mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:17:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ranjene prostoživeče živali
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ranjene prostoživeče živali  (Prebrano 17436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
qwxy
novinec
*
Sporočil: 31


WWW
« Odgovor #30 : nedelja, 23.12.2012 : 08:56:12 »

Pozdravljeni!

Naj še jaz dodam svoje, menim namreč, da je to temo treba malo OBUDITI NAZAJ K ŽIVLJENJU ...  btw uraa, zanimiv posnetek oddaje in še kako resničen.


Ko sem se v petek vrača domov sem naletela na zbito srno ... in seveda ustavila. Klicala sem 112 kjer mi je možakar rekel, da so bili že obveščeni in da bo nekdo prišel. Seveda jo nisem pustila same...........čakala sem z njo.

Ker je še nekoliko štrlela na cesto sem jo odmaknila. Opravila tudi "pregled" ... in glede na to, da večkrat rešujem mačke in imam vsaj osnovno znanje, sem ugotovila, da je srna ok, da ni ran, ni krvi, ni zlomov ipd. Srna je bila zgolj rahlo zadeta v gobec in od tega pač omotična ... verjetno je doživela kak pretres. Nakar sta prišla dva lovca in to z NOŽEM. Nisem ju uspela prepričati, da ne bi ubila srne. Zdaj jo ni več. Nista se kaj dosti ukvarjala ali bi nemara rabila samo kak dan ali dva da pride k sebi.

Doma sem nesrečna sem ugotovila isto kot moje predhodnice v tej temi. Da je lovna divjad last države in prepuščena v upravljanje lovskim družinam, katerim je povečini naročeno, naj ranjene živali ustrelijo, saj jih je že tako preveč. V azil je dovoljeno le zaščitenim sortam, veterina pa se kljub etičnemu kodeksu nerada vtika. Navadni smrtniki pa smo v prekršku če zadržujemo lovne živali, ker pač niso hišni ljubljenčki ... s čemer se jaz delno strinjam, pa vseeno ...


Pa kakšen zakon za hudiča je to? Divjad je na milost in nemilost prepuščena tem divjakom - lovcem, katerim gre po večini le za meso in trofejo. Po novem jim je očitno še naboja za v puško škoda. Vem, da posplošujem in da vsi lovci niso takšni, vendar naj povem, da imamo v družini lovca, zato jih poznam kar dosti in večina je zanič. Le redki so, ki hranijo živali, jih hodijo gledat in jim pomagajo. Večina jih čaka le na sezono lova, ko se prične pobijanje, da se potem naokrog hvalijo s trofejami. Bljak, da človeku pride slabo bruham

Nisem pristaš tega, da bi se divjad zadrževalo ali imelo za hišne ljubljence, vendar pa si verjetno tudi one želijo življenja in ne smrti. Zagovarjam, da se žival humano usmrti (to ni z nožem) če je huje poškodovana; nasprotno pa bi se moralo manj poškodovanim omogočiti nadaljno življenje. V mojem primeru je izpadlo tako, kot bi lovca mislila samo na njeno meso (hrano) ... kar je skrajno grdo.

Zanimajo me mnenja in izkušnje drugih?

TALE NOVI IN NEHUMANI ZAKON BI BILO NUJNO POTREBNO SPREMENITI. PREDVSEM PA JAZ OSEBNO SRN NE BI DALA V UPRAVLJANJE LOVSKIM DRUŽINAM. Upravljanje (last) ... kakšen izraz sploh je to, da se ga uporablja za živo bitje wtf

Lepe praznike vsem, upam da novo leto prinese manj pobijanja!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #31 : nedelja, 23.12.2012 : 09:34:05 »

A se sme streljati ob cesti? Mam v spominu, da ne? Torej ostane edino noz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #32 : nedelja, 23.12.2012 : 10:07:49 »

Zakon o lovstvu uporabe hladnega orožja ne omenja, morda pa obstaja pravilnik, ki dopušča njegovo uporabo v primerih ranjene divjadi?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #33 : nedelja, 23.12.2012 : 14:14:52 »

Zanimajo me mnenja in izkušnje drugih?

Ce je divjad tako poskodovana, da oblezi, ali ce gre npr. za mladice, ki niso sami sposobni prezivetja (to, ali je zival sposobna preziveti ali ne presodi lovec), jo usmrtijo. Brez izjem, oz. za izjeme odgovornost sprejme lovec ...

Jaz se seveda s tem ne morem in nocem strinjati. Mislim, da si tudi te zivali zasluzijo moznost okrevanja. Problem je predvsem v interesu dolocenih skupin (lovcev) za upravljanje z divjadjo in v tem, da drzava seveda noce kriti stroskov za okrevanje in zdravljenje teh zivali. Bi se mi zdelo smiselno, da se jih vseeno lahko oskrbi/sprejme v azil, pod pogojem npr., da najditelj krije stroske oskrbe (ali pa, ce bi bilo azilu to v interesu, da jih krijejo oni, s kaksnim fundraisingom).

Se je pa treba zavedati, da so prosto zivece zivali specificne, da tukaj ne gre za macke ali pse (ne glede kako "divji" so), da je za samo zival kakrsen koli stik s clovekom hud stres (njim ni jasno, da jim zelimo pomagati) in da so lahko te zivali precej nevarne. Srna s precejsnjo lahkoto pri pobegu/poskusu pobega poskoduje tako tistega, ki ji stoji na poti, kot tudi sebe ... In seveda, pravila/zakon - nova ali stara - veljajo za vso divjad, ne posebej za srne, ali kaksno drugo, posebej ljubo vrsto, ampak za vse.

Kako je z uporabo strelnega orozja in noza ne vem, vem, da so tudi poskodovane srne ze streljali ob cesti.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: Ranjene prostoživeče živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines