mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 02:09:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)  (Prebrano 124922 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Katya
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99



« Odgovor #150 : sreda, 28.07.2010 : 19:57:25 »


......
V zvezi z živalsko policijo organizirano na način kot to predlaga VURS pa delim pomisleke podane na tem forumu. Iz njihovih pojasnil namreč izhaja, da se zakonsko ne bi spremenilo popolnoma nič, živalska policija pa bi se organizirala v okviru društev s podočja zaščite živali, ki nimajo nikakršnih formalnih izvršilnih pristojnosti in torej na voljo nobenih drugih ukrepov kot podajanja prijav mučenja VURS-u, kar je tudi pravica in hkrati dolžnost vsakega posameznika. Prostovoljci društev bi dokumentirali posamezne primere ter jih nato posredovali inšpektorjem, NOBENO društvo pa pri tem ne bi smelo ukrepati samo, saj zato nima potrebnih zakonskih pooblastil.
......
Na podlagi navedenega zaključujem, da predlogi VURS-a ne bi privedli do nikakršnega napredka k izboljšanju opravljanja nadzorstva nad ZZZiv, temveč kvečjemu korak nazaj, saj bi se odgovornost za obstoječe nedelovanje nadzornih služb lahko prelagala na društva. Ker je izvršljivost največji problem (tudi obstoječe) slovenske zakonodaje o zaščiti živali pred mučenjem in so tukaj spremembe najnujnejše, menim, da je potrebno vztrajati pri organizaciji namenjeni izključno opravljanju nadzora nad zaščito živali ter organizirani v okviru državne uprave, kjer bodo zagotovljena sredstva za delovanje ter nadzor nad nevtralnostjo ter izpolnjevanjem kriterijev živalskih policistov.
....

Žal VURS, ne samo da predlaga takšne zadeve, temveč jih tudi že spravlja v prakso.

To tukaj KLIK je začetek tega. Žal ne gre samo za društveno zadevo ampak je krepko vmešan tudi VURS s sodelovanjem Ministrstva za kmetijstvo.
Logiran
Podencica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 651


« Odgovor #151 : sreda, 28.07.2010 : 20:10:45 »

Policija ima pristojnosti preganjanja prekrškov v zvezi z mučenjem ali napačnim obravnavanjem živali. To, kar bi želela posebej opozoriti, je, da pri nas že imamo živalsko policijo, zakon o zaščiti živali, ki določa, katera dejanja so kazniva, in policija gre v takih primerih vedno na teren ter reagira.

Vir: http://www.zurnal24.si/slovenija/psi-so-sestavni-del-policije-179272/clanek
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #152 : sreda, 28.07.2010 : 21:40:44 »

V zvezi z živalsko policijo organizirano na način kot to predlaga VURS pa delim pomisleke podane na tem forumu. Iz njihovih pojasnil namreč izhaja, da se zakonsko ne bi spremenilo popolnoma nič, živalska policija pa bi se organizirala v okviru društev s podočja zaščite živali, ki nimajo nikakršnih formalnih izvršilnih pristojnosti in torej na voljo nobenih drugih ukrepov kot podajanja prijav mučenja VURS-u, kar je tudi pravica in hkrati dolžnost vsakega posameznika. Prostovoljci društev bi dokumentirali posamezne primere ter jih nato posredovali inšpektorjem, NOBENO društvo pa pri tem ne bi smelo ukrepati samo, saj zato nima potrebnih zakonskih pooblastil.
Mene točno to bega, ker se sprašujem, v čem je potem fora, kje točno tiči zajec. Če bodo društva počela to, kar počnejo že danes (tu konkretno mislim na podajanje prijav, ker naj bi po VURSU njihova dejavnost na področju t.i. živalske policije bila omejena točno na to, poleg ostalih že sedaj obstoječih aktivnosti, seveda) - kje je potem razlika med neko ne tako oddaljeno prihodnostjo, kjer bomo imeli kobajagi živalsko policijo in današnjim dnem, ko imamo "zgolj" posameznike in društva, ki pišejo prijave. Kaj hoče torej VURS? Metati pesek v oči ali imajo tudi kakšen bigger plan v načrtu? Me prav zanima, kako se bo vse skupaj končalo - upam, da v milnem mehurčku ali pa v koreniti spremembi ZZZiv in celo izvajanju le-tega.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #153 : sreda, 28.07.2010 : 21:48:43 »

Sem komaj poslala, ko se mi je porodilo še to vprašanje: a se bodo med to kontrolo preverjala med seboj tudi društva oziroma kdo bo preverjal njihovo delo? In bo prišlo do situacije, ko bo društvo preverjalo stanje v posameznih zavetiščih in "presodilo", da neko zavetišče ne izpolnjuje pogojev, ga zašpecalo VURSu, ki bo potem ukrepalo z ukinitvijo dovoljenja za opravljanje zavetiščne dejavnosti in slednjega poverilo nekemu bolj, khm, zanesljivemu in kooperantskemu društvu, pardon, zavetišču? Kaj želi doseči VURS? Zavetišča in društva hkrati v svojih rokah?
Logiran
SunnyDay
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.364


« Odgovor #154 : četrtek, 29.07.2010 : 09:21:55 »

Ne vem, kam bi pripepila, pa je ta tema morda še najbolj primerna:


O predlogih sprememb zakona in uvedbi »živalske policije« so pred Vročim mikrofonom Vala 202 (torek, 27. 7.) razpravljali psihologinja iz Univerze v Edinburgu dr. Daša Grajfoner, avtorica predlogov sprememb zakona Tina Tement, Jadranka Juras, ki deluje v Društvu za zaščito in pomoč živalim v stiski Lajka in mag. Mitja Šedlbauer iz Veterinarske uprave RS.

POSNETEK
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #155 : četrtek, 29.07.2010 : 14:37:56 »

Sem poslusala posnetek in se zahvaljujem Jadranki in Tini za izpostavljanje pomembnih in konkretnih vprasanj in problemov.
O predstavljenem s strani VURS pa trenutno nisem sposobna kaj rect. Moram najprej v mozak pospravit informacije.
Logiran

Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #156 : petek, 30.07.2010 : 11:13:06 »

Imenovan je Strokovni svet za zaščito živali
Ljubljana, 30. 7. 2010 - Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je imenoval Strokovni svet za zaščito živali.

V skladu z Zakonom o zaščiti živali je minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano mag. Dejan Židan imenoval Strokovni svet za zaščito živali. Strokovnemu svetu bo predsedoval dr. Erih Tetičkovič, predstavnik Društva za varstvo in proti mučenju živali Maribor. Za namestnico predsednika je bila imenovana dr. Alenka Dovč iz Veterinarske fakultete. Člani strokovnega sveta so še: Andreja Bogataj Krivec (Obalno društvo za zaščito živali), dr. Franc Janžekovič (Fakulteta za naravoslovje in matematiko v Mariboru), dr. Marjan Janžekovič (Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede iz Maribora), dr. Uroš Kovačič (Medicinska fakulteta v Ljubljani) in dr. Jurij Trontelj (Fakulteta za farmacijo Ljubljana).

Strokovni svet izvaja naloge v skladu s Pravilnikom o strokovnem svetu za zaščito živali: spremlja stanje na področju zaščite živali in predlaga ukrepe; predlaga kriterije za izdajo dovoljenj za poskuse; daje mnenja in predloge pri pripravi predpisov o zaščiti živali in daje mnenja ter predloge v drugih zadevah, za katere ga zaprosijo državni organi in opravlja druge svetovalne naloge s področja zaščite živali.
Strokovni svet se sestane najmanj štirikrat letno. Predsednik lahko za proučevanje in obravnavo posameznih vprašanj povabi tudi druge strokovnjake.

Članstvo v strokovnem svetu traja 4 leta, z možnostjo ponovnega imenovanja.

vir VURS, Služba za odnose z javnostmi in promocijo
Logiran

Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #157 : petek, 30.07.2010 : 11:30:50 »

in karavana gre naprej...
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #158 : petek, 30.07.2010 : 11:52:50 »

 Shocked Shocked Shocked
A bi sploh lahko bili bolj predvidljivi...Judge and jury, ponovno.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #159 : petek, 30.07.2010 : 12:00:34 »

Imenovan je Strokovni svet za zaščito živali
Ljubljana, 30. 7. 2010 - Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je imenoval Strokovni svet za zaščito živali.

V skladu z Zakonom o zaščiti živali je minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano mag. Dejan Židan imenoval Strokovni svet za zaščito živali. Strokovnemu svetu bo predsedoval dr. Erih Tetičkovič, predstavnik Društva za varstvo in proti mučenju živali Maribor. Za namestnico predsednika je bila imenovana dr. Alenka Dovč iz Veterinarske fakultete. Člani strokovnega sveta so še: Andreja Bogataj Krivec (Obalno društvo za zaščito živali), dr. Franc Janžekovič (Fakulteta za naravoslovje in matematiko v Mariboru), dr. Marjan Janžekovič (Fakulteta za kmetijstvo in biosistemske vede iz Maribora), dr. Uroš Kovačič (Medicinska fakulteta v Ljubljani) in dr. Jurij Trontelj (Fakulteta za farmacijo Ljubljana).

Strokovni svet izvaja naloge v skladu s Pravilnikom o strokovnem svetu za zaščito živali: spremlja stanje na področju zaščite živali in predlaga ukrepe; predlaga kriterije za izdajo dovoljenj za poskuse; daje mnenja in predloge pri pripravi predpisov o zaščiti živali in daje mnenja ter predloge v drugih zadevah, za katere ga zaprosijo državni organi in opravlja druge svetovalne naloge s področja zaščite živali.
Strokovni svet se sestane najmanj štirikrat letno. Predsednik lahko za proučevanje in obravnavo posameznih vprašanj povabi tudi druge strokovnjake.

Članstvo v strokovnem svetu traja 4 leta, z možnostjo ponovnega imenovanja.

vir VURS, Služba za odnose z javnostmi in promocijo
Lahko prosim objaviš link, ne uspem najti. Hvala
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #160 : petek, 30.07.2010 : 12:08:48 »

Našla - http://www.mkgp.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article//6291/
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #161 : petek, 30.07.2010 : 12:28:55 »

 Grin Kako si nekdo hiti rit ščitit.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #162 : petek, 30.07.2010 : 12:52:54 »

Zadeva je "izjava za javnost", zato ni bilo linka, ker jo imam na mailu Smiley

Zanimivih je cel kup zadev, pa jih ne mislim zdajle komentirati, sem pa opazila da stran obalnega drustva spet deluje Smiley
Logiran

Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #163 : petek, 30.07.2010 : 12:54:26 »

Kako deluje? Meni odpre sam tisto o nezni prijazni kuziki.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #164 : petek, 30.07.2010 : 12:56:31 »

Hmm ..., Nanook, torej deluje Smiley
Logiran

Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Predlog sprememb Zakona o varstvu in proti mučenju živali (2010)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines