mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 12:46:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psa "požrle" bolhe  (Prebrano 36354 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #60 : ponedeljek, 21.06.2010 : 17:37:52 »

Sem gledala Svet na kanalu A- samo 400-800 evrov za tako večletno trpljenje psa??!!

Obstaja hujse sankcioniranje, ce bo tozilec dokazal, da gre za kaznivo dejanje po Kazenskem zakoniku.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #61 : ponedeljek, 21.06.2010 : 17:43:47 »

Kaj pa je potem 400-800 evrov? To da pes ni registriran in zanemarjanje?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #62 : ponedeljek, 21.06.2010 : 17:50:31 »

400-800 je zato, ker mu ni dal sredstva proti zunanjim (in notranjim) parazitom in ker ga ni peljal k veterinarju.
Najbrz gre kazen se posebej za necepljenost in neoznacenost, vendar si drznem razmisljat, da se redko zgodi sestevanje kazni in da je bolj v praksi izrek enotne kazni za vse skupaj. Ne verjamem (upam, da me VURS preseneti), da bo placal 800 za vse skupaj. Prej manj.

Vsekakor pa upam, da bo tozilec res vzel stvari v roke na pravih koncih in poskusil z vsemi cleni stopiti temu lastniku in podobnim na prste. Je pa seveda potem se sodisce in sodnik, ki ima zadnjo besedo. Tezko, da se bo kmalu vedelo, kaj sledi za take vrste mucenja.

Vesela sem, da so na Akanalu povedali jasno, da smo vsi dolzni prijavit. To se na TV ne slisi pogosto. Zal.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #63 : ponedeljek, 21.06.2010 : 17:59:04 »

Mene je sram, da sem človek. Res.
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #64 : ponedeljek, 21.06.2010 : 18:04:13 »

Vesela sem, da so na Akanalu povedali jasno, da smo vsi dolzni prijavit. To se na TV ne slisi pogosto. Zal.
Ja, tudi jaz, ZELO! Zdajle bo še na tv slovenija 1 na poročilih.
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #65 : ponedeljek, 21.06.2010 : 18:35:45 »

Zanimivo bi bilo slišati mnenje novega kmetijskega ministra, ali misli kaj konkretnega ukrenit za spremembo zakona v smislu prave zaščite živali, s kaznimi, ki pritičejo kaznivim dejanjem, v tem primeru mučenju in umoru živega bitja. To bi moralo biti kaznivo dejanje grozovitega dolgotrajnega mučenja, ki je pripeljalo do grozljive smrti živo bitje, ne predmet ampak živo bitje, ki diha, čuti in občuti mraz, lakoto, žejo, žretje zajedalcev, kot bi čutil človek, če ne še bolj, saj si revež privezan na ketno celo življenje ne more sam popolnoma nič pomagati.
In prepovedati ketne!!!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #66 : ponedeljek, 21.06.2010 : 19:13:37 »

Ne verjamem (upam, da me VURS preseneti), da bo placal 800 za vse skupaj. Prej manj.

Prej nič, žal. Če me spomin ne vara je bilo enkrat njihovo mnenje, da zaradi takih dogodkov ne bodo dajali hudih kazni in tako ustvarili še socialnega problema, če bo lastnik ob večjo vsoto denarja oziroma šel v zapor. Zakaj bi koga izučilo, ane? Sej so samo živali, one naj kar trpijo, važno da človek ne bo imel posledic.
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #67 : ponedeljek, 21.06.2010 : 19:48:58 »

Če se bi pripravljala maščevalna akcija sem zraven... moj življenjski vek je prekratek, da bi čakala da 'sovražnika prinese reka'!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #68 : ponedeljek, 21.06.2010 : 20:54:38 »

Bolhe so ga 'pojedle do smrti'

Prijavite mučenje!

Tokrat je bila pomoč prepozna, za mnoge trpeče pa je še upanje. Vse, ki bi bili priče zlorabi ali mučenja živali, pozivajo, naj to prijavijo ali na društvo proti mučenju živali ali na veterinarsko upravo. Prijava je lahko tudi anonimna, z njo pa lahko rešite življenje.

Kazensko ovadbo bo tokrat podala veterinarska inšpekcija. Kazenski zakonik za osebo, ki na krut način povzroči pogin živali, predvideva do eno leto zapora.

http://24ur.com/novice/slovenija/bil-je-ziv-kadaver.html
Logiran

jadrankaj
rad pišem
****
Sporočil: 426


« Odgovor #69 : ponedeljek, 21.06.2010 : 21:22:11 »

Upam, da bo novi minister tole končno označil za absolutno nesprejemljivo in bo tale človek prvi, ki bo kaznovan poleg denarne kazni še z zaporom - s tem bo minister obrnil nov list v SLoveniji, ki bo na poti tega, da postane Slovenija bolj prijazna tudi do živali ter bo marsikdo krepko premislil, preden bo naredil še kaj tako nezaslišanega in vse obsodbe vredno dejanje!
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #70 : ponedeljek, 21.06.2010 : 21:40:30 »

Bolhe so ga 'pojedle do smrti'

Prijavite mučenje!

Tokrat je bila pomoč prepozna, za mnoge trpeče pa je še upanje. Vse, ki bi bili priče zlorabi ali mučenja živali, pozivajo, naj to prijavijo ali na društvo proti mučenju živali ali na veterinarsko upravo. Prijava je lahko tudi anonimna, z njo pa lahko rešite življenje.

Kazensko ovadbo bo tokrat podala veterinarska inšpekcija. Kazenski zakonik za osebo, ki na krut način povzroči pogin živali, predvideva do eno leto zapora.

http://24ur.com/novice/slovenija/bil-je-ziv-kadaver.html

Super.  bravo Ker se mi dejansko včasih zdi, da tule na forumu tulimo en na drugega, v javnost pa takale osnovna dejstva ne pridejo.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #71 : ponedeljek, 21.06.2010 : 22:06:23 »

Jaz sem pravkar na hitro spravila skupaj nekakasen IZREDEN POZIV k prijavljanju mucenja zivali, ki sem ga obesila na naso spletno stran -

http://www.dpzivali.net/index.php

Morda bi ostala drustva lahko naredila podobno, ce se vam zdi potrebno.
Vesela pa bi bila tudi nasvetov za izboljsave nasega poziva, ker sem prevec zmatrana, da bi mu lahko posvetila vec pozornosti ... 
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #72 : ponedeljek, 21.06.2010 : 22:40:03 »

to lahko limamo naprej?
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #73 : ponedeljek, 21.06.2010 : 22:51:18 »

to lahko limamo naprej?
Zaradi mene lahko ... Lahko pa sestavite po svoje, kot kdo pac zeli ...
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #74 : torek, 22.06.2010 : 00:09:52 »

Najboljse je ko imajo sosedje ali sovascani toliko za povedati ZDAJ. Ne zavedajo pa se, da so ga "poslusali" in naredili NIC, torej so sokrivi.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines