mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 04:39:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče - sprehajališče
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pasje igrišče - sprehajališče  (Prebrano 33096 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #75 : torek, 04.01.2011 : 17:22:08 »

Hvala! Smiley Mogoče se pa kdaj tam srečamo. Wink
Logiran
riry
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.052


« Odgovor #76 : torek, 04.01.2011 : 19:11:27 »

Zagotovo - prej ali slej Smiley
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #77 : četrtek, 10.03.2011 : 22:48:21 »

Evo imam eno vprašanje za vas. Kako vam je uspelo, da ste dobli pasji park? Kaj ste naredili? Kaj mi mogoče lahko to gdo sporoči, ker v MB sploh ni posluha za kaj takšnega, v mestnem parku(radi bi da v park ne bi smeli niti psi na povodcih) imamo prave racije in zraven bi obvezno moral imet pasji potni list-ko da grem čez mejo v drugo državo. Psov ne moremo imeti nikjer prosto spuščenih.
Nam lahko gdo pomaga z nasveti kako do parka?
Pa ne rečt obrnite se na župana, ker ta je gluh za te stvari.
Ja MARIBOR je res PRESTOLNICA KULTURE, samo drugačni, se pravi ljubitelji psov nimamo v njej prostora.
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #78 : petek, 11.03.2011 : 10:55:11 »

Brez županove volje bo težka. Ne vem KDO bi razen njega lahko še odločal o ureditvi pasjega parka. Kaj pa pritiski in prošnje, ne bi delovalo?
Logiran
elina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #79 : petek, 11.03.2011 : 11:45:49 »

Verjetno je najboljše težit leto pred volitvami...  pevka  Smiley Takrat se kot po čudežu največ gradi. Wink

Ne vem sicer na čigavo pobudo so se v Ljubljani zmigali (zdaj stoji še en park-mislim, da v Štepanskem, pa menda se bo tudi pri Žalah gradil), verjetno se pa župan zaveda, da si je s tem tudi kak glas dobil...

Na Kanglerjevi spletni strani sicer piše, da je lastnik dveh lovskih psov, kinolog in lovec. Morda bi poskusili lobirat po tem kanalu, preko kakega lovca, ki ima posluh za to - mogoče v smeri "če se bodo imeli psi možnost zlaufat na ograjenem prostoru, ga ne bodo srali po gozdu".
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #80 : petek, 11.03.2011 : 15:36:24 »

Jaz moram reči, da ima Jankovič na račun precej psom prijaznih ureditev: pasje postaje v parkih, pasje ograde, večina parkov psom ni prepovedana... zagotovo moj glas tudi na prihodnjih volitvah ...pasje ograde imajo tudi svoje slabe lastnosti, da ne bo pomote, če nič drugega so za zlaufat velikega psa odločno premajhne, ampak so ...

Mogoče bi bilo Mariboru Dunaj za pokazat. Glede kulture se nima proti Dunaju kdorkoli kaj napihovat, pa je vseeno dobro poskrbljeno za pse in njihove lastnike ...

Glede na to, da je vse podvrženo temu, da ima nekdo dobiček, je mogoče tudi za resno pokazati, da vam do psom bolj prijaznih ureditev je in da sicer ni računati na vaše glasove v prihodnje. Morda peticija ali pa kampanija z znanim mariborskim skrbnikom psa...
Osebno meni odgovor, da je plac za laufanje v MB pri kinološkem društvu nekako ne zadošča (sem nekje prebrala nekaj takšnega), se mi je zdelo neumno, kako lahko občina ponuja privat zemljišče  (razen če je občinsko) ...
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #81 : petek, 11.03.2011 : 20:19:50 »

Nekaj se je že poskušalo, pa je vse bilo nič. Zdaj se mislimo še bolj organizirat, ker to več ne gre nikamor, s psom skoraj več ne bomo smeli v park, pa tud če bo na povodcu iz parka hočejo spravit vse pse odvezane in pripete, ker park ni za pse. Kolegica je dobla kazen, ga je imela spuščenega-po zakonu OK, ampak jo je vursovec ful napado zakaj nima pasjega potnega lista, da to mora vedno imet s sabo, plus tega jih je še poslušala, kaj si ona predstavlja da ima v stanovanju psa-gre za Irskega voljčjega hrta in take.
Upam, da nam bo kaj uspelo s pomočjo vplivnih pasjelubcev in podpisom peticije za vsaj en prostor za nas pasjelubce
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #82 : sobota, 12.03.2011 : 18:24:35 »

ga je imela spuščenega-po zakonu OK
Kolikor vem, mora biti pes po zakonu na javnih površinah na vrvici.

ampak jo je vursovec ful napado zakaj nima pasjega potnega lista, da to mora vedno imet s sabo
To se pa dogaja menda tudi pri nas (Nm), jaz še nisem naletela na kontrolo (se tudi ne sprehajam veliko po mestu sicer...). Mi pa ni jasno, zakaj moram še potni list naokoli vlačit. Če ga dam v žep, ne bo dolgo 'živel'.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #83 : sobota, 12.03.2011 : 20:46:05 »

Kaj jim pa pomaga potni list? Če je pes čipiran se da vse itak potem preko njega do podatkov ... al jim register tako slabo dela, da mu ne zaupajo ...
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #84 : sobota, 12.03.2011 : 21:47:03 »

Saj ravno to mi ni jasno...
Logiran
Dada73
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 192


WWW
« Odgovor #85 : sobota, 12.03.2011 : 22:27:35 »

Ne vem zakaj potni list, ampak rečeno ji je bilo da je to kot naša osebna izkaznica in brez nje ne moreš hodit in moraš imet vedno, ko greš s psom ven jo zraven.
Očitno jim register ne dela vredu, ker so vse težili za potne liste.
Ma jaz ko grem s psi na sprehod nimam ne svoje osebne kaj šele da bi zravn jemala oba pasja potna, saj nimam vedno velikih žepov in niti ne vem kako dolgo bi ti naši osebni dokumenti "živeli", če bi jih vlačla nonstop s seboj.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #86 : sobota, 12.03.2011 : 22:51:43 »

Če je zdaj tak sistem, da je treba tudi pasji dokument nositi s seboj, potem je morda rešitev v fotokopiji podatkov in številke čipa iz knjižice, pa gre potem tak "listek" tudi v majhen žepek in ko en listek "umre", naredimo drugega Wink Smiley
Logiran

Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #87 : nedelja, 13.03.2011 : 10:09:51 »

Dobra ideja. Ostaja samo še vprašanje, če bi se inšpektorji s tem zadovoljili. Aja pa še eno vprašanje za vse, ki ste na kontrolo že naleteli. A zahtevajo tudi vaš osebni dokument ali kako?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #88 : nedelja, 13.03.2011 : 10:35:44 »

Ne vem zakaj potni list, ampak rečeno ji je bilo da je to kot naša osebna izkaznica in brez nje ne moreš hodit in moraš imet vedno, ko greš s psom ven jo zraven.


samo, da mi nismo čipirani ...
Logiran
Tafi
novinec
*
Sporočil: 46


« Odgovor #89 : nedelja, 13.03.2011 : 10:59:22 »

A morajo tudi psi, ki se sami sprehajajo okoli, imeti potni list s seboj? predaja Evil
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Pasje igrišče - sprehajališče
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines