mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 09:27:30

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psa "požrle" bolhe  (Prebrano 36345 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #30 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:43:02 »

branka, brez zamere, nic osebnega, vendar kako pa bos resila problem v svoji neposredni okolici, ce ne mores gledati takih prizorov na ekranu?

Kako pa tisti, ki ne morete pogledati takega posnetka, mislite, da dozivlja v zivo to tisti, ki take zadeve resuje?

Predlagam, da ne pisete vec tukaj o tem, kako ne morete gledati tega filma, saj s taksnim pisanjem samo spodbujate ostale, da ne pogledajo in da tudi v svoji okolici ne bodo gledali, ko bo kaj bolj groznega od tega, kar so vajeni vsak dan. Tega pa si vsaj nekaj nas tukaj na noben nacin ne zeli. Kot si ni zelel ta pes. Je revez crkaval v mukah tudi zato, ker ga ljudje niso hoteli gledat in videt.

Podpišem v celoti!!
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #31 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:44:05 »

Ne morem verjeti. Sosedje, ljudje v tej vasi so slišali psa cviliti in s tem ga klicati na pomoč?
Pa niso storili nič od nič ...
Pa kaj se že vsem malo fuzla ...Kaj je ljudem? Vsi v vasi so za kaznovat, saj so priznali da so slišali psa jokati. Krivi so zato, ker niso ukrepali in so s dopuščali namerno mučenje tega psa.
Vsi skupaj z lastnikom vred niso vredni počenega groša ...Sad

Ne smemo si zakrivati oči in ušes ob takšnih dogodkih!!!
Treba je povzdigniti naš glas, podati prijave pristojnim, sploh, če se to dogaja blizu nas, ko slišimo, vidimo za kaj takšnega (prijavimo 1x,2x,3x,100x, če je treba), samo ne biti tiho, ne si zakriti oči in ušesa, ter zamahniti z roko, da se to ne tiče nas ali pa, da ne zmoremo.
Pomagajmo po svojih zmožnostih, preko svojih znancev, prijateljev ...kakorkoli, samo ne biti pasivni.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #32 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:47:05 »

Dobila potrjeno od urednice, da bo danes v Dnevniku na RTVSLO objavljen prispevek na to temo.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #33 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:48:12 »

Dobila potrjeno od urednice, da bo danes v Dnevniku na RTVSLO objavljen prispevek na to temo.
Ti naša pupa si zakon ...super.Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #34 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:53:53 »

Super, cim vec prispevkov, naj butajo informacije v glavo prav vse, ki se zvecer usedejo pred ekran. Zal je povod za tokratno "izobrazevanje" nadvse grozljiv.

Imam pa ob tem neznansko zeljo, da bi se poleg samega dejanja izpostavilo v medijih se ostalo, kar je dejansko izjemno pomembno - takoj prijaviti ali vsaj poklicati na kaksno drustvo, da to dalje razisce in prijavi, ko zasledimo v svoji okolici nepravilno ravnanje. Takoj in ne cez mesece ali celo leta. Pa, da je to dolzna storiti res vsaka oseba in ne samo tisti, ki "si upajo". Res vsi.
Logiran

muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #35 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:56:38 »

Ti naša pupa si zakon ...super.Smiley

Nisem, saj delajo tudi drugi. Treba je nabrati vse možne cvetke, da se potem te servira medijem (dobro preštudirane zakone in vse luknje v njih-Zziv in kazenski zakonik).

Čim več ljudi informirat o tem, čim več govoriti, pisati, biti glasni... Sama sem poslala mail še dvema poslancema, katera poznam. Dvomim, da bodo kaj dali od sebe, ampak - važno je, da vejo, da ne mirujemo, da ne bomo dali miru dokler se te stvari ne uredijo. Njim bo nerodno, ne nam. Banda brezčutna!
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #36 : ponedeljek, 21.06.2010 : 12:57:18 »

Jaz bom še pisala novinarki, ki dela prispevek za RTV.
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #37 : ponedeljek, 21.06.2010 : 13:09:57 »

Kot sem že na prejšnji strani vprašala: mogoče kdo ve, kaj se zgodi s takimi primeri? Sploh kaj? 100 evrov denarne kazni?

http://24ur.com/novice/crna-kronika/poginil-za-20-evrov.html  -  Poginil za 20 evrov
http://24ur.com/novice/crna-kronika/sadisticna-mladina.html  -  Sadistična mladina
http://slovensko-morje.net/index.php?page=news&view_news=2337  -  Klopi so psu izsesali vso kri
http://24ur.com/novice/crna-kronika/psu-odrezal-spolne-organe.html  -  Psu odrezal spolne organe
http://24ur.com/novice/crna-kronika/z-avtom-vlekel-psa.html  -  Z avtom vlekel psa do smrti
http://24ur.com/novice/crna-kronika/okrutna-kazen-za-psa.html  -  Okrutna kazen za psa
http://24ur.com/novice/crna-kronika/nekaj-casa-tekel-nato-padel.html  -  16-letni Goričan vozil motorno kolo in za seboj vlekel psa.

Odgovorni lastniki vedno povzroči-te/mo/jo hrup, potem pa vse potihne. Imate mogoče društva kaj podatkov?
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #38 : ponedeljek, 21.06.2010 : 13:13:42 »

Sem pogledala v celoti.
Logiran
Mr.Puhi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #39 : ponedeljek, 21.06.2010 : 13:38:29 »

vse te idiote, bi bilo potrebno očitno zaposliti, ker imajo preveč časa, da lahko takole pse, mačke,... živali mučijo in edino pravo vzgajanje je, da če že svojo žival ni rihtal, bo pa tiste v zavetiščah. Torej pomoč v zavetišču najmanj eno leto, vsak dan pod nadzorom in pa renta temu zavetišču vsak mesec.

oz. naj se uvede živalska policija, ki se naj živi s tem, da pomagajo predvsem živalim in ukrapajo v takih primerih in se financirajo s kaznimi, ki jih napišejo vsem tem idiotom!  Angry

se opravičujem izrazom, samo ob vseh teh zgodbah, mi je prav hudo  Cry
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #40 : ponedeljek, 21.06.2010 : 13:46:00 »

Mimogrede-kje pa je zdej ta lastnik psa? Se je sploh kaj oglasil, karkoli?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #41 : ponedeljek, 21.06.2010 : 13:53:14 »

Odgovorni lastniki vedno povzroči-te/mo/jo hrup, potem pa vse potihne. Imate mogoče društva kaj podatkov?

DZZŽ LJ ne. Je pa to javna statistika, poročilo o delu VURSa. Če nimajo na spletki že celo kaj objavljeno (imam v spominu, da sem nekje brala nekoč neko statistiko, koliko prijav, koliko ukrepov, koliko kazni,...), se jih pač vpraša. Bi tudi mene zanimalo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
bonny
rad pišem
****
Sporočil: 440


« Odgovor #42 : ponedeljek, 21.06.2010 : 14:04:45 »

To bi bilo res zanimivo izvedeti,...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #43 : ponedeljek, 21.06.2010 : 14:15:57 »

To pa za moje pojme ni več zanemarjanje... apak je že čisti sadizem Angry

Vem za en kraj, katerega bi bilo potrebno nazaj aktivirati, za vse take, ki se znašajo nad drugimi nemočnimi bitji...
"Goli otok"
namestitev pa v vsem svojem nekdanjem slovesu.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #44 : ponedeljek, 21.06.2010 : 14:23:43 »

Meni je čisto jasno, kako ljudje pač gledajo stran. Edini komentar na mojo objavo posnetka na FB je, da saj "vemo", da se to dogaja, da pa ni treba tako grdih posnetkov objavljat.
Daleč od oči, daleč od srca, al kako to gre?  Lips Sealed
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines