mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:08:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kolki  (Prebrano 85674 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #15 : četrtek, 09.01.2003 : 16:14:55 »

Vsi pa so si enotni, da je Dr. Günter Schwarz najboljši za te stvari v Evropi, drugače pa veterinarji po Sloveniji zelo priporočajo tudi g. Milana Matka, ki naj bi bil najboljši ortoped za male živali v Sloveniji.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #16 : petek, 17.01.2003 : 15:43:30 »

Prišel je še en odgovor iz Nemčije, najugodnejši do sedaj:
Tier-klinik
Am Weidenbach 5b
82362 Weilheim, Germany
Tel: +49 881 7819
http://www.tier-klinik.com
Tierklinik.WelserGleichenstein@t-online.de

Cena 1.400 EUR (brez Mwst. 16%)

Sam sem se odločil za dr. Matka. Kuža bo operiran čez kakšne 3 tedne. Držite pesti.
Logiran
ostrzek
odvisnež
*****
Sporočil: 975


« Odgovor #17 : ponedeljek, 20.01.2003 : 06:48:25 »

Veste da bomo drzali pesti!  Wink

Pobozajta ga v mojem imenu in pa hkrati najlepsa hvala za informacije o moznostih zdravljenja. Prepricana sem, da bodo koristile marsikomu, ki se (na zalost) ubada s podobnimi problemi.

Veliko srece in cimhitrejse okrevanje!  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
ostrzek
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #18 : torek, 28.01.2003 : 16:04:13 »

Najnovejša novica je, da v Sloveniji ni več junaka, ki bi lahko vstavil umeten kolk. Dr. Milan Matko se je operaciji odpovedal. Za razlog je navedel, da ga je tehnologija prehitela in bi moral vložiti precej denarja v posodobitev njegove opreme, kar se mu zaradi redkosti tovrstnih operacij ne izplača. Delov, potrebnih za operacijo z njegovo opremo, pa ne more več dobiti, ker so jih nehali izdelovati.
Tako, da nam Slovencem preostane le Dunaj ali Munchen.
Logiran
essy
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #19 : torek, 28.01.2003 : 20:13:54 »

Pozdravljeni,

sporočam veselo novico, da dr.Matko kupuje opremo in bo najkasneje v roku 2 mesecev vstavljal umetne kolke.

Mi smo se za našo bernko že zmenili. Sedaj je uboga in komaj čakamo, da jo bo odrešil muk.

Novica je popolnoma "frišna" - od danes

Lp
Essy
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #20 : torek, 28.01.2003 : 21:55:30 »

Dr. Matko kupuje opremo že kar nekaj časa :-/
Če bi bilo vse normalno, bi moral mojega zlatkota že operirati. Danes zjutraj mi je dokončno potrdil, da se naj za operacijo obrnem drugam.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #21 : sreda, 29.01.2003 : 08:52:54 »

Line, osebno bi zelo cenila veterinarja, ki bi mi rekel, da on tega ne more oz. ne zna narediti.

Dva mesece nazaj je prijateljicina rotika zacela obupno sepat, po dveh dneh ji je zacelo metati levi kolk ven. Stara je 9 mesecev.
Odpeljali so jo v Ljubljano k "opevanemu" veterinarju, ki ji je predpisal sredstva proti bolecini, jo seveda presilkal in podal diagnozo. Zaradi genske napake je prislo da taksne displazije, da ji je zacelo metati kolk iz casice, ker je bil celoten sklep narobe zrascen. Seveda se je celotni druzini pes zasmilil in so bili zanjo pripravljeni narediti vse. Na dva dni so jo vozili   na injekcije, pojedla je po 6-8 protibolecinskih tablet na dan, psicka pa je se vedno tulila od bolecin. Veterinar je predlagal evtanazijo ali pa operacijo, za katro pa je povedal, da je se nikoli ni delal na velikih psih in v taksnem obsegu. Predlagal je, da se psicki odreze del kosti, s tem bi imela krajso nogo in bi navkljub morda "popravljenemu" kolku celo zivljenje sepala. Bo pa seveda operiral, ker vidi koliko psicka pomeni celi druzini. Cena operacije bi bila okoli 260.000,00 SIT. Vzeli so 500.000,00 kredita in cakali kdaj jo bodo operirali.
Prijateljico sem poslala se k dvema ortopedoma za katera (na sreco samo po ustnem izrocilu) vem, da sta osposobljena opravit taksno operacijo.
Prisla je tudi do dr. Matkota, ki jo je sprejel naslednji dan in jo ponovno pregledal. Ocenil je, da je operaciji kos in jo operiral takoj v zacetku januarja. Operacija je uspela, psicka nima niti pod razno skrajsane noge ampak ima z ploscicami ojacan sklep, psicka je ze po dveh dneh bila doma in normalno hodi na sprehod brez kakrsnih koli protibolecinskih tablet. Cena za nekaj vec kot 100.000,00 manj kot v Ljubljani.

Kdo je tu poleg psicke junak? Za moje pojme veterinar, ki je vedel kako taksno operacijo izpeljat ne pa tisti, ki bi jo operiral pa se sam cisto tocno ne ve kako.

Pa ni bil moj namen blatenje veterinarja ampak ponazoritev, da je ogromno, ce ti veterinar pove tega ne zmorem ali ne znam, zato pojdi drugam.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #22 : sreda, 29.01.2003 : 10:03:08 »

Simi, ne vem točno komu je to sporočilo namenjeno in kakšno povezavo ima s pisanjem zgoraj (ne vem od kod ti občutek da dvomim v dr. Matka), ampak vseeno komentiram:
Dr. Matko seveda ni oseba, ki takšni operaciji ne bi bila kos. Tudi do včeraj mi je vedno zatrjeval, da je operacija v njegovem interesu in da je za odpoved kriv material, ki ga ne dobi.

SEVEDA PA MOJE SPOROČILO NI BILO Z NAMENOM BLATITI DR. MATKA, SAJ VERJAMEM DA TAKŠNA OPREMA NI POCENI IN DA SO TOVRSTNE OPERACIJE REDKE IN LAHKO TAKŠNA INVESTICIJA POMENI VELIKE FINANČNE IZGUBE.
RAVNO NASPROTNO, MISLIM IN TUDI DRUGI TAKO GOVORIJO, DA JE DR. MATKO DALEČ NAJBOLJŠI ORTOPED V SLOVENIJI!
Da pa je bolje nekaj odpovedati in napotiti stranko drugam, kot se lotiti in nekaj narediti "na pol", se pa seveda strinjam.
Logiran
essy
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #23 : sreda, 29.01.2003 : 11:07:19 »

Pozdravljen Lime,

po današnjem telefonskem razgovoru z dr. Matkom ti potrjujem,  da bo Matko najkasneje v roku 2 mesecev lahko  pričel z menjavanjem kolkov pri psih.

Če ne verjameš pa preveri ponovno

Lp

Essy
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #24 : ponedeljek, 03.02.2003 : 18:17:14 »

No, danes pa je tudi meni potrdil, da se bo še posvetil tem operacijam in da se je odločil za nabavo opreme. Glede datuma sicer nič konkretnega (okvirno aprila), vendar naj bi se to zanesljivo zgodilo.
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #25 : ponedeljek, 03.02.2003 : 18:18:37 »

Pa še nekaj dobrega. Cena naj bi bila okvirno med 300.000 in 350.000 SIT, ker je cement za novo tehnologijo cenejši  Grin
Logiran
snowylady
gost
« Odgovor #26 : ponedeljek, 03.02.2003 : 23:00:18 »

Živjo,

Na yahoo-ju obstaja forum s temo o kolčni displaziji psov:

http://groups.yahoo.com/group/canineHD,

ki mi jo je svetovala kolegica. In če ste v dilemi, kako ravnati z vašim psom po operaciji kot je sanacija kolka, boste zagotovo tam našli kaj koristnega.

LP,

Klara in Romy
Logiran
essy
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #27 : torek, 04.02.2003 : 20:30:01 »

Živjo,

tudi jaz sem danes govorila z Matkom in mi je rekel da bo. Mislim pa da bi bilo dobro, če bi se uspelo dobiti še kakšnega potencialnega kandidata za tako operacijo. V tem primeru bi se mu njegova investicija kaj prej povrnila. Saj vemo da so povsod problem finance.

Pozdrav

Essy, Twini Grin
Logiran
lime
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 53


« Odgovor #28 : torek, 04.02.2003 : 22:29:36 »

Sem govoril z njim v ponedeljek in mu omenjal potencialne kandidate in pravi, da je zanimanja dovolj, da nakup ni več vprašanje in da ne bo vrgel stran nekaj let šolanja.
Oprema naj bi prispela 6. aprila.
Logiran
geronimo
gost
« Odgovor #29 : sobota, 08.02.2003 : 16:12:36 »

Lime, živjo!

Z zanimanjem spremljam potek dogodkov pri tebi in tvojem goldiju. Reveza.

Imam se en predlog - prof.dr.Zorko s fakultete. Sicer ga je zelo tezko dobiti, ker je v ambulanti samo ob ponedeljkih med 8. in 11., a naj bi bil strokovnjak - koncno predava ortopedijo!
Pa v Zagrebu bi naj tudi bil nekdo, ki je dober. Zal o njem ne vem podrobnosti.

Veliko srece, ne glede na to, kdo bo na koncu operiral. Wink
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 19   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Kolki
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines