mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:30:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124574 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #165 : petek, 30.07.2010 : 13:04:12 »

Če se pa priporoča, da naj deluje
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #166 : sreda, 04.08.2010 : 15:57:37 »

Bogataj Krivec: Živalska policija je potrebna
Matevž Brec, Koper, 04. 08. 2010
Primorska.info smo se včeraj pred kamero odločili povabiti prav edino članico strokovnega sveta, ki prihaja z Obale, Andrejo Bogataj Krivec, ki nam je predstavila svoja stališča do nekaterih predlogov, med drugim tudi do predloga o ustanovitvi t.i. »živalske policije«, ki naj bi bedela nad ravnanjem lastnikov živali in njihovo nepravilno ravnanje do hišnih živali tudi sankcionirala.

http://www.primorska.info/novice/9583/bogataj_krivec_zivalska_policija_je_potrebna#
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #167 : četrtek, 05.08.2010 : 08:55:33 »

ful me ima, da bi kaj napisala, pa sploh ne vem kaj bi. mah....
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #168 : četrtek, 05.08.2010 : 17:48:31 »

Gargamel, sva ze dve Smiley

Sicer pa imamo tukaj ze nove razlage o tem, kako si bodocnost predstavlja MKGP (in VURS):

Na VURSu ocenjujemo, da je slovenska zakonodaja na področju zaščite živali dobra. Enakega mnenja je tudi Evropska Komisija, ki je v letu 2009 izvedla generalni pregled izvajanja zakonodaje, med drugim tudi zakonodaje na področju zaščite živali.

VURS je v letu 2009 na področju zaščite živali izvedel 12.045 pregledov (11.473 območni uradi, 347 mobilna enota in 225 pošiljk Mejne veterinarske postaje). Izrečenih je bilo 691 glob, podanih 15 prijav zaradi suma mučenja živali in izdanih 608 ureditvenih odločb. Odvzetih je bilo 368 živali. Področje pokriva 10 uradnih veterinarjev na območnih uradih VURS in 4 v mobilni enoti VURS.

Idejo o ustanovitvi "živalske policije" na VURS načeloma podpiramo. Obenem pa poudarjamo, da je treba temeljito preučiti, kakšen model takšne službe bi bil najbolj primeren za slovenske razmere. Na tehtnici so tako vprašanja, kot: ali takšno službo organizirati na državni ali lokalni ravni, kakšna so pooblastila izvajalcev nadzora ali jo morebiti zaupati nevladnim organizacijam, kako financirati delovanje takšne službe, kako zagotoviti strokovnost takega delovanja in nadzor izvajanja, itd.?

"Živalska policija", kot je videna na televiziji v nekaterih državah, dejansko organizira civilna družba ali ponekod lokalne skupnosti in ne predstavlja uradnega nadzora države. Financira se predvsem z lastnimi prispevki in donatorskimi sredstvi, veterinarske oblasti pa opravljajo nadzor nad njihovim delovanjem.

Zakon o zaščiti živali že sedaj nalaga odgovornost za zapuščene živali lokalnim skupnostim. Prav tako bi lahko lokalne skupnosti prevzele pristojnosti glede določenih nalog zaščite hišnih živali, saj se lokalna problematika lažje rešuje na lokalnem kot državnem nivoju. Pri tem bi lahko več manjših občin združeno uresničevalo skupen interes, to novo pooblastilo pa bi bilo potrebno uskladiti z zakonodajo iz področja lokalne samouprave.

Druga možnost pa je, da se društva organizirajo na način, da bi bila sposobna izvajati takšno službo. Nekaj podobnega, že sedaj opravljata primorsko in mariborsko društvo, ki na terenu opozarjata lastnike živali na njihovo odgovornost in jih seznanjata z zagroženimi kaznimi. Šele v primeru, ko sami niso uspešni, se obrnejo na VURS, ki takrat ukrepa v skladu s svojimi pooblastili. Poleg tega VURS že zagotavlja 24-urno pripravljenost uradnega dežurnega veterinarja na terenu vse dni v letu, ki se odzove na prijave o morebitni zlorabi živali.

Mariborsko društvo pa je začelo pripravljati projekt organiziranosti prostovoljcev kot civilne »policije«, veterinarska uprava pa nudi temu projektu vso strokovno pomoč na lokalni ravni.

S spoštovanjem,
Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano

http://predlagam.vladi.si/webroot/files/865_PVS%20865_Živalska%20policija.pdf
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #169 : četrtek, 05.08.2010 : 18:32:38 »

Joj, bruh, bruh, res. Kako sprenevedanje, kake gluposti! Pa a so res lahko še bolj butasti, no?!
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #170 : četrtek, 05.08.2010 : 19:12:07 »

Hm,  zdaj trdijo, da je zakonodaja dobra, ko smo se pa "bodli" z njimi in poudarjali etolške potrebe posameznih pasem psov, pa so po telefonu sami govorili tudi o pomanjklivi zakonodaji in to, da zato ne morejo ukrepati in odvzeti psov, ker enostavno ne morejo upoštevati  etoloških potreb posamezne pasme psov saj to ni jasno zapisano v zakonu.
Torej po obstoječem zakonu naj bi v zakonu upoštevali le etološke potrebe za posamezno vrsto živali - torej v našem primeru konkretno za psa.
Po našem zakonu je pes pač pes, pa ni važno ali gre za golega mehiškega psa ali bernski planšarski pes, po naši zakonodaji in mnenju inšpekcije sta lahko oba zunaj, na verigi in v koči (če je dosežen minimum) in po zakonu torej sploh ni važno za katero pasmo psa gre. Pa četudi se vsi dobro zavedamo dejstva, da vsaka pasma psa ni primerna za bivanje zunaj, sploh glede na to, da imamo včasih ekstremne vremenske pogoje.

Prav tako smo predlagali, da nam te pse zaupajo v začasno skrbništvo, vsaj za čas, ko je zunaj bila huda zima, saj smo bili tako v našem društvu, kot tudi nekateri strokovnjaki pri nas in tudi iz tujine mneja (pridobili smo ta tudi uradna mnenja in nekatera posredovali tudi inšpekciji), da ta pasma psov pod nobenimi pogoji ni primerna za bivanje zunaj, sploh ob tako ekstremnih vremenskih pogojih, ki so pri nas, pa je bil zopet odgovor, da tega zakon ne predvideva in torej se tega ne more narediti.

To je potem dobra zakonodaja in v dobrobit živalim?
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #171 : četrtek, 05.08.2010 : 19:16:44 »

Pa a so res lahko še bolj butasti, no?!

Po moje pa niso butasti, oni so samo predvidljivi, mislijo pa, da smo ljudje butasti in, da zdaj ful delajo na tem, da bo živalim bolje.
Če zdaj spremenijo zakonodajo bodo morali na področju zanemarjenih živali končno začeti ukrepati in odvzemati živali.
Kam pa potem z vsemi temi odvzetimi živalmi?
Je ja bolje ustanoviti živalsko policijo iz vrst posameznikov društev, ki bodo delala to kar že zdaj počnejo - torej podajala prijave o zanemarjanju in mučenju živali, oni bodo pa potem podajali odgovore, da ne morejo ukrepati, ker je zakonski minimum dosežen.

Torej isti šmorn kot je bil, bo tudi naprej ..., samo ljudje bodo/bomo mislili, da so res nekaj koreistnega za zaščito živali naredili.
Pa bodo res?
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #172 : ponedeljek, 16.08.2010 : 11:27:44 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,38119.0.html
Logiran
Patapižu
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.246


« Odgovor #173 : sreda, 18.08.2010 : 19:16:59 »

Na TvMaribor pravkar poteka debata na to temo.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #174 : torek, 24.08.2010 : 22:03:49 »

Je zakonodajo o zaščiti živali treba spremeniti
Dr. Mejra Festić in Dr. Vida Čadonič Špelič
Torek, 24. avgust 2010

http://web.vecer.com/portali/vecer/v1/default.asp?kaj=37&id=2010071905559317
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #175 : sreda, 25.08.2010 : 08:31:53 »

A kdo ve, do kdaj ima VČŠ mandat? Huh
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #176 : sreda, 25.08.2010 : 09:56:38 »

Dosmrtnega očitno. Ali pa dokler se ne strese dol s tistega usnjenega stola  butnglavc butnglavc butnglavc
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #177 : sreda, 25.08.2010 : 10:19:47 »

Vlada RS je na redni 27. seji dne 21.05. dr. Vido Čadonič Špelič ponovno imenovala za generalno direktorico VURS za dobo petih let z možnostjo ponovnega imenovanja. Prvič je bila imenovana l.2004.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #178 : sreda, 25.08.2010 : 10:22:12 »

Prehitri prsti Wink: dne 21.05.2009
Logiran
romci
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #179 : sreda, 25.08.2010 : 11:15:36 »

Matematika iz clanka je malo ... nenavadna.

10 veterinarjev obmocnih uradov je opravilo 11.473 pregledov. Leto 2009 ima 254 delovnih dni. Povprecen veterinar je opravil torej 1147 pregledov na leto, torej skoraj 5 na dan, vsak delovni dan.

Po drugi strani pa 4 veterinarji mobilne enote 347 pregledov, kar pomeni 87 pregledov enega veterinarja na leto, torej en pregled na teden.

Racionalno razporejanje resursov?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines