedala kaja! Ko sem bila prvič z psičkom na razstavi sem bila jaz nervozna,in pes je to čuti in je zato dobil prhljaj. Ko je bilo razstave konec,tudi prhljaja ni bilo več.
Lp Grin
Logiran
laika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 36


« Odgovor #17 : ponedeljek, 08.03.2004 : 10:33:43 »

Naj samo sporočim, da je bila pri naši problem hrana. Ko smo Technical (Chicken) zamenjali z Nutro (Lamb&Rice), se je stvar močno izboljšala.

Še vedno ima nekaj prhljaja, ampak verjetno zaradi suhega zraka v stanovanju.

Lp
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #18 : nedelja, 02.05.2004 : 22:33:16 »

kako je kaj s prhljajem pri vaših psih?no,naša ga je tudi imela.enkrat sem slučajno slišala,ko je sošolka govorila,da je veterinar njeni psički priporočil šampon oronazol.vem,to je človeški šampon ampak deluje!tudi mi smo poskusli in po nekaj pranjih ni bilo niti sledi o prhljaju.dobi pa se ga (šampon.da ne bo pomote Grin Grin) v vsaki lekarni.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #19 : nedelja, 02.05.2004 : 22:47:00 »

kako je kaj s prhljajem pri vaših psih?no,naša ga je tudi imela.enkrat sem slučajno slišala,ko je sošolka govorila,da je veterinar njeni psički priporočil šampon oronazol.vem,to je človeški šampon ampak deluje!tudi mi smo poskusli in po nekaj pranjih ni bilo niti sledi o prhljaju.dobi pa se ga (šampon.da ne bo pomote Grin Grin) v vsaki lekarni.

Oronazol odstranjuje samo posledico – prhljaj, ne pa tudi vzroka, kar je lahko hrana, stres ali kaj drugega.
Logiran
polly
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 24


« Odgovor #20 : četrtek, 29.07.2004 : 19:53:28 »

Pred kratkim smo prinesli domov mešanko. Pravimo, da je pasme aljaški malamut - ime ji je Aya. Našli smo jo prav na tej spletni strani  v rubriki  o psih samojed - aljaški malamut. Je črne barve. Dlaka se ji lepo sveti, toda, ko jo počešemo, je polno prhljaja  Huh. Kako pomagati?
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #21 : petek, 15.10.2004 : 17:03:55 »

Pozdravček! Moj kuža ima dolgo in in zelo godto dlako. Težava pa je v tem, da ima veliko prhljaja. Na veterinarski postaji, so mi dali že veliko različnih preparatov, tablet, ampul, itd, za obnovo kože, pa vitamine.... Nič ni pomagalo!!! Poskusila sem z najbolj blagimi šamponi, pa tudi ne pomaga! Ima kdo take izkušnje??? Huh
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #22 : petek, 15.10.2004 : 20:44:30 »

Zdravo!

Ja Linči, jaz se ravno te tedne borim s prhljajem v dolgi in gosti dlaki. Jaz mu sedaj čez brikete že nekaj časa dajem malo olivnega olja in enkrat(do dvakrat) na teden surov rumenjak. In VSAK dan ga veliko češem. Stanje se je sicer še kar popravilo(na začetku je bil po hrbtu kar bel ), čeravno ima prhljaj še zmeraj. Sedaj bom poskusila z oronazolom, ki je sicer šampon proti prhljaju namenjen ljudem. Veterinar je rekel, da ne bo nič narobe, če ga okopam s tem.
No sicer bi ti pa priporočila, da preveriš, kakšno hrano mu daješ in da mu jo po potrebi zamenjaš. Dostikrat je kriva hrana.

Lp
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #23 : petek, 15.10.2004 : 20:56:50 »

Naš pes nikoli ni imel prhljaja, samo maček Huh če ni bilo tisto kaj drugega, ampak izgledalo je kot prhljaj Grin Krtačenje imata pa oba rada nad repkom in pod glavo (kjedrugje pa Cheesy)
Logiran
Linči
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 5


« Odgovor #24 : sobota, 16.10.2004 : 00:05:42 »

Hvala za nasvete vsem!
N3wfka, jaz sem tudi najprej menjala hrano. Na veterinarski so mi dali Eukanube, pa ni nič pomagalo. Zdaj mu dajemo Pedigree, ki ima zelo rad! Mu dajemo tudi jajčka vsaketoliko in olivno olje! Žal nič ne pomaga. Morda je to zato ker je že star. Bom pa poskusila z oronazolom! Rekli so mi tudi, da je možno da so to povzročali razni spreji za proti bolham in klopom, pol pa sem začela kupovat amppule frontline, pa vseeno se ga ne "moreva" rešit. Redno ga strižemo, pa češemo vsak dan! Upajmo, da bo z oronazolom, kej boljše! Papa in hov hov Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #25 : sobota, 16.10.2004 : 09:38:21 »

Linči, nekje sem zasledila(najbrž ravno na tem forumu), da je proti prhljaju in drugim kožnim boleznim zelo učinkovita pasja hrana Hill's sensitive skin, ki je namenjena posebej psom z občutljivo kožo. Dobi se jo v specializiranih trgovinah za male živali, ampak je zelooo draga. Jaz še nisem poskusila z njo, ker starši pravijo, da toliko dnarja pa ne dajo za pasjo hrano. Moram najprej kaj zaslužit, potem pa bo. Ti pa poskusi, če si lahko privoščiš.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : sobota, 16.10.2004 : 10:38:26 »

Linci - pedigree ni ravno med kvalitetnimi hranami za pse in zelo mozno je, da je pes nanj alergicen in ima zato prhljaj. Poleg tega, da vsebuje preeeeeveeeec soli (skodi ledvicam), je notri se cel kup umetnih barvil, umetnih konzervansov, ojacevalcev okusa, .... tudi sestavine niso ravno uravnotezene in dobre kvalitete.
Poskusi res s kaksno skin sensitive hrano (hill's) ali lamb and rice (nutro, npr.), ali s Canidae, ... verjetno ima tudi Royal Canin kaj podobnega.
Kako pogosto pa kopas svojega psa? S katerim samponom? Oronazol pomoje ni ravno najprimernejsi, cetudi je namenjen za odpravljanje prhljaja pri ljudeh, pasja in cloveska koza imata namrec razlicen Ph. Recimo ok samponi so Plivasept, Ring5-ov Tea Trea, Allercalm (sem pozabila proizvajalca).
K briketirani hrani lahko za boljso "kondicijo" koze in dlake dodas jajcni rumenjak, zajbelj, rozmarin, olivno olje, soncnicno olje, dermanorm kapsule, ribje olje, laneno seme, ... (vsa olja naj bodo hladno stiskana in nerafinirana)
vecina teh stvari je na forumu ze napisana v rubriki prehrana ali zdravje (nimam casa iskat linkov)
lp, m.
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #27 : sobota, 16.10.2004 : 10:45:25 »

Linči, verjetno bo najbolj da zamenjaš hrano. Ko sem bila s šolo na spoznavcu je na pesjana pazil dedi in ker je briket(Royal Canin) zmanjkalo mu je dal Chappi Roll Eyes in seveda je dobil prhljaj potem sem seveda takoj preklopila nazaj na royal canin in hill's pa je blo takoj bolje!!

probej pa boš videla, sej mogoče pa niso brikete krive za prhljaj.! Tongue Samo verjetno so!

papa Cheesy
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #28 : sobota, 16.10.2004 : 10:51:43 »

maja01 - A se te šampone, ki si jih naštela, dobi v trgovinah za male živali ali kar pri veterinarju?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #29 : sobota, 16.10.2004 : 12:06:22 »

Allercalm sem jaz dobila pri svojem vetu.
Ring5-a ima cez Zoo market preis (tisti, ki so tudi uvoznik za Royall Canin).
Plivasept dobis pri vetu ali pa menda tudi kar v lekarni.
m.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Prhljaj
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines