mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 22:42:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI  (Prebrano 31826 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #15 : četrtek, 15.04.2004 : 12:47:14 »

No tako Wink:

v Sloveniji je 14 vrst klopov;

tisto rdeče so res samičke navadnega klopa;

na pse gre večinoma navadni klop, na Primorskem pa naj bi bla na psih še neka dodatna vrsta klopa Undecided
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #16 : četrtek, 15.04.2004 : 13:08:02 »

V zvezi s klopnimi boleznimi pri psih:

-pes ima lahko vse že opisane simptome, ali pa nobenega. Hudo pri teh mikroskopskih morilcih je dejstvo, da pes zelo postopoma "omaga" skozi več mesecev, mi pa to radi pripisujemo vročini poleti ali starosti psa.

Moj pes ima oboje: erlihiozo in boreliozo. Erlihiozo smo sicer z zdravilom Carbesia zbili na negativno, kar pa ne pomeni, da je pes rešen.

Po zdravljenju z injekcijami se je pes dobesedno pomladil, vrnila se je njegova živahnost, znova želi na več sprehodov, ipd. Zdaj ga testiram najmanj 1x letno, po končani sezoni klopov.

Vmes ga pa poleg raznorazne zaščite proti klopom zdravim tudi homeopatsko, saj preventive pred temi zahrbtnimi boleznimi ni.

Nekje sem prebrala, da v lekarni sami zmešajo pripravek proti klopom iz raznih eteričnih olj - mogoče kdo ve, če se to dobi ?? Namreč, v naši lekarni so rekli, da sami tega ne izdelujejo.

Lp in čim manj klopov  Smiley
Logiran
Lucy
novinec
*
Sporočil: 38


« Odgovor #17 : petek, 16.04.2004 : 08:54:23 »

kadar gre za bolezen od klopa je vedno prisotna visoka vrocina. pes ima tezave z gibanjem, orientacijo, lahko je tudi zivcen, lahko mu zatekajo sklepi.

vendar ni vsak tak znak, znak da gre za klopno bolezen.

problem v sloveniji je da se na rezultate testov caka tudi do tri tedne.

pomembno je tudi vedeti kaksnega klopa je pes imel, samca ali samico. to veterinarju zelo pomaga. ko pes dobi klopa si zapomnite tcno kdaj ga je imel in ali je bil samec ali samica. ce se pojavijo znaki klopne bolezni bo to veterinarju v veliko pomoc ce mu boste vedeli povedati datum in spol klopa.

lp ksenija



Ja, kako pa veš pri klopu ali je samec ali samica?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #18 : sobota, 07.05.2005 : 12:57:46 »

Smem vprašati, koliko stanejo testi za omenjene bolezni in ali jih izvajajo na vsaki veterinarski kliniki?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #19 : sobota, 07.05.2005 : 13:18:38 »

Smem vprašati, koliko stanejo testi za omenjene bolezni in ali jih izvajajo na vsaki veterinarski kliniki?

Za borelijo je cena okoli 10, 15 tisoč. Menda za erlihijo podobno. Za meningitis pa še nisem slišala, da bi delali teste ali pa da bi kakšen pes zbolel. Na vsaki kliniki ti vzamejo kri. Potem pa se mi zdi, da jo pošiljajo v Ljubljano.

Lp Jana
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #20 : sobota, 07.05.2005 : 15:31:53 »

Borelija in erlihija = 10.200 (pri Zaninovicu). lp
Logiran

sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #21 : sobota, 07.05.2005 : 15:35:56 »

Super, hvala za odgovore.
Moja psička je pred kakim mesecem imela nekaj klopov, pa me skrbi, da je bil kateri kužen. Ne vem, ali naj jo dam testirat ali ne. Po koliko časa po piku pa se najkasneje pokažejo simptomi?
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #22 : nedelja, 08.05.2005 : 09:41:53 »

No, bom še sama malo pokomentirala: test za boreliozo stane 8.000 sit (pri Zaninoviču). Oni vzamejo kri in jo pošljejo v Mestni log, za erlihiozo pa vzamejo kri, ti jo dajo v 2 epruveti in jo moraš sam odnseti na biokemični inštitut v Ljubljani. Stane nekej čez 8.000. Rezultate dobiš za oboje v roku 1 tedna! Sammy82, prepričana sem, da bo imela tvoja psička to sezono še ogromno klopov (mi smo šli včeraj na Polhograjsko grmado in jih nisem uspela sproti pobirati dol iz Oksa, bilo jih je več kot 60 Shocked Angry) in ti predlagam, da jo na vsake 3 mesece daš testirati na erlihijo (toliko je baje inkubacijska doba). Jaz sem dala svojega januarja in gremo tja spet junija...
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #23 : nedelja, 08.05.2005 : 09:55:14 »

O, groza! To je pa res veliko. Jaz pa zganjam paniko, ko odkrijem enega. No, pa je še en strošk več ...  Cry. A za borelijo je pa krajša inkubacijska doba, al kako?
Logiran
Right_Thing
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 114


« Odgovor #24 : nedelja, 08.05.2005 : 10:02:47 »

Kateri meseci oz. letni časi so najboljši za tesitranje(preventivno) proti boreliji /erlihiji?
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #25 : nedelja, 08.05.2005 : 11:01:02 »

Za oboje je (naj me kdo popravi, če ne drži) inkubacijska doba približno 3-4 mesece. Sama naredim tako, da dam psa testirati nekje junija (če računaš, da se klopi začnejo pojavljati marca ali aprila) in potem tam nekje oktobra...Seveda, ker pa že imamo borelio stalno spremljam stanje psa (če šepa, je apatičen, ali ima apetit...)
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #26 : nedelja, 08.05.2005 : 12:01:03 »

Oks, meni so pred enim tednom povedali ceno 10.200. Nisem pa se preverila....mogoce v petek! lp
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #27 : nedelja, 08.05.2005 : 21:31:09 »

Za meningitis pa še nisem slišala, da bi delali teste ali pa da bi kakšen pes zbolel.

Žal sem poznala psa, ki je pogonil zaradi klopnega meningitisa, tako, da tudi pred tem naši psi niso varni...
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #28 : ponedeljek, 09.05.2005 : 07:07:40 »

Kaja!Zanimivo, da je ti povedo skoraj za polovico nižjo ceno od dejanske... Angry Verjemi, da sem že ko sem psa peljala prvič na testiranje plačala nekaj čez 18k za oboje skupaj... Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #29 : ponedeljek, 09.05.2005 : 08:02:46 »

Nisva se razumeli....10.200 naj bi stal en test! Smiley Meni se zdi kar veliko, sploh, ce to nisi edini testi, ki jih je potrebno opraviti. lp
Logiran

Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: SIMPTOMI KLOPNIH BOLEZNI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines