mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:57:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOM MEDENICE PRI MOPSU
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ZLOM MEDENICE PRI MOPSU  (Prebrano 5279 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
karlota009
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« : sreda, 26.05.2010 : 17:18:46 »

Pozdravljeni!
Zanima me ali je kdo že imel izkušnje z zlomom medenice?
Včeraj je našo mopsiko povozil avto. Cry Takoj smo jo odpeljali k vetrinarju, ki jo je nekaj ur zadržal, pregledal in slikal sklepe. Vendar je rekel, da ni opazil nobenega zloma, jo je pustil domov. Psička ni mogla vstajati,hoditi,izločati... in pri medenici se je slišalo čudno pokanje, z vetrinarjem smo se o tem ves čas posvetovali. Naslednji dan smo jo ponovno peljali v ambulanto , potem je vet. naredil še drugo projekcijo in opazil, da ima zlomljeno medenico na desni zgornji strani in spodaj tudi malo napočeno. vsak dan dobiva protibolečinsko injekcijo danes tudi eno za lažje izločanje, ki ji je pomagala. Sedaj čakamo na mnenje ortopeda.
Mopsika je napolnila aprila letos eno leto, in nima popolnoma trdih kosti kot odrasli psi, zato še ne vemo ali bo potrebna operacija.
Hvala za kakršno koli informacijjo,izkušnjo, nasvet ali napotek.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sreda, 26.05.2010 : 18:42:42 »

Če ni kompliciran zlom in ni okruškov, se bo zacelilo samo od sebe, samo kašna dva tedna mora mirovati.
Logiran
karlota009
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 26.05.2010 : 19:35:02 »

Hvala, upamo da operacija ne bo potrebna. Le mirovanje bo problem, ker medenico se ne, da imobilizirati.
Logiran
sansa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 219


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 26.05.2010 : 19:42:45 »

Našo malo mešanko (13kg) je zbil avto pred mojimi očmi in je ravno tako utrpela zlom medenice. Ne spomnim se natančno, koliko je bila stara, gotovo pa ni bila starejša od 3 let (to je bilo kakih 15 let nazaj). Pri veterinarju smo dobili navodila, naj čimveč počiva oz. miruje, in zlom se je lepo zacelil. Nikoli ni imela zaradi tega nobenih težav in dočakala je lepo starost - 14 let. Upam, da se tvoja psička pozdravi!
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #4 : sreda, 26.05.2010 : 19:54:52 »

Hvala, upamo da operacija ne bo potrebna. Le mirovanje bo problem, ker medenico se ne, da imobilizirati.

Dr. Matko je pred par leti v nasem primeru svetoval 5-tedensko pocivanje v kletki. Obvezno v kletko z njo, to je najbrz edina mozna resitev za pocivanje.

Kot nasvet pa bi dala to, da UPOSTEVAJTE veljavno zakonodajo in IMEJTE PSA NA POVODCU.
Sreco imate, da vas lastnik avtomobila ne tozi (tudi za psihicne posledice, ja). Sreco imate tudi, da vas nihce ni prijavil policiji/vursu.
Drugace pa - upam, da psicka ozdravi.
Logiran
karlota009
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5 : sreda, 26.05.2010 : 20:02:36 »

Kot nasvet pa bi dala to, da UPOSTEVAJTE veljavno zakonodajo in IMEJTE PSA NA POVODCU.
Sreco imate, da vas lastnik avtomobila ne tozi (tudi za psihicne posledice, ja). Sreco imate tudi, da vas nihce ni prijavil policiji/vursu.
Drugace pa - upam, da psicka ozdravi.
HVALA ...lastnik vozila se ni niti ustavil...nesreča se pa ni zgodila na cesti.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #6 : sreda, 26.05.2010 : 20:59:46 »

Povodec se ne nanasa samo na cestisce, ampak na vsa javna mesta. Na povodcu pa ti bolj tezko povozi psa ... no, ja, na fleksiju morda ...

Eh, kakorkoli ze, psicka naj cimvec miruje, pa bo Sad Ko smo mi nasli tisto povozeno psicko, so se ji lastniki odpovedali, in jaz sem jo imela nekaj casa v oskrbi, dokler ni sla v nov dom. Dr. Matko pa je res rekel, da mora strogo mirovati. Zato sem jo le npr. lulat nesla ali pa jo dala na posteljo in se igrala z njo. V bistvu pa je okrevala prej kot po petih tednih Wink
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: ZLOM MEDENICE PRI MOPSU
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines