mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:50:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Brošura O odgovornem lastništvu psa
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Brošura O odgovornem lastništvu psa  (Prebrano 15171 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #15 : petek, 28.05.2010 : 16:01:54 »

Pogovor najdete v prispevku:

Poletni meseci neusmiljeni za živali
28.05.2010, 14:15 | M.T/U.Z
"Psi so čuteča bitja. Moramo jim nuditi zavetje pred soncem, vodo, hlad, primerno hrano, oskrbo, nego, predvsem pa jih nikoli ne smemo puščati v avtu," lastnike poziva Čadonič Špeličeva.


http://24ur.com/novice/slovenija/poletni-meseci-neusmiljeni-za-zivali.html
Logiran

Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #16 : petek, 28.05.2010 : 16:14:34 »

Jana, se strinjam s tabo.

Me je pa Tanko nasmejal, se mu je malo jezik zavozlal; ...Bi priporočili vsakemu lastniku, da gre s svojim ljubimcem na šolanje...
Logiran
jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #17 : sobota, 29.05.2010 : 08:51:17 »

Neverjetno, zopet se prelaga odgovornost na vse druge samo oni niso nikoli za nič odgovorni...ko bodo delali tako kot je treba, bodo lahko drugim očitali čigava je katera odgovornost (to se nanaša predvsem na sankcije nekaterih zavetišč, veterinarjev, ki ne čipirajo ipd.). Mene žal to ne prepriča. Sploh pa ne odstavek o tem zakaj 30.dnevni rok...halo?! Zdaj govori o čutečih bitjih o hrtih je pa govorila kot o lastnini...eh. Hvala lepa,
Logiran
bvovk
rad pišem
****
Sporočil: 410


« Odgovor #18 : nedelja, 30.05.2010 : 13:15:46 »

brošura pravi tole:

Citat
Pobiranje pasjih iztrebkov za svojimi psi v urbanem okolju je naloga vsakega odgovornega skrbnika psa. Številne občine imajo to obvezo celo zapisano v občinskih predpisih. V številnih občinah mora imeti skrbnik psa pri sebi vrečke ali drugo opremo za odstranitev iztrebkov. Te pa mora takoj odstraniti v primeru onesnaženja občinske ceste ali javne zelene površine.

kaj je pa potem dolžnost nemarnežev, ki spuščajo pse opravljat potrebo na privatno (tujo) površino? to je tako spisano, kot da pes lahko pušča kupčke povsod, samo da ni na občinskem teritoriju.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.06.2010 : 21:42:39 »

Moje mnenje je, da bi morala brošura biti dostavljena v vsak dom. Ker pri veterinarju se itak v glavnem oglasijo samo odgovorni lastniki živali. Tisti neodgovorni, brutalneži, ki jim za živali ni mar sigurno le te nikoli ne odpeljejo do veterinarja. Naj bi raje denar uporabili za delo na terenu in plačilu nadur in naj gredo gospe in gospodje iz Vursa z VČŠ na čelu na teren. Delat, resnično delat za živali, ne zato, da se jim bodo brutalneži smilili in jih zato ne bodo kaznovali, naj se jim smilijo živali, zato jih plačujemo.
Če slučajno berejo.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Brošura O odgovornem lastništvu psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines