mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 02:19:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: tekanje za domačim avtom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: tekanje za domačim avtom  (Prebrano 6323 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« : nedelja, 30.05.2010 : 17:11:30 »

Živjo. Naša psička se zelo rada vozi v avtu. Če se le da, jo vzamem s sabo. Kadar je pa ne morem in me vidi, da odhajam (dvorišče imamo odprto) se zalaufa za avtom. To je do sedaj naredila 2 x. Enkrat sem ustavila in jo vzela s sabo ( ker sem skočila samo po otroke v šolo), drugič pa jo je mož poklical in je lepo ubogala in ostala doma.  Roll Eyes
Bojim se, da bo za mano letela direkt na glavno cesto in pod avto. Ne bi je rada zaradi tega zaprla v hišo ali zavezala za vrvico... pa čeprav sam za eno uro.
Kaj se da naredit, da jo navadim biti doma in da ve, da itak vedno pridemo?  Roll Eyes
Druge avte pusti pri miru. Sam pogleda in ni nobenega interesa.
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #1 : nedelja, 30.05.2010 : 17:16:57 »

Ograja, zapiranje ali pa privezovanje. Za njeno dobro.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #2 : nedelja, 30.05.2010 : 17:19:03 »

Ograja, zapiranje ali pa privezovanje. Za njeno dobro.
In za dobro mimovozečih avtomobilov, motoristov in kolesarjev.
Predvsem pa za njeno dobro.
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #3 : nedelja, 30.05.2010 : 21:01:11 »

Ok. Ograje ni mogoče montirat, zapret in zavezat pa ja. Ok. Bo pa tako. Hvala za nasvet.

Zdej pa še nekaj.
Sosedov otrok ( 3 leta)  je psico že kar nekaj časa nazaj dražil. Opazila sem, da ko ga zagleda takoj steče proti njemu...fullll hitro. ( Kot da ga hoče prestrašit). Undecided Ko pride do njega se ustavi in gre nazaj domov. Otrok je čisto prestrašen oz. zbeži v hišo. To dela le do njega. Ima še dve sestrici - njiju kot da ni. Do drugih otrok je prijazna, jih povoha in se umakne. Tudi če tečejo se le redko zgodi, da teče za njimi. 
Ko zagledam da se šiba k njemu, jo pokličem, vendar me sploh ne sliši. Povsod drugje me na klic uboga in pride takoj. Tu vse propade. Sem že poskušala tako, da sem ga odpeljala do nje, ga je prevohala, jo je božal,...brez problema. Drugič pa spet isto.  Angry
Še kakšen nasvet glede tega? Bojim se, da bo kdaj tudi skočila nanj. Je majhna pasma, ma za otroka je lahko ogromna. Imajo pa pri hiši enega velikega psa, večinoma v pesjaku, tako da ta otrok nima dosti stika z njim.
Hvala.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #4 : nedelja, 30.05.2010 : 22:05:19 »

Psa MORATE imeti pod kontrolo. Nobenih stikov nesme biti, če jih vi ne dovolite. Če psa kdo draži pa se ga zaščiti. Ponovno ali z ograjo ali kako drugače. Načeloma pa te zadeve ne omogočajo varnosti psu, ampak samo osebi, ki ga draži. Praktično edina učinkovita zadeva je pes v hišo, zunaj pa samo pod vašo kontrolo in če ne uboga tudi na štriku.

Za vedenje vašega psa ste v celoti odgovorni vi. Obnašajte se odgovorno, psa vzgojite in naučite živeti v svetu ljudi tako, da bo varno za vse in v veselje vam in vašemu psu.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #5 : nedelja, 30.05.2010 : 22:10:23 »

Zakaj že ne morete postavit ograje?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #6 : nedelja, 30.05.2010 : 22:27:04 »

Ocitno lahko pes bezlja okrog, kakor mu pase. Prav zanimivo, glede na to, da bi kot lastnica psa morala vedeti, kaj pomeni odgovorno lastnistvo in kaj je ena od osnovnih zadev, ki jih je treba zagotoviti psu - NADZOR. Kadar je nadzor tak, kot je treba, ni sanse, da pes stece za avtom (domacim ali tujim), ni sans, da pes bezlja k sosedovim otrokom in ni sans, da kdo drazi nasega psa. Kako boste kompleten nadzor zagotovili, vam ne moremo povedati na forumu, temvec gre za razmislek o moznostih (ograja) in o DOLZNOSTIH (strik). V vsakem primeru ste za nadzor odgovorni sami. Ce psa ne morete/ne znate nauciti, kaj se sme in kaj ne, potem vam ostaneta ograja in/ali strik. Brezpogojno. Tudi takrat, ko nekdo postavlja avto iz garaze, se bolj pa takrat, ko se kdo odpelje od bajte. Saj menda ne mislite povsem resno, da ima pes moznost leteti za avtomobilom, ko se vozite okrog? In ce se na klic moza pes ne bi odzval?

In kaj manjka psu na dolgem striku? Kaj vec, kot mu bo, ko ga bo zbil avto (ne gre samo za poskodbe psa, temvec tudi za morebitne poskodbe ljudi in skodo, ki jo s tem lahko povzroci drugim) ali ko bo ugriznil sosedovega otroka? Hm ... Res ne razumem, kaj ima tukaj za delati kompromis med tistim, kar se vam zdi, da je dobro za psa in tistim, kar je v resnici dobro za psa in okolico.

Kaksno literaturo o vzgoji bo treba prebrat, s psom v kaksno solo it, pa zakonodajo ne bi skodilo pogledat. V dobro vas vseh, predvsem pa psa.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #7 : nedelja, 30.05.2010 : 22:48:25 »

Jaz bolj ko berem, manj mi je jasno, res. Kot da je težko poštekat, da smo za lastno žival sami odgovorni, al kako? Jaz živim v blokovskem naselju in jutri zjutraj imam službo. Kaj naj naredim, da ne bo nič narobe, če pustim svoje 3 pse letat prosto naokoli? Na koga naj se obrnem, če kakšen izgine in kaj naj naredim, če naredijo kako p********? Namreč ne morem postavit ograje...
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #8 : ponedeljek, 31.05.2010 : 08:44:37 »

Ko že govorimo o tem - pri nas v ulici imamo enega malega belega (kaj jaz vem katere pasme je že...), ki je bil zadnjič spuščen in je šel kar sam za nami, lastniki pa na vrtu. Ker so sicer OK ljudje, sem jim ga peljala nazaj in jim prijazno namignila, da naj ga ne spuščajo okoli. Ja, so rekli, sedaj ga malo spuščamo, da se bo navadil. Na začetku je bil okoli hiše, zdaj gre pa že tudi na cesto, ograje pa nimamo. Jim razložim vse o nesrečah, avtomobilih..., pa o možnosti slednega (verjamem, da nimajo denarja za ogradit parcelo). Upam, da se jih je prijelo.
Potem srečamo dedija z dvema otrokoma in psom, ki leta po cesti in direkt pred avto. In potem reče tamali, dedi, zdaj bi bil pa že čas, da psa privežeš. Jaz pa rečem, pa res.
In zdaj to, kar mi je  Shocked
Moj prijavi, pa daj no, kaj se vedno nekaj vtikaš v ljudi. Saj so vsi odrasli, ne moreš 60 let staremu človeku govorit, kaj naj dela Undecided Lips Sealed Vsak je zase odgovoren, bodo že samo poskrbeli za dvoje živali, mene to moti.
Jaz pa nos dol, pa da mene pa moti, ker cucki in mački okol odvezani letajo, pol se mi pa lastniki žalijo, ko se komu kaj zgodi. Naj jih privežejo, pa bo mir. Huh
No evo, takle mamo. predaja butnglavc
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #9 : ponedeljek, 31.05.2010 : 08:45:25 »

dvoje=svoje
Logiran
ajčka
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 31.05.2010 : 19:29:00 »

Ok. Ste me spucale. Se čist strinjam z vsem - z varnostjo psa, drugih ljudi, kontrolo nad njim.
Bom poskrbela da bo na vrvici, oz. kadar bo lahko, bo spuščena.

Hvala še enkrat... sem rabla to! sram
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #11 : ponedeljek, 31.05.2010 : 19:33:01 »

Bolje prej kot prepozno.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: tekanje za domačim avtom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines