mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 14:14:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: prepovedani pitbuli  (Prebrano 27669 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #75 : torek, 28.02.2006 : 11:08:34 »

Citat
Takoj bi uvedla pisni izpit za vse lastnike psov in s psi bi morali naredit obvezeno šolo. Če bi pa hoteli s psom v urbano okolje pa BBh!
Ni problem v pasmah, problem je v lastnikih, oz. vodnikih!!! 
S tole izjavo se pa popolnoma strinjam. Še posebno to velja pri velikih, močnih in bolj neobvladljivih psih.

Citat
Ja, sam jaz vseeno mislim, da tudi če je pes potuhnjen, če ga lastnik pozna, točno ve, da mu nekaj ni prav.
Ni čisto tako.... jaz sem mojo neprestano opazovala in jo študirala, pa je na žalost dostikrat brez kakršnegakoli opozorila samo usekala  Sad. Mahanje z repom, mil pogled, nobene grbe, potem pa kar naenkrat hop po psu.... ali človeku.

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #76 : torek, 28.02.2006 : 11:16:53 »

Ja, ne vem. Meni dostikrat kdo reče (ki je z mano na sprehodu npr.), zakaj sem Laylo dala na kratko oz. zakaj jo kličem ali kaj podobnega (preusmerjanje pozornosti namreč). Ljudem se enostavno zdi, da ni bilo nič oz. da je "normalna". Ampak jaz vidim določeno spremembo v govorici telesa ali v načinu hoje, pa čeprav je čisto neznatna. Ne bi mogla reči, da ni opozorilnih znakov, res ne.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #77 : torek, 28.02.2006 : 12:11:28 »

Sej verjetno kakšen znak je pes že dal... Takrat sem imela 10 let in nisem ravno poznala govorice psov tako dobro kot to znam zdaj.

Hotela sem povedat, da je bil problem v lastniku. Bil je brezbrižen. Ni opazoval psa. To sem si najbolj zapomnila in takih ljudi in njihovih psov se raje izogibam pa je lahko bilo kaj na koncu vrice. Ker ponavadi je s takimi ljudmi in njihovimi psi "kažin", bi rekli pri nas...

Velikokrat si takega psa omislijo mladi fantje, da bi z njim zbujali pozornost in ga tudi učijo, da skače na veje in podobne bedarije. Pol se sprehajajo okrog kot bi meli lokomotivo pred sabo...

Primer iz našega bloka. Žal smo imeli v bloku preprodajalca mamil. Na serečo ga je policija dobila. No, ta osebek si je omislu staforda za čuvanje svoje robe... in ga učil, da bi bil čuvaj. Otroci smo ga takrat vedno božali, čeprav tega ta človek ni maral, se pa ni preveč upiral. Blok je seveda zahteval da da psa stran. Vzel ga je nek mlad moški in ga krasno vgojil. Še po dosti letih, ko sem ga srečevala na sprehodih z mojo psičko, se me je spomnil in se mi smejal in me lizal. Ampak ne upam si niti pomisliti, kaj bi bilo, če bi tega, sicer krasnega in neproblematilčnega psa, vzgojil prvi lastnik.

In spet smo prišli v začaran krog... Slab lastnik ali lastnik s slabimi nameni --> rezultat --> pes, ki ni primeren za življenje v urbanem okolju, čeprav bi bil v drugih okah najboljši pes na svetu! Cry
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #78 : torek, 28.02.2006 : 12:40:44 »

Citat
Velikokrat si takega psa omislijo mladi fantje, da bi z njim zbujali pozornost in ga tudi učijo, da skače na veje in podobne bedarije. Pol se sprehajajo okrog kot bi meli lokomotivo pred sabo...
Žal je tega vedno več. Po Šiški letajo okoli samo še Staffordi/Pitkoti (verjetno večina nima rodovnikov) in bom rekla, da kar ene 80% je v lasti mlajših fantov, ki na vsakem koraku zbujajo pozornost. Moja teta (stara okoli 60 let), je prava redkost. Je lastnica Pit bullke in ko se z njo sprehaja po Celovški ne boste verjeli kaj vse sliši. Od tega, da jo neprestano ustavljajo Draveljski "frajerji" in jo sprašujejo, če bi jim psičko prodala (verjetno ne bi imeli nič od nje, ker je najbolj mila, prestrašena in prijazna kuža - no, vsaj to kar so si oni predstavljali, ne  Angry). Enkrat se je zraven nje ustavil nek tip v ogromnem, črnem avtu in jo začel spraševati s čim jo hrani. Ona prijazna kot je, mu je začela govorit o tem kateri briketi so najboljši in kako se naredi dobro pasjo večerjo s piščančkom itd. Tip jo je samo začudeno gledal in rekel: "jaz mojemu 3-mesečnemu dajem samo surovo meso enkrat na dan  Shocked". Tako naj bi mu svetoval tudi tip pri kateremu je psa kupil..... moja teta je popolnoma zgrožena rekla (seveda v hecu, ker si ni niti predstavljala, da takšni idioti obstajajo) "pa kaj ga imate za pasje boje ali kaj?" Tip pa se je samo namuzal in prikimal...... no, mojo teto je kar izstrelilo in je praktično odšprintala domov.
Skratka, ko po Šiški sprehajam svojo "marcino", se obvezno umaknem na drugo stran ceste, kadar nama nasproti prihaja Pit/Staff ali kakšna podobna varijanta. pa ne zaradi psa, ampak zaradi osebe na drugi strani vrvice  Angry.

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #79 : torek, 28.02.2006 : 12:44:56 »

kakšno vas- dve naprej  imajo  eni  Akita inu-ja. Njegov lastnik( na papirju) je dostikrat odsoten(  službeno)... čeprav ne morem rečt , da je pes  nevzgojen.  Je prav lepo vzgojen kadar  ga vodi  ta njegov lastnik.  Kadar pa lastnika ni doma  pa za tega psa skrbi njegova  mama.
Toliko  fajtov, kot je  že  imel ta pes  in toliko  pizdarij kot jih je naredil drugim psom(  pa še kakšnemu človeku tudi)....  bolje , da ne govorim Lips Sealed.  Čeprav se nikoli ne ve....  je potuhnjen do amena.  Včasih  se  igra  kot  majhen mucek  naslednji dan  zna  pa istega psa  s katerim  se je prejšni dan igral  ubit.  Ali pa  ....  maha  z repom  vabi k igri se igra...  potem pa iz nenada brez kakršnih koli znakov  zagrabi.
Enostavno  ga pa  ta  ženska ne more  krotit,  niti nima  nobene  avtoritete pri tem psu...  saj  ga vedno vodi na povodcu ... samo kaj , ko ga  tudi  zadržat ne more. Ko jo  potegne  samo  srfa za njim
Veliko lastnikov  drugih  psov  je  že  zahtevalo  naj  da psu nagobčnik.... ampak  ne,  to se pa njej zdi mučenje Angry.
Jaz se  jih  izogibam    na  kilometre daleč... pa ostali  tudi. Ker pes velja za nepredvidljivega  in  s takimi  psi  nočem  imeti  srečanj.
Še manj srečanj pa  hočem imeti  z  razno raznimi  idijoti, kateri pa svojega psa  namenoma  ščuvajo na  druge pse...tudi to se dogaja Angry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #80 : torek, 28.02.2006 : 12:52:28 »

Citat
Velikokrat si takega psa omislijo mladi fantje, da bi z njim zbujali pozornost in ga tudi učijo, da skače na veje in podobne bedarije. Pol se sprehajajo okrog kot bi meli lokomotivo pred sabo...

Primer iz našega bloka. Žal smo imeli v bloku preprodajalca mamil. Na serečo ga je policija dobila. No, ta osebek si je omislu staforda za čuvanje svoje robe... in ga učil, da bi bil čuvaj. Otroci smo ga takrat vedno božali, čeprav tega ta človek ni maral, se pa ni preveč upiral. Blok je seveda zahteval da da psa stran. Vzel ga je nek mlad moški in ga krasno vgojil. Še po dosti letih, ko sem ga srečevala na sprehodih z mojo psičko, se me je spomnil in se mi smejal in me lizal. Ampak ne upam si niti pomisliti, kaj bi bilo, če bi tega, sicer krasnega in neproblematilčnega psa, vzgojil prvi lastnik.

In spet smo prišli v začaran krog... Slab lastnik ali lastnik s slabimi nameni --> rezultat --> pes, ki ni primeren za življenje v urbanem okolju, čeprav bi bil v drugih okah najboljši pes na svetu! Cry

Ja, saj... Layla je prišla (zdaj vem od kod) od enega, oprostite izrazu, debila. Kakšna je bila tam, ne vem. Vem, da je pristala v zavetišču, da je bila obsojena na evtanazijo in vem, kako sem si zgrizla nohte in koliko sem pokadila, preden so mi sporočili, da jo lahko vzamem in poskusim z njo. Prvi dan, ko je prišla, je bila Astrid (moja hčerka) bolna. Layla je vstopila v stanovanje, šla proti njej s sklonjeno glavo, se stisnila k njej in jo lizala po rokah. Tisto noč sta spali skupaj. Danes je Layla najnežnejše in najbolj čuteče pasje bitje, kar jih poznam. V sebi pa nosi travme iz preteklosti, zaradi česar si ne upam predstavljati, kaj bi lahko bilo, če bi prišla v napačne roke.

Enkrat se je zraven nje ustavil nek tip v ogromnem, črnem avtu in jo začel spraševati s čim jo hrani. Ona prijazna kot je, mu je začela govorit o tem kateri briketi so najboljši in kako se naredi dobro pasjo večerjo s piščančkom itd. Tip jo je samo začudeno gledal in rekel: "jaz mojemu 3-mesečnemu dajem samo surovo meso enkrat na dan Shocked". Tako naj bi mu svetoval tudi tip pri kateremu je psa kupil..... moja teta je popolnoma zgrožena rekla (seveda v hecu, ker si ni niti predstavljala, da takšni idioti obstajajo) "pa kaj ga imate za pasje boje ali kaj?"

Kaj je narobe s surovim mesom? Layla ga požre na kile vsak teden...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #81 : torek, 28.02.2006 : 13:25:04 »

S surovim mesom je pa takole:
Psi, ki jejo surovo meso so zato bolj hudi in krvoločni... Tako pravijo pravljice in pripovedke...  Roll Eyes

za crknit od smeha! Grin

In zaradi takih, ki uporabljajo pse za razne pasje boje in ščuvanja na tuje ljudi in pse... se ljudje teh pasem bojijo. Ker kar je res je res. Če te ugrizne pit ali koker je verjetno kaka maaaaajhna razlika  Tongue

In najlažje je kako stvar, ki je ne znaš uredit, prepovedat. S tem pa težava ni rešena, ker pridejo na tapeto druge pasme...

Taki, ki uživajo v grozljivi pojavi svojega psa ne izginejo skupaj s pasmo... Samo drugo masko nadanejo. Angry
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #82 : torek, 28.02.2006 : 13:26:41 »

Veliko je narobe s to izjavo.... na primer, samo surovo meso sigurno ni primarna hrana za 3 mesečnega psa. Še posebej pa, če to surovo meso vržemo mladičku enkrat na dan (vsi vemo, da mora mlad pes jesti majhne količine po večkrat na dan). Primerjati tvojo pasmo z ostalimi pa tudi ne moremo.
Ne vem zakaj se toliko ljudi vedno vtakne v najbolj nerelevanten stavek celega teksta  Grin.

lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #83 : torek, 28.02.2006 : 13:34:10 »

Primerjati tvojo pasmo z ostalimi pa tudi ne moremo.

Katero mojo pasmo (če si mislila mene?)?
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #84 : torek, 28.02.2006 : 13:39:59 »

Kaj je narobe s surovim mesom? Layla ga požre na kile vsak teden...

Velika vecina teh mladcev misli, da ko kuzek je surovo meso, postane popadljiv, agresiven, nevaren.. Moja kolegica si svojega bullcka ne upa hraniti s surovim mesom, da ne bi bilo kaj narobe
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #85 : torek, 28.02.2006 : 13:44:44 »

Ne, surovo meso res nima nobene veze s popadljivostjo psa..... ni pa to hrana s katero bi izključno hranila mladička. Še posebej pa mu ne bi vrgla enkrat na dan neko enormno količino surovega mesa.
Citat
Katero mojo pasmo (če si mislila mene?)?
Peruvian Inca Orchid
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #86 : torek, 28.02.2006 : 13:47:57 »

Peruvian Inca Orchid

Kaj je narobe s surovim mesom? Layla ga požre na kile vsak teden...

Layla je pitbulka iz Zonzanija ;.)
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #87 : torek, 28.02.2006 : 13:51:29 »

Aha, točno.... no v vsakem primeru stojim za tem, da izključno surovo meso enkrat na dan ni primerna hrana za 3-mesečnega mladiča. Ampak kot sem rekla, zadeva je popolnoma nerelevantla. To ni bila poanta mojega posta  Wink.

lp
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #88 : torek, 28.02.2006 : 13:58:25 »

Izključno samo surovo meso   tudi za starejšega psa ni  primerno.
(Kar se pa mojih dveh preserantov tiče  , ga pa  tudi povohata ne.) 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #89 : torek, 28.02.2006 : 14:00:30 »

Aha, točno.... no v vsakem primeru stojim za tem, da izključno surovo meso enkrat na dan ni primerna hrana za 3-mesečnega mladiča. Ampak kot sem rekla, zadeva je popolnoma nerelevantla. To ni bila poanta mojega posta Wink.

lp

Ja, to se tudi jaz strinjam, da ne. Za nobenega psa to ni primerno! Tudi za Peruvian Inca Orchid ne ;-) Sicer pa je pravilno ime pasme Peruvian Hairless Dog oz. Perujski goli pes ;-)

Vsekakor pa je mit o povezavi surovo meso = agresija, izmišljen in nima nobene podlage. Pa naj bo pes tak ali drugačen.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: prepovedani pitbuli
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines