mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 00:00:53

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Psa "požrle" bolhe  (Prebrano 36189 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
massy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 63


« Odgovor #90 : torek, 22.06.2010 : 10:24:03 »

Grozno Undecided Ubogi pes Cry
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #91 : torek, 22.06.2010 : 10:59:57 »

In ce k temu dodamo vecno bluzenje vursa, da se nečipiranim psom in mačkom ne da dokazat lastnika, oz. se to težko stori, se bo realno zgodilo ... kaj?
Vsekakor ni moj namen koga spraviti v slabo voljo in obup, le probleme zelim pokazati, da ne bo potem razocaranje preveliko. Jaz sicer upam, da bo sel tip sedet cisto zares in da bo moral stresti kup denarja, racunam pa na to ne povsem realno.

Hm, res bi bil že čas, da se VURS odloči kaj je lastništvo/skrbništvo živali in kaj ne.
Kolikor spremljam vse skupaj razumem takole, pes privezan na  lastniškem dvorišču neke osebe ni njegova last ali skrb, ker ga ni vpisal v register …
Ker pa zaenkrat še nimo registra mačk, je pa brezdomi mački prenehal »status« prostoživeče mačke, ker jo nekdo občasno hrani in torej ni več v breme občin, pa četudi je nima pri sebi doma ali na dvorišču in se še naprej veselo potepa naokrog, torej pride le občasno po svoj obrok.

Pa kje mi živimo no? A bi ne bilo smiselno, da bi VURS enkrat šel od vasi do vasi - v tej naši majhni Sloveniji, pa bi naredi popis vseh kar tako privezanih psov pri hišah in na dvoriščih, ki kao niso last nikoga, pa so vendar pri točno določeni hiši ali  na lastniškem zemljišču. Ja kdo jih je pa privezal na njihovo dvorišče???
Če pa tega zaradi preobilice dela ne zmorejo sami, pa naj država podeli koncesijo zunanjim sodelavcem (npr. lokalnim društvom), ki bodo to z veseljem postorila, da se že enkrat naredi red na tem področju, saj menda ne potrebujemo za kaj takšnega veterinarske strokovnjake.
Naj se Slovenija enkrat že zbudi na tem področju, pa saj nismo ljudje debilni no.
Če pa tega niso zmožni, pa naj že enkrat uredijo zakonodajo, ki bo jasno opredelila za lastnike/skrbnike tudi tiste, ki imajo pred hišo privezane neregistrirane pse, ki zgolj slučajno umrejo, ker so jih »pozabili« hraniti, jim dati vodo in jim vsaj občasno privoščiti ampulo proti zajedalcem..
Mislim, da je lahako pobudnik za spremembe zakonodaje tudi VURS sam, ne pa da poslušamo večna izgovarjanja, kako pomanjkljiva je zakonodaja. Če iščejo luknje v zakonu, ko jih sploh ni treba, potem je že tako ja.
Logiran
muckamiska
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 80


« Odgovor #92 : torek, 22.06.2010 : 11:03:08 »

Bravo, Podenčica!!!  bravo Afro
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #93 : torek, 22.06.2010 : 12:46:26 »

Tako, po istem nacelu, kot zeli vurs po zadnjih pametjacenjih naprtiti obveznost za s/k "skrbnikom" prostizivecih mack (za kar smatrajo hranitelje), se lahko sklicujemo tudi, da de ta tip skrbnik psa. Ehm, skrbnik, ki pa za zival ne skrbi, v bistvu ... Eh, problemi bodo, tako ali drugace.
Logiran
Skyko
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #94 : torek, 22.06.2010 : 13:14:22 »

Hm, res bi bil že čas, da se VURS odloči kaj je lastništvo/skrbništvo živali in kaj ne.
Kolikor spremljam vse skupaj razumem takole, pes privezan na  lastniškem dvorišču neke osebe ni njegova last ali skrb, ker ga ni vpisal v register …
Ker pa zaenkrat še nimo registra mačk, je pa brezdomi mački prenehal »status« prostoživeče mačke, ker jo nekdo občasno hrani in torej ni več v breme občin, pa četudi je nima pri sebi doma ali na dvorišču in se še naprej veselo potepa naokrog, torej pride le občasno po svoj obrok.

Pa kje mi živimo no? A bi ne bilo smiselno, da bi VURS enkrat šel od vasi do vasi - v tej naši majhni Sloveniji, pa bi naredi popis vseh kar tako privezanih psov pri hišah in na dvoriščih, ki kao niso last nikoga, pa so vendar pri točno določeni hiši ali  na lastniškem zemljišču. Ja kdo jih je pa privezal na njihovo dvorišče???
Če pa tega zaradi preobilice dela ne zmorejo sami, pa naj država podeli koncesijo zunanjim sodelavcem (npr. lokalnim društvom), ki bodo to z veseljem postorila, da se že enkrat naredi red na tem področju, saj menda ne potrebujemo za kaj takšnega veterinarske strokovnjake.
Naj se Slovenija enkrat že zbudi na tem področju, pa saj nismo ljudje debilni no.
Če pa tega niso zmožni, pa naj že enkrat uredijo zakonodajo, ki bo jasno opredelila za lastnike/skrbnike tudi tiste, ki imajo pred hišo privezane neregistrirane pse, ki zgolj slučajno umrejo, ker so jih »pozabili« hraniti, jim dati vodo in jim vsaj občasno privoščiti ampulo proti zajedalcem..
Mislim, da je lahako pobudnik za spremembe zakonodaje tudi VURS sam, ne pa da poslušamo večna izgovarjanja, kako pomanjkljiva je zakonodaja. Če iščejo luknje v zakonu, ko jih sploh ni treba, potem je že tako ja.

dober predlog!!!
Logiran
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #95 : torek, 22.06.2010 : 13:56:10 »

Pa če je ta pes privezan neoznačen - a ni potem zapuščen? Če nima skrbnika je torej zapuščen. Inšpektor odredi prevoz v zavetišče, probajo ugotovit lastništvo oziroma ima tip 8 dni časa da pride po psa in ga prizna.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #96 : torek, 22.06.2010 : 13:58:48 »

Tole je kar nekaj, lansko poletje sem imela namescenih nekaj psov iz tujine ki jih ni bilo v registru, pa me je nekdo prijavil (99% soseda, ker smo v "podstuku" za hiso imeli prizgano luc, ona pa v drugem stuku dojencka in zaradi luci ni mogel spati Smiley ) pa je inspektor vseeno prisel znjarit kdo so, cigavi so in ce so cepljeni.

Sej ce se ve kdo hodi hranit psa, cetudi ponoci, v eni opravljivi Sloveniji kjer vsak za vsakega soseda ve kaj dela, pomojem ni pretezko. Ce pa se lastnikom dejansko ne more nic, ce pes ni v registru in se kobajagi ne more dokazat cigav je, gre pa zakon lahko samo v smeti. Ker potemtakem jaz lahko nimam registrirane vzreje niti zavetisca, psov pa ene 8, pa "noben ni moj". So mi jih dali na cuvanje, jaz pa nisem imela pojma da niso cepljeni. Jih imam na ketni..ker v hisi nimam placa in nimam ograjene parcele..ampak moji pa niso.

In obvezno se more smartati kot MUCENJE, ne kot ZANEMARJANJE, saj je kot mucenje navedeno ne nudenje ustrezne oskrbe..ta pa je zaradi neustrezne oskrbe celo poginil.

Manjka zakon o prepovedi ponovnega lastnistva, obstojecih zakonov se ne izvaja..cemu so zagrozene take kazni, ce tako vsi vnaprej vemo da ne bojo podeljene in se ljudem gladko jebe in ce jo bo tale lepo odnesel, jih nihce ne bo jemal resno-se naprej, ker mucenj je ogromno.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #97 : torek, 22.06.2010 : 14:02:48 »

Pa se nekaj-ko bi kazen morala biti nekaj samoumevnega, se mi tule bojimo da je sploh ne bo. Narobe svet.
Logiran
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #98 : torek, 22.06.2010 : 16:40:19 »

Oblikovali smo POZIV K PRIJAVLJANJU MUČENJA ŽIVALI, ki ze krozi po mailih, FBju, obvesceni so mediji, pa tudi ostala drustva so pozvana, naj pripravijo podobne pozive.

Pravkar gremo razobesat pozive tudi na teren.

Muckamiska je spravila poziv se v jpg obliko, tako da sem ga obesila tudi na naso spletno stran - tukaj je:


http://www.dpzivali.net/index.php/prenosi/category/3-izobrazevanje


Zdaj pa upajmo se, da bo poziv UCINKOVIT!

P.S. Ce kdo zeli poziv v wordovi obliki, ga posljemo po mailu - lahko spreminjate podatke (glede na lokacijo) - v primeru sprememb pa ni dovoljeno uporabljati imena Drustva prijateljev zivali Severne Primorske brez nasega predhodnega dovoljenja.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #99 : torek, 22.06.2010 : 21:48:24 »

ravnokar uspela pogledat posnetke...
nimam besed, jokam... norim...
kreten, *****************, mater ***********, p**************

nimam besed, ki bi bile primerne za forum................. fa**********

slike  niso primerljive s posnetki.
če uvedejo živ.policijo sem prva, ki se grebe za delat Angry Angry Angry Angry Angry Angry Angry

jezna sem do kraja butnglavc jezen jezen jezen jezen jezen jezen butnglavc butnglavc butnglavc
tega Šuljota al karkoli že je bi najraje *********************
bog, kako sem BESNA!!!!!!!!!!!!!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #100 : sreda, 23.06.2010 : 08:33:28 »

Bo mučenje živali spet ostalo nekaznovano?
23.06.2010, Tekst: Vanja Alič
Ali se bo brezvestnega lastnika primerno kaznovalo, Krivčeva ne ve, saj po njenih izkušnjah tudi najbolj okrutni zločini nad živalmi pri nas ostanejo malodane nekaznovani. "Sploh pa se še ni zgodilo, da bi kdo zaradi takšnih dejanj odšel v zapor, čeprav po kazenskem zakoniku takšnemu človeku grozi do eno leto odvzema prostosti. Če si najde dobrega odvetnika, se skoraj vsak tak nasilnež izmaže," meni Bogataj-Krivčeva.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042368945
Logiran

deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #101 : sreda, 23.06.2010 : 09:20:37 »

Bo mučenje živali spet ostalo nekaznovano?
23.06.2010, Tekst: Vanja Alič
Ali se bo brezvestnega lastnika primerno kaznovalo, Krivčeva ne ve, saj po njenih izkušnjah tudi najbolj okrutni zločini nad živalmi pri nas ostanejo malodane nekaznovani. "Sploh pa se še ni zgodilo, da bi kdo zaradi takšnih dejanj odšel v zapor, čeprav po kazenskem zakoniku takšnemu človeku grozi do eno leto odvzema prostosti. Če si najde dobrega odvetnika, se skoraj vsak tak nasilnež izmaže," meni Bogataj-Krivčeva.

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042368945
Glavno da stara mama plača pol penzije kazeni zato ker njen predebeli mešanec z jazbečarjem, ki se vleče v njeni senci po Tivoliju ni privezan.
Logiran
Mr.Puhi
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #102 : sreda, 23.06.2010 : 09:33:40 »

Hm, res bi bil že čas, da se VURS odloči kaj je lastništvo/skrbništvo živali in kaj ne.
Kolikor spremljam vse skupaj razumem takole, pes privezan na  lastniškem dvorišču neke osebe ni njegova last ali skrb, ker ga ni vpisal v register …
Ker pa zaenkrat še nimo registra mačk, je pa brezdomi mački prenehal ťstatusŤ prostoživeče mačke, ker jo nekdo občasno hrani in torej ni več v breme občin, pa četudi je nima pri sebi doma ali na dvorišču in se še naprej veselo potepa naokrog, torej pride le občasno po svoj obrok.

Pa kje mi živimo no? A bi ne bilo smiselno, da bi VURS enkrat šel od vasi do vasi - v tej naši majhni Sloveniji, pa bi naredi popis vseh kar tako privezanih psov pri hišah in na dvoriščih, ki kao niso last nikoga, pa so vendar pri točno določeni hiši ali  na lastniškem zemljišču. Ja kdo jih je pa privezal na njihovo dvorišče???
Če pa tega zaradi preobilice dela ne zmorejo sami, pa naj država podeli koncesijo zunanjim sodelavcem (npr. lokalnim društvom), ki bodo to z veseljem postorila, da se že enkrat naredi red na tem področju, saj menda ne potrebujemo za kaj takšnega veterinarske strokovnjake.
Naj se Slovenija enkrat že zbudi na tem področju, pa saj nismo ljudje debilni no.
Če pa tega niso zmožni, pa naj že enkrat uredijo zakonodajo, ki bo jasno opredelila za lastnike/skrbnike tudi tiste, ki imajo pred hišo privezane neregistrirane pse, ki zgolj slučajno umrejo, ker so jih ťpozabiliŤ hraniti, jim dati vodo in jim vsaj občasno privoščiti ampulo proti zajedalcem..
Mislim, da je lahako pobudnik za spremembe zakonodaje tudi VURS sam, ne pa da poslušamo večna izgovarjanja, kako pomanjkljiva je zakonodaja. Če iščejo luknje v zakonu, ko jih sploh ni treba, potem je že tako ja.


Ko so nepremičnine popisovali, bi lahko še živali popisal... dve muhi na en mah Smiley

Taki dogodki samo potrjujejo, da je z ljudmi nekaj narobe, precej narobe.  Ker meni npr. na kraj pameti ne pade, da bi pri sosedu jokal pes, jaz bi pa mimo hodila in nič naredila. Grem tja pa ga odvežem in odpeljem, pa mi dol visi kaj pa kako.
Tako sem naredila s tretjim posvojencem... na kmetiji..ves shiran in bolan, če bi ga pustila, bi poginil...tako sem ga vzela s sabo in imela najprej v planu ga pozdravit in vrniti v okolje, ampak ni mačkon nič jokal in bil ves srečen, tako da je ostal... pa kako lep muc je sedaj in kako hvaležen... Vsakič ko ga pogledam, se spomnim kakšen revež je bil.

Se mi pa ob takih posnetkih in raznih ogledih Animal Planeta in njihove živalske policije srce trga in tako kot je že ena napisala, da me je včasih zelo sram, da sem človek... Sad
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #103 : sreda, 23.06.2010 : 09:46:49 »

Taki dogodki samo potrjujejo, da je z ljudmi nekaj narobe, precej narobe. Ker meni npr. na kraj pameti ne pade, da bi pri sosedu jokal pes, jaz bi pa mimo hodila in nič naredila. Grem tja pa ga odvežem in odpeljem, pa mi dol visi kaj pa kako.

V takem primeru sem šla jaz do soseda in mu povedala, da s psom nekaj ne štima. Sosed se mi je prvo zahvalil za opozorilo, v drugo opravičil, ker ne sliši dobro in nas je njegov pes motil in kot tretje pobasal psa in ga peljal k veterinarju. Na srečo so ga sam gliste v rito pikale in je bilo takoj bolje. Povem sam kot primer, da se da lepo zmenit. Če se ne da, pa seveda sledi prijava in ne pa reševanje psa iz ketne.
Logiran
Šakal
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #104 : sreda, 23.06.2010 : 10:14:37 »

Jaz sem tudi šla do soseda, ki ima psa na 2-metrski ketni, pa me je ozmerjal in bolj kot ne negnal z dvorišča... Ni vedno tako preprosto. Ljudje mnogokrat smatrajo psa kot svojo lastnino in da lahko ravnajo z njim, kot se njim zazdi.

Lp
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Psa "požrle" bolhe
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines